Tüdrukust naiseks

1.1 Kuidas muutub tütarlapse keha?

Kuidas muutub tütarlapse keha?

Rinnad hakkavad kasvama

Üks esimesi märke murdeea saabumisest on see, et sul hakkavad kasvama rinnad. Poistel ja tüdrukutel on rinnanibud üsna sarnased, kuid umbes 9‒11 aasta vanuses hakkavad tüdrukul rinnad kasvamisest märku andma. Rinnanibud muutuvad vaevumärgatavalt tumedamaks, hellaks ja võivad olla katsudes valusad. Nibu ümbritsev ala kummub ettepoole ja moodustab rinnamügariku. Tiheneb ka nibu ise ja nibuvälja ümber võivad ilmuda mõned karvad.

Tihti arenevad rinnad erineva kiirusega ja võivad seetõttu olla erineva suurusega. Rinnad saavad oma arenguga valmis 16.‒17. eluaastaks, selleks ajaks on nad üsna ühesuurused. Kui väike suurusevahe jääbki, on see enamasti väliselt märkamatu.

Rinna sisemus koosneb:
● rasvkoest, mis naissuguhormoonide abil rinda koguneb ja neile iseloomuliku kuju annab
● piimanäärmetest, mille ülesanne on lapsele piima valmistamine
● sidekoest, mis kõike seda koos hoiab
Piimanäärmetest väljuvad piimajuhad, mis avanevad pisikeste augukestena nibu pinnale. Tagantpoolt toetab rindu suur rinnalihas. Veidi on lihaseid ka piimanäärme sagarike ümber ja nibuväljas – see lubab piirkonnal külmast, erutusest või ärritusest kokku tõmbuda.

Ilmuvad karvad

Murdeea saabumist tähistab ka karvade ilmumine uutesse kohtadesse. Esmalt tekivad karvad kaenlaalustesse ja siis häbemekingule ehk kolmnurka, kus kere läheb üle jalgadeks. See juhtub umbes samal ajal, kui rinnad suurenema hakkavad. Esialgu ilmuvad mõned üksikud karvad. Neid on lihtne teistest eristada – uued karvad on enamasti tumedamad, pikemad ja pisut krussis. Aja jooksul tekib karvu juurde ja need hakkavad kolmnurgakujuliselt katma kogu häbemekinku. 

Karvadega kattuvad ka suured häbememokad ja kaenlaalused. Enamasti on uus karvastik sinu loomulikust juuksevärvist pisut tumedam. Ka sirgete juustega tüdrukutel on need karvad lokkis. 

Karvad kätel, jalgadel ning ülahuulel võivad muutuda tumedamaks. Mõned karvad võivad ilmuda ka kõhu keskjoonele nabast allpool ja rinnale.

Raseerida või mitte?

Arenev uus ja tumedam karvkate ei pruugi igaühele meeltmööda olla. Sul võib tekkida tahtmine karvad maha ajada. Kas seda teha või mitte, on sügavalt isiklik asi. Täiesti normaalne on karvu eemaldada kas osaliselt või täielikult, aga täiesti normaalne on seda ka mitte teha. Arvestama peaks küll sellega, et uued karvad kasvavad tagasi üsna kiiresti ja on sageli tugevamad kui enne (arvesta seda eriti näokarvade ja „vuntside” puhul). Kuna häbemekarvad kaitsevad ebasoovitavate bakterite eest, siis on hea nende kasvu piirata pigem vähem kui rohkem.

● Karvu saab naha pinnalt maha lõigata ehk raseerida.

● Saab kasutada ka karvaeemalduskreeme, mis karvad „ära sulatavad”.

● Võib rakendada meetodeid, mis karva juurega välja tõmbab, nagu vahatamine või masinaga epileerimine. Need meetodid on valusamad (eriti alguses), kuid annavad enamasti pikemalt kestva tulemuse.

● Mõnes ilusalongis tehakse spetsiaalse masinaga laser- või fotoepilatsiooni, mis pakub mõnel juhul pikemaajalist karvavaba tulemust.

1.2 Naise suguelundid

Naise suguelundid

Lotos lill, vesiroosile sarnanev lill, mis kasvab troopilises kliimas siseveekogudes.

Naiste suguelundeid tähistatakse erinevate sõnadega. Eestikeelsed sõnad „häbememokad“ ja „häbemekink“ justkui viitaksid sellele, et see piirkond on häbiväärne või et seda peaks kuidagi häbenema. Inimeste kõnepruugis on kasutusel ka sellised sõnad, mis mõjuvad suguelundeid halvustavalt.

Tegelikult on nii naise kui mehe suguelundeid eri kultuurides peetud pühadeks sümboliteks. Need annavad edasi elu ning võivad olla ülima naudingu ja ekstaasi allikas. Idamaades kutsutakse naise suguelundeid sõnaga yoni, mis tähendab sanskriti keeles lootoseõit. Lootos on ka ilu sümboliks. Yoni on sinu keha kõige püham koht, mis väärib austust ja armastusega kohtlemist.

Välised suguelundid

Häbe koosneb häbemekingust, suurtest ja väikestest häbememokkadest, kliitorist ja tupeesikust. On täiesti normaalne, et kõik need võivad olla igal naisel väga erineva kuju, suuruse ja värvusega. Erinevus on naist kaunistav ning kõik, mis on loomulik, on ilus.

Häbemekink on padjake häbemeluu kohal. Murdeeas kattub häbemekink karvadega.

Suured ehk välimised häbememokad.Häbemekink lahkneb kaheks suureks häbememokaks, mis võivad olla karvadega kaetud. Nende vahele jääb häbemepilu.

Väikesed ehk sisemised häbememokad asuvad suurte häbememokkade vahel ja ühinevad tupesuudmest tagapool. Need on kaetud roosa nahaga. Väikesed häbememokad on naistel väga erineva kuju ja suurusega.

 

Kliitor asub väikeste häbememokkade ülemises kokkupuutekohas. See on kõige tundlikum koht naise kehal. Kliitor on ainuke organ inimkehas, mille ainus ülesanne on seotud seksuaalse naudinguga. Samas ei tohiks keskenduda enda või partneri seksuaalsel erutamisel vaid kliitorile, see võib osutuda liiga intensiivseks ja „elektriliseks”.

Kusiti on juha, mida mööda liigub uriin. Kusitiava, mis asub tupeava lähedal, kaudu väljub uriin kehast.

Tupeava on tupe väline avaus.

Pärak e anus on seedetrakti avaus keha pinnal.

Lahkliha on piirkond tupeavause ja päraku vahel.

Bartholini näärmed asuvad suurte häbememokkade tagumises osas. Neid ei ole näha ega katsudes tunda. Seksuaalse erutuse puhul eritub nendest vedelikku, mis niisutab tupeesikut.

Neitsinahk ehk hüümen katab osaliselt tupeavaust. See on limaskesta volt, mis võib olla mitmesuguse kujuga. Mõnedel juhtudel võib see aga üldse puududa. Neitsinahk võib venida või rebeneda esimese vahekorra ajal, tampooni kasutamisel, sõrme viimisel tuppe või sporti tehes. Venides või rebenedes võib esineda ka vähest veritsust, kuid seda ei juhtu kaugeltki mitte kõigil. Neitsinaha purunemist seostatakse niiöelda süütuse kaotamisega. Ajaloos on perioode, kus sellel olnud suurem tähendus kui praegu. Mitmetes kultuurides pidi naine kindlasti enne abiellumist olema süütu. Kui ta seda ei olnud, tõi see perekonnale suurt häbi. Nii on ajaloost teada mitmed niiöelda abivahendid, kuidas pulmaööl voodilinadele siiski igal juhul punased plekid ilmuksid.

 

1. Kliitori kapuuts, mis ümbritseb ja kaitseb kliitori pead;
2. Kliitori pea;
3. sisemised häbememokad;
4. Erekteeruv kude;
5. Erekteeruv kude;
6. Kusitiava;
7. Välimised häbememokad;
8. Tupeava;
9. Esikunäärme ava (väljutab niiksust tupe märgamiseks);
10. Pärak;

 

 

Suurepärast ülevaadet naise suguorganite erinevuses peituvast ilust saad näha kipsjäljendite näol Briti galeriis The Great Wall of Vagina ja selle kodulehel http://www.greatwallofvagina.co.uk/great-wall-vagina-panelsNäiteks saad galerii kodulehel võrdluses näha kaksikõdede või ema ja tütre suguorganeid, samuti soovahetusoperatsiooni läbi teinud naise suguorganeid või suguorganid enne ja peale sünnitust.

 

Sisemised suguelundid

Tupp on emakakaela ja tupeava vahel asuv kanal. Tupe tagumises ehk sisemises otsas paikneb emakakaela suue. Tupe eesmine ehk välimine ots piirneb tupeesikuga ning avaneb väikeste häbememokkade vahelises pilus.

Emakakael asub emaka alaosas. Emakakaelas on avaus, mis on võimeline laienema. Selle kaudu väljub emakast menstruaalveri, liiguvad seemnerakud tupest emakasse ning läbi emakakaela tuleb sünnitusel ilmale laps.

Emakas on kergelt pirnikujuline keskmiselt 7 cm pikk ja 5 cm lai lihaseline organ. Emakas asub kusepõie ja jämesoole vahel. Emaka paks sein koosneb sisemisest limaskestast, tugevast lihaskestast ja serooskestast. Emakaõõs on vooderdatud limaskestaga, millest osa heidetakse koos verega menstruatsiooni ajal välja.

Munajuhad asetsevad mõlemal pool emakat ja ühendavad emakat munasarjadega. Seal toimub munaraku viljastumine. Munajuhade ülesanne on viljastunud munaraku transportimine emakasse.

Munasarjad on pisikesed ploomikujulised elundid, kus toodetakse naissuguhormoone – östrogeeni ja progesterooni. Munasarjas valmivad munarakud. Munarakk asub vedelikuga täidetud põiekese ehk folliikuli sees. Vastsündinu munasarjades on ligikaudu 500 000 munarakku, millest valmib elu jooksul umbes 400. Igas kuus hakkab neist küpsema 2‒4, kuid lõpliku küpsuse saavutab igakuiselt reeglina vaid üks munarakk. Ovulatsiooni käigus vedelikuga täidetud põieke lõhkeb ja laseb vabanenud munarakul munajuhasse liikuda.

Naiste ümberlõikamine

Naiste ümberlõikamine tähendab protseduuri, kus moonutatakse või sandistatakse naiste väliseid suguorganeid ilma, et selleks oleks meditsiiniline põhjus. Maailma Terviseorganisatsiooni (WHO) andmetel on maailmas hinnanguliselt 100 kuni 140 miljonit tüdrukut ja naist, kellele on tehtud ümberlõikamine. Tegu on naiste suhtes ülimalt jõhkra, vägivaldse ja ebavajaliku protseduuriga. Eestis ei ole see levinud ning tõenäoliselt ei ole sa sellega kokku puutunud. allikas:

Kõige „leebem“ naiste ümberlõikamise viis kujutab endast kliitori eesnaha eemaldamist või avamist, mille tulemusena hakkab kliitori pea välja paistma. Teiseks variandiks on kliitori ja väikeste häbememokkade osa

line või täielik eemaldamine, see võib hõlmata ka suurte häbememokkade eemaldamist. Kolmas, kõige ekstreemsem naiste ümberlõikamine kujutab endast kliitori ja nii väikeste kui ka suurte häbememokkade täielikku eemaldamist ning tupeava kitsend

amist. Jäetakse alles vaid väike pliiatsilaiune ava, et uriin ja menstruaalveri saaksid väljuda.

Protseduur võib põhjustada ägedat verejooks

u ja probleeme urineerimisel, samuti hilisemaid raskusi sünnitamisel ja vastsündinute surma. Kuna sageli tehakse ümberlõikamist ilma tuimestuseta, ebahügieenilistes tingimustes ning ilma anatoomia- või meditsiiniteadmisteta, võib see tekitada naistele tõsiseid terviseprobleeme või lõppeda isegi surmaga.

Ümberlõikamine on rahvusvaheliselt tunnistatud tüdrukute ja naiste inimõiguste rikkumiseks. Samuti peegeldab see sugudevahelist ebavõrdsust. On oluline teada, et tegu on naiste diskrimineerimise ekstreemse vormiga ning laste õiguste rikkumise ja väärkohtlemisega.

1.3 Häbe ja tupp ehk yoni

Häbe ja tupp ehk yoni On väga oluline õppida  armastama ja  austama oma  suguelundeid olenemata  sellest, kas  oled mees või naine. Mõned sõnad, mida igapäevaselt kõnekeeles kasutatakse, on suguelundeid halvustavad. Naise häbe ja tupp on teatud kultuurides pühad sümbolid. Need annavad edasi elu ning võivad olla ülima naudingu ja ekstaasi allikas. Häbekoosneb häbemekingust, suurtest ja väikestest häbememokkadest, kliitorist ja tupeesikust. Iga naise häbe on unikaalse väljanägemisega. Tundlikkus, erutuse tekkimine, märgumise kiirus ja naudinguid pakkuvad piirkonnad võivad samuti erineda. Idamaades (tantra ja hinduismi mõjutustega piirkondades) kutsutakse häbet koos tupega sanskriti keelse sõnaga yoni. Yoni tähendab sanskriti keeles lootose lille, mis on sarnane vesiroosiga. Nii tähistatakse suguelundeid kõige kaunima kujundiga, mida on suudetud välja mõelda. Seda väljendit kasutatakse selleks, et rõhutada häbeme ilu ja pühadust ning vältida suguelundite nimetusi saatvat negatiivset või vulgaarset tausta. Pildid ajakirjades ei vasta tegelikkusele Pildid ajakirjades on vägagi petlikud. Paljude fotomodellide keha on ilulõikuste käigus muudetud. Lisaks töötlevad ajakirjad fotosid ja kaotavad tihti piltidelt ära naise sisemised häbememokad. Seetõttu on levinud arusaam, et naise välised häbememokad katavad alati sisemisi ning sisemised ja välised häbememokad on siledad. Samuti eeldatakse klantspiltide põhjal, et häbemekink peab olema raseeritud. Meedia on loonud „iluideaali” naise välistest suguelunditest, mis ei vasta aga absoluutselt reaalsusele ega ole loomulik. Tihti ei ole meil võimalust teiste naiste suguelundeid näha. Ajakirjandusest leitavad pildid moonutavad tegelikkust ning pole vaja lasta end nendest piltidest mõjutada. Enda loomulikku ja unikaalset keha tuleb alati pidada kauniks ja väekaks. Keha on vaja armastada ja ka oma partneril tuleb lubada seda armastada. Loodus on loonud meid erinevateks ja just selles erinevuses peitubki ilu. Kahjuks on häbeme iluoperatsioonid maailmas kõige kiiremini kasvav trend. Selle põhjus on justnimelt valeinfo, mille inimesed on korrigeeritud modellide ja töödeldud piltide põhjal meediast saanud. Iga häbe on omanäoline kaunis Iga naise suguorganid on unikaalsed ja kaunid, erinevuses seisnebki ilu. On oluline, et sa õpiksid armastama ja austama oma häbet täpselt sellisena nagu see on. Tähtis on õppida end naisena mugavalt tundma. Raseerida või mitte või disainida omale mõni originaalne “soeng” – see on igaühe enese vaba valik. Seda otsust ei ole vaja teha sellepärast, et kellelegi meeldida, või selleks, et järgida ajakirjanduse iluideaali. Nii raseeritud, “disainitud”, kui ka karvadega häbemekink on kaunis. Peaasi, et sa tunneksid end ise mugavalt ja ilusana. Karvakasv on loomulik ning see võib olla tõelise, sügava ja ürgse naiselikkuse sümbol. Tantristlikku teeoria järgi on häbe tundlikum, kui karvu on vähem. Iidses Egiptuses lasid ülikud tõmmata oma kehalt välja kõik karvad, lootes saada sellega jumalaga sarnasemaks.  Samas mõned süsteemid nagu näiteks kundalini jooga (joogi Bahajani järgi) peavad kõikide karvade vabalt kasvada laskmist oluliseks ja on seisukohal, et karvad töötavad omamoodi antennidena informatsiooni ja energia vastuvõtmisel ja on vajalikud kaistmaks neid piirkondi kuhu nad loomulikul teel kasvavad. Osa kaasaegseid psühholooge on asunud seisukohale, et inimesed, kes kehakarvu (sh kubemekarvu) süsteemselt maha ajavad püüavad sellega vältida nii-öelda suureks kasvamist ja karvade eemaldamisega püüavad säilitada oma kehal lapselikkuse sümboleid. Nii mõnigi naine, kes on aastaid hoolega karvu eemaldanud ja siis lasknud karvadel mõni aega vabalt kasvada on ütelnud, et karvade (sh kubemekarvade) olemasolu annab talle erilise ürgse naiselikku jõu, vabaduse ja energiat eneseteostuseks. Seega on sul vaba voli katsetada ja leida just endale kõige sobilikum lahendus. Tegemist on sinu isikliku otsusega, mis ei puutu kellessegi teisesse ja mingite trendide järgimine ei ole vajalik. Ülevaatlikku galeriid naise välimistest suguelundite välimusest saad näha kodulehel https://commons.wikimedia.org/wiki/Category:Female_human_genitalia_collection, kust pärinevad ka kaks juuresolevat pilti. Sisemiste ja välimiste mokkade proportsioon, kuju ja suurus võivad erineda suurel määral, kõik kombinatsioonid on kaunid. Nii välised kui sisemised häbememokad võivad olla erineva kuju ja suurusega. On täiesti normaalne, kui sisemised häbememokad on suuremad. Naistel võib sisemiste häbememokkade suurus erineda 2‒10 cm võrra. Samuti ei ole õige arusaam, et välised häbememokad peaks katma sisemisi. Armasta ja austa oma yonit, see on sinu väekeskus Selleks, et luua harmooniline side oma häbemega, on soovitatav võtta peegel ja uurida yonit põhjalikult. Nii õpid oma väliseid suguelundeid tundma. Lase lahti häbitunnetest või negatiivsetest emotsioonidest seoses oma keha kõige pühama paiga – yoniga. Hinga sügavalt välja kõik pinged ja negatiivsed tunded ning sisse hingates saada yonile südamest armastavaid ja imetlevaid emotsioone. Yoni austamise templi sissepääs (foto: Michelle Cross) Mitmes idamaade kultuuris on naise häbe ja tupp pühaduse sümbolid, sealt saab alguse elu. Suguorganid on iga naise väekeskus. Naisele võib see piirkond tuua sügavaid naudinguid ning isegi kõrgemaid teadvuse seisundeid. Samuti saab naine seeläbi kinkida ülimat armastust, lähendust ja naudingut oma partnerile. Seda aga vaid juhul, kui naine õpib ise oma suguelundeid austama ja andma neile sügavat armastust, mida nad väärivad. Ära lase ennast mõjutada töödeldud ja moonutatud piltidest ajakirjanduses või ka meeste või teiste naiste kommentaaridest. Ka teised inimesed võivad meediast nähtud pilte tõe pähe võtta ning neil võib puududa arusaam, milline häbe reaalselt ja naturaalselt välja näeb. Pea meeles, et oluline on ennast armastada ja austada, sealjuures on tähtis armastada ja austada ka oma yonit. Teadlik ja küps partner armastab ja austab sinu häbet samuti täpselt sellisena nagu see on. Hoidu endale iluoperatsioonide ja lõikustega liiga tegemast ning ära lase end mõjutada graafilise disaini abil moonutatud suguelundite piltidest. Operatsioonid võivad korrigeerida küll sinu välimust, kuid need kaotavad sinu kauni isikupära, loomupärase ilu ja väe ning võivad vähendada ka tundlikkust.
Häbe ja tupp ehk yoni On väga oluline õppida  armastama ja  austama oma  suguelundeid olenemata  sellest, kas  oled mees või naine. Mõned sõnad, mida igapäevaselt kõnekeeles kasutatakse, on suguelundeid halvustavad. Naise häbe ja tupp on teatud kultuurides pühad sümbolid. Need annavad edasi elu ning võivad olla ülima naudingu ja ekstaasi allikas. Häbekoosneb häbemekingust, suurtest ja väikestest häbememokkadest, kliitorist ja tupeesikust. Iga naise häbe on unikaalse väljanägemisega. Tundlikkus, erutuse tekkimine, märgumise kiirus ja naudinguid pakkuvad piirkonnad võivad samuti erineda. Idamaades (tantra ja hinduismi mõjutustega piirkondades) kutsutakse häbet koos tupega sanskriti keelse sõnaga yoni. Yoni tähendab sanskriti keeles lootose lille, mis on sarnane vesiroosiga. Nii tähistatakse suguelundeid kõige kaunima kujundiga, mida on suudetud välja mõelda. Seda väljendit kasutatakse selleks, et rõhutada häbeme ilu ja pühadust ning vältida sugue

Artikli nägemiseks logi sisse

1.4 Rinnad

Rinnad Lisaks bioloogilisele imetamise funktsioonile on rinnad energeetilisest vaatepunktist naise armastuse keskus, nad esindavad naise südameenergiat. Neis on nii intelligentsust, sensuaalsust kui ka orgastilisust. Rinnad võivad väljendada hoolivust, kaastunnet ja tingimusteta armastust. Igal naisel on ülioluline luua positiivne suhe ja kontakt oma rindadega, oma südamekeskusega. Ära lase end mõjutada meedia maalitud ideaalpildist Meedia sisendab meile pilte ja ideid, et on olemas „ideaalne” rinna suurus, kuju ja väljanägemine. See on aga tegelikkusest väga kaugel. Ideaalpilt paneb meid tihti suhtuma oma rindadesse negatiivselt. Me justkui eraldume neist ning katkestame nendega sideme, kui nad ei ole „ideaaliga“ sarnased. Me anname endale karme hinnanguid ja võrdleme end väljamõeldud, ümberkujundatud ja arvutiga töödeldud ideaaliga, rikkudes nii suhte oma südame ja rindadega. Esoteerilisest vaatepunktist on ka rinnahaigused tihtipeale põhjustatud sellest, et rindades ei ole avanenud südame ja armastuse energia, kuna me hoiame kinni negatiivsetest emotsioonidest või ei suuda andestada. Iga naise rinnad on erinevad ja enamikul naistel ei ole rinnad sümmeetrilised. Rinnad võivad olla erineva suurusega väga mitmel põhjusel. Näiteks on rindades proportsionaalselt rohkem side- või rasvkude, lisaks mõjutab rindade suurust keha üldine rasvasisaldus, pärilikkus ja rasedus. Iga naise rinnad on erinevad, enamikul naistel ei ole rinnad sümmeetrilised. Nibud on samuti väga erinevad. Need võivad olla suuremad või väiksemad, püsivalt kikkis, sissepoole suunduvad või väga väljapaistvad. Rinnanibu ümbritsev tume sõõr võib olla suur, väike, olematu, ühel rinnal suurem kui teisel, see võib olla konarlik, seal võib olla karvakasv. Järgneval  lingil saad näha galeriid sellest kui erinevad võivad rinnad olla, millised need ka ei ole, väljendavad need aga sügavat naiselikkust ja on selle naise isikupära osa. https://www.newstatesman.com/culture/2014/09/bare-reality-100-women-and-their-breasts   Naiste rinnanibud on väga tundlikud, näiteks tajuvad need lapse sülje põhjal ära selle, mida laps vajab ja saadavad kehale signaali, milliste toitainetega piima toota. Seega on rinnad väga vastuvõtlikud ümbritseva keskkonna ja ka sinu enda emotsioonide ja tunnete suhtes. Mis toob rindadele kahju? Tihti puudub meil piisav enesearmastus ja positiivne enesehinnang, oleme liiga ebakindlad. Eriti siis, kui rinnad arenevad ega vasta nn ilustandarditele, kipume tundma end halvasti või ebamugavalt. Võime ennast emotsionaalselt lukku panna, kui anname oma rindadele karmi hinnangu, olgu nad liiga suured, väiksed, erinevad, teistsuguse kujuga vms. Samuti võib negatiivselt mõjuda liigne rinnahoidjate kasutamine. Rinnahoidja on tänapäeva ühiskonna väljamõeldis, millel on tihti tervist kahjustavad mõjud. Rinnad ei vaja rinnahoidja pakutavat tuge. Rinnahoidja takistab rinnakudede loomulikku kasvu, seepärast luba endale vähemalt aeg-ajalt käia ilma rinnahoidjata. Rindade piirkonnas on palju lümfikanaleid. Lümfisüsteemi eesmärk on mürke kehast välja viia ning hoida koed puhtad ja terved. Lümfisüsteemi tööks on oluline liikuvus. Kui rinnad on rinnahoidja sees „vangis”, siis koguneb rinna piirkonda palju mürkaineid ning lümfisüsteem ei saa korralikult tegutseda. Rinnahoidjad on enamasti tehtud kunstmaterjalist. Neil on rindadele negatiivne mõju, kuna materjalist imendub organismi mürgiseid keemilisi ühendeid. Eriti kahjulikud onpush-uprinnahoidjad ja sellised rinnahoidjad, milles on metallist kaar. Metallist kaar mõjub antennina ning tõmbab ligi elektromagnetilist saastest, sealhulgas ka näiteks mobiiltelefonist ja wifi ruuterist. Füüsiliselt peatab rinnahoidja lümfiringluse ja energeetiliselt katkestab see naise sideme oma südamega. Naistel, kes kannavad rinnahoidjat 18‒24 tundi päevas, on suurem rinnavähi tekkimise oht. Rinnad peaksid saama loomulikult liikuda, seega kanna võimalikult vähe rinnahoidjat. Rinnad peaksid olema loomulikult liikuvad. Seega kanna võimalikult vähe rinnahoidjat, võimaluse korral väldi metallraamiga ja push-up rinnahoidjaid ning eelista sportlikke või bikiini-toppe, mis on tehtud looduslikest materjalidest. Viited: https://www.uloop.com/news/view.php/128048/Could-Wearing-A-Bra-Actually-Be-Harming-You; http://tiphero.com/benefits-of-not-wearing-a-bra/; http://www.dailymail.co.uk/news/article-5667/Health-risks-wearing-bra.html; https://www.healthline.com/health-news/going-braless-wont-hurt-breast-health#4; http://www.storypick.com/bad-bra/; http://www.iflscience.com/health-and-medicine/no-bra-day-special-are-bras-bad-you/ Keemilised deodorandid on samuti rindade tervisele kahjulikud. Need takistavad higistamist, rinnanäärmed on aga higinäärmetega sarnased, seega takistavad deodorandid ka rinnanäärmete tööd. Paljusid rinnavähi juhtumeid seostatakse just deodorandi kasutamisega. Vajadusel võid kasutada looduslikke deodorante, mis ei hoia ära higistamist vaid väldivad higilõhna tekkimist. Sellised deodorandid on näiteks looduslikust soolast pulgad või tavaline sidrun. Higi ise ei lõhna ebameeldivalt. Ebameeldiv higilõhn tekib selles elavate bakterite elutegevuse käigus. Looduslikud deodorandid ei lase higis bakteritel areneda ja ebameeldivat lõhna tekitada. Lisaks lõhub rindade kudet suitsetamine – see põhjustab rindade rippumist. Samuti alkohol, mis paneb naha kiiremini vananema. Liigne kohvi tarbimine aga vähendab rindade suurust. Milline on sinu kontakt oma rindadega? Suhe rindadega tähendab suhet iseenda ja oma naiselikkusega. Tegelikult on iga naise rinnad ja keha just talle ideaalsed. Igal naisel tuleb õppida oma keha armastama erilisena, nagu see on. Ei ole vaja muutuda sarnaseks ajakirjade piltidele ja teha kehale liiga dieetide, lõikuste, operatsioonide ja implantaatidega. Sinu keha on sinu tempel ja sinu rinnad sinu südame keskus. Armasta oma rindu just sellistena, nagu nad on. Kui naisel on armastav suhe oma rindadega, siis on tal lihtsam südant lahti hoida. Rindade mitte austamine võib tuua kaasa ebaterved suhted nii iseenda kui ka oma partneriga, kuna sel juhul pole naine võimeline looma sidet südame tasandil. Kui see juhtub, siis võid tunda, et sul puudub ühendus oma kehaga. See omakorda võib tekitada tühja tunde ja tuua kaasa terviseprobleeme. Tihti hakkame seejärel otsima asendust tööst või õppimisest, pealiskaudsetest suhetest, ostlemisest, tagarääkimisest, toidust, pidudest, meelemürkidest vm meelelahutusest – kõike selleks, et omaenda sisemist tühjust täita. Mida me aga tegelikult vajame, on iseenda armastamine, armastuse leidmine enda seest. Alles siis, kui suudad armastada iseennast, suudad tõeliselt armastada kedagi teist. Kui sa armastad oma rindu, kasvab märgatavalt sinu enesearmastus ning see leevendab igasuguseid sisemisi konflikte. Suhe rindadega võib muuta sinu suhtumist kogu kehasse ja naiselikkusesse. See võib olla väga vabastav ning taastada sinu tundlikkuse. On oluline luua side rindadega nii seestpoolt kui ka väljastpoolt. Väliselt saame luua positiivse suhte oma rindadega rinnamassaaži kaudu. Seesmiselt saame seda teha hingamise abil, suunates rindadesse oma tähelepanu ja taju. Näiteks kui ohkad sügavalt välja, saad vabaneda erinevatest emotsioonidest, mis takistavad südame energia avanemist. Päeva jooksul on kasulik hoida tähelepanu rindadel, saata neile armastust ja suunata rindadest armastuse energiat ka väljapoole. Armastades oma rindu võimendad sa endas armastust, hoolivust ja kaastunnet, suudad seda teistega jagada ning tugevdad sidet oma sisemise naiselikkusega. Masseeri oma rindu Regulaarne rinnamassaaž aitab tasakaalustada hormoone, täita rinnad energiaga, luua sideme oma kaunite rindadega ja avada südame. Samuti aitab see kaasa vereringlusele ja lümfisüsteemile ning võib ennetada tsüstide teket ja vähendada rinnavähi riski. Regulaarne rinnamassaaž aitab tasakaalustada hormoone, täita rinnad energiaga, luua sideme oma kaunite rindadega ja avada südame. Rindades on tihti palju rasvkudet, kuhu kogunevad mürkained, mida rinnamassaaži abil saame kehast välja viia. Rinnamassaaž aitab kasvatada enesearmastust, see aitab ennast tunnustada ning loob kontakti tunnetega sügaval südames. Massaaž vabastab ka oksütotsiini – see on hormoon, mis on seotud armastuse, hoolivuse ja sideme loomisega. Mida rohkem sa oma rindu puudutad, seda rohkem armastust sa tunned. Rindu masseerides keskendu täielikult rindadele, muutu justkui nendega üheks ning suuna kogu oma tähelepanu rindadele. Tee seda lõdvestunult ja rahulikult. Luba rindade energial täita oma süda. Rinnad ja seksuaalsus Seksuaalsuses on rinnad samuti olulisel kohal, neid masseerides ja puudutades avaneb naise tupp, kuna naise südame avamine mõjutab otseselt ka tupe sügavat avanemist. Lisaks on nibudel otsene energeetiline ühendus kliitoriga ning rinnanibude stimulatsioon aktiveerib ajus samu piirkondi, mis kliitori puudutamine. Seega on erutuse esilekutsumiseks rindade stimulatsioon olulisel kohal. Kuna orgasmide kogemine algab meie ajust, siis mõninga treeningu tulemusel saab naine jõuda orgasmideni ka ainult rindade stimulatsiooni abil. Anna oma rindadele armastust ja tähelepanu, mida nad väärivad – vali enesearmastus. Hoolitse rindade eest, riieta end nii, et nad tunneks end mugavalt. Ära lämmata neid ega mõtle, et rinnahoidja kuju on ilusam kui sinu imelise rinna kuju. Võta aega, et rindu masseerida ja luua kontakt oma südamekeskusega. Rindade armastamine on üks võimsamaid samme, mida saad enese aktsepteerimise ja armastamise teel teha. Kuidas teha rinnamassaaži? Regulaarne rinnamassaaž on oluline praktika, see aitab naisel enesega kontakti saada ja tundlikkust tõsta. Rinnamassaaž on eriti tähtis siis, kui kannad metallist raamiga rinnahoidjat (viimased ei ole küll soovitatavad, kuna rinnahoidja metallosad mõjuvad antennina ning tõmbavad ligi elektromagnetilist saastet). Rindade juures ja südame piirkonnas on palju lümfikanaleid ning rinnahoidja takistab lümfi liikumist. Nii võib rindade piirkonda koguneda liigselt toksilisi aineid. Samuti takistab rinnahoidja energia vaba liikumist. Rinnamassaaž aitab ka menstruatsiooni ajal energiat kehas ülespoole tuua ja leevendada vaevusi. Samuti aitavad rinnamassaažiga tundlikumaks muudetud ja sinuga paremas kontaktis olevad rinnad kogeda sügavamat naudingut seksi ajal. Austa ja armasta oma rindasid ning masseeri neid hoolivalt. Kujuta ette, kuidas läbi su käte voolab armastuse energia, millega sa oma rindade eest hoolitsed. Ära võrdle oma rindu teistega ega ajakirjanduses või internetis olevate piltidega. Sinu rinnad on ideaalsed täpselt sellistena, nagu nad on – õpi neid armastama ja austama. Enne massaaži ja ka enne iga harjutust võid käsi kokku hõõruda, et tuua neisse energiat ja soojust. Tee harjutusi just nii õrnalt või tugevalt nagu sulle meeldib. Võid kirjeldatud tehnikatest saada ideid, kuidas oma rindu masseerida. Samas võid rinnamassaaži ka täiel määral improviseerida, tehes just selliseid liigutusi, mis sulle sobivad, ja masseerida rindu nii, nagu sulle meeldib. Kui sul on mugav võid massaaži ajal istuda nii, et asetad vasaku kanna tupe avause alla, istudes kanna peal. Aseta käed rindade külgedele, liiguta käsi diagonaalselt üles. Võta rindadest peopesadega ümbert kinni, liiguta õlgu ja rindu üles. Pigista rindu väljapoole hoides nibu nimetissõrme ja keskmise sõrme vahel. Tõmba nibu nimetissõrme ja pöidlaga üles. Hinga sisse, hoia, jätka hingamist sisse ja välja hoides nibusid kehast eemal. Masseeri tervet rinda nelja sõrmega. Aseta mõlemad käed rinna äärde nii, et pöidlad vaatavad üles ja sõrmed allapoole ning too siis käed kokkupoole ja tõsta rinda justkui koonusena üles. Aseta üks käsi rinna alla ja teine peale. Too alumist kätt küljelt keskele üles ja ülemist kätt keskelt küljele alla, vääna rinda. Hinga sisse, tõmba nibusid väljapoole, hinga välja, lõdvesta. Masseeri kaenlaaluseid. Hõõru kätega edasi-tagasi rindade alt, ülevalt ja külgedelt. Aseta peopesad nibudele ja tee ringjaid liigutusi väljastpoolt sissepoole ja seestpoolt väljapoole nii, et peopesad jäävad nibudele. Aseta sõrmed nibu juurde ja masseeri nibust sirgjoones väljapoole. Kata niimoodi sirgjoones nibust väljapoole masseerides kogu rind. Nibu on justkui päike ning masseerid päikesekiiri, mis väljapoole säravad. Hoia nibudest kinni ja tee ringjaid liigutusi väljastpoolt sissepoole ja seejärel seestpoolt väljapoole. Tee sõrmedega õrnasid ringe ümber rinna, kõigepealt väljastpoolt sissepoole ja seejärel seestpoolt väljapoole. Hoia nibudest kinni ja raputa tervet rinda. Toeta sõrmedega rindasid ja raputa tervet rinda. Tee kergeid näpistusi tervele rinnale. Kata rinnad peopesadega ja lihtsalt hoia käsi rindadel, saates neile südamest armastuse energiat. Rinnamassaaži võivad endale teha ka mehed. See tugevdab mehe suhet oma kehaga, muudab keha tundlikumaks ning aitab leida kontakti mehe sisemise naispooluse ja südamekeskusega. Ka mehe rinnad on erogeensed ja võivad palju naudingut pakkuda nii isiklikus praktikas kui ka koos partneriga.
Rinnad Lisaks bioloogilisele imetamise funktsioonile on rinnad energeetilisest vaatepunktist naise armastuse keskus, nad esindavad naise südameenergiat. Neis on nii intelligentsust, sensuaalsust kui ka orgastilisust. Rinnad võivad väljendada hoolivust, kaastunnet ja tingimusteta armastust. Igal naisel on ülioluline luua positiivne suhe ja kontakt oma rindadega, oma südamekeskusega. Ära lase end mõjutada meedia maalitud ideaalpildist Meedia sisendab meile pilte ja ideid, et on olemas „ideaalne” rinna suurus, kuju ja väljanägemine. See on aga tegelikkusest väga kaugel. Ideaalpilt paneb meid tihti suhtuma oma rindadesse negatiivselt. Me justkui eraldume neist ning katkestame nendega sideme, kui nad ei ole „ideaaliga“ sarnased. Me anname endale karme hinnanguid ja võrdleme end väljamõeldud, ümberkujundatud ja arvutiga töödeldud ideaaliga, rikkudes nii suhte oma südame ja rindadega. Esoteerilisest vaatepunktist on ka rinnahaigused tihtipeale põhjustatud sellest, et

Artikli nägemiseks logi sisse

1.5 Menstruatsioon

  Menstruatsioon Menstruatsioon kuulub täiskasvanuks saamise juurde ja algab siis, kui sa oled murdeeas. Menstruatsiooni tekkimine näitab, et oled saamas suguküpseks – oled võimeline saama lapsi.  Kindlat vanust menstruatsiooni alguseks ei ole. Mõnel tüdrukul hakkab menstruatsioon juba 9- või 10-aastaselt, teisel jälle hilises teismeeas. Enamasti algab see 12‒15 aasta vanuses. Mis Toimub sinu kehas menstruatsiooni ajal? Menstruatsioon algab esimest korda siis, kui hormoonide – östrogeeni ja progesterooni – tase kehas on piisav selleks, et munasarjades valmiks munarakk. Teiste sõnadega siis, kui tütarlaps saab suguküpseks ning on võimeline rasestuma. Munarakk vabaneb munasarjadest ja liigub mööda munajuhasid emakasse. Samal ajal hakkab emaka limaskest munaraku vastuvõtmiseks valmistudes paksenema ning emaka seinad muutuvad käsnjaks. Kui peaks juhtuma, et seemnerakk viljastab munaraku, siis kinnitub viljastunud munarakk emaka seina külge ning algab rasedus. Viljastumine toimub siis, kui mehe sperma satub vahekorra käigus tuppe, seemnerakud liiguvad sealt edasi ning kohtuvad küpse munarakuga. Kui seemnerakke pole või viljastumist ei toimu, liigub munarakk emakasse ilma viljastumata. Kuna emakas enam paksenenud limaskesta ei vaja, siis tuleb üleliigne veri ja kude tupe kaudu välja. Seda nimetatakse menstruaalveritsuseks. Iga naine on erinev Mõnel naisel on tsükli pikkuseks 28 päeva, teisel rohkem või vähem. Menstruatsioonitsükli pikkus võib olla erinev. Mõnel naisel on tsükli pikkuseks 28 päeva, teisel rohkem või vähem. Tsükkel võib olla regulaarne – enam-vähem ühe ja sama pikkusega kogu aeg. Samas võib tsükkel olla ka ebaregulaarne, näiteks tuleb ühel kuul kaks menstruatsiooni ning järgneval kuul mitte ühtegi. Ka menstruatsiooni kestvus varieerub. Mõnel naisel kestab veritsus kolm või neli päeva, teisel nädala. Esineda võib rohket veritsust või kergemat veritsust. Keskmine kaotatud vere kogus jääb tavaliselt alla 80 ml. Selline tsükkel kordub iga kuu, kuni munasarjad enam munarakke ei vabasta (tavaliselt 40-ndates või 50-ndates eluaastates). Eluperioodi, mil esineb viimane menstruatsioon, nimetatakse menopausiks ja siis ei ole naine enam võimeline lapsi saama. Eluaja jooksul on naisel ligikaudu 500 menstruatsiooni. Mõned naised võivad menstruatsioonieelsel ajal tunda muutusi oma meeleolus või kehas. Menstruatsiooni esimestel päevadel esineb sageli alakõhus krampe ja rinnad muutuvad hellaks. Osal naistel tuleb ette premenstruaalset sündroomi (PMS-i). Menstruatsioonieelsel perioodil võivad naise emotsioonid olla intensiivsemad. Sa võid tunda, et oled depressiivne, ärritunud või vihane. Võib-olla tikub nutt peale või tunned isu teatud toitude järele. PMS on seotud hormonaalsete muutustega ning see on tavaline, kuigi ebameeldiv nähtus. Suhtu menstruatsiooni austusega Meditsiiniuuringud on näidanud, et naise menstruaalveri on väga toitaineterikas ja idamaade teadmiste kohaselt on menstruaalveri väga väekas. Seega tuleks menstruatsiooni suhtuda austavalt. Tänapäeval kasutame sõnu nagu kuupuhastus, hügieenivahendid või kaitsevahendid – need loovad meie alateadvuses pildi, et menstruatsioon on midagi musta ja räpast, mille eest tuleb end kaitsta ja hoida end puhtana. Me peaksime aga suhtuma austusega oma kehasse ja ka menstruatsiooni. Kui me suhtume “päevadesse” halvasti või tunneme selle ees häbi, et me menstrueerime, on see tugevalt seotud ka suhtumisega endasse kui naisesse ja oma väesse. Menstruaalveri palju toitainerikkam kui arteriaalne veri ja idamaade teadmiste kohaselt on menstruaalveri väga väekas Menstruatsiooni kogemus on igaühel kindlasti erinev, kuid paljud võivad kogeda negatiivseid nähte, nagu füüsilise keha valud, väsimus või halb tuju. Kuigi seda peetakse normaalseks, siis tegelikult ei pea naine iga kuu kannatama. Igakuist tsüklit ja iseennast on võimalik oluliselt harmoonilisemalt kogeda. On olemas lihtsad praktilised soovitused selleks, et endast välja voolava toitainete rikka vere kogust vähendada, mitte lasta endast suures koguses energiat välja, tunda end vaimselt hästi ning olla emotsionaalselt rohkem tasakaalus. Oluline on teada, et ovulatsioonitsükkel saab toimuda ka siis, kui verejooks on vähene või isegi olematu. Samas säilib vähese või olematu menstruaalvere puhul naise viljakus. Kuigi menstruatsioon kestab väga pika aja vältel naise elust ning kordub elu jooksul ligi 500 korda, on see jätkuvalt teema, millest omavahel eriti ei räägita. Seetõttu on ka noorte naiste teadlikkus menstruatsiooni tekkimise, olemuse ja sümptomite leevendamise kohta suhteliselt madal ning nad peavad teadmisi saama oma kogemuste põhjal, ise ajapikku oma keha avastades. Mõtle korraks näiteks järgmistele küsimustele. Kuidas sa ennast enne oma esimest menstruatsiooni tundsid – olid sa selleks valmis või tuli see ootamatult? Kas olid hirmul või pigem ootasid, millal sul menstruatsioon algab? Kes sulle menstruatsiooni kohta kõige rohkem rääkis? Kas tunned, et said sel teemal piisavalt tuge või oleksid soovinud sellest rohkem rääkida? Kuidas sa ennast praegu oma menstruaalverd nähes tunned – tekitab see sinus huvi ja rõõmu või pigem vastikust? Suudad sa verd puutuda või isegi maitsta? Kas sa tunned hirmu, et veri võib su riideid määrida ja keegi märkab seda? Kas sa räägid oma menstruaaltsüklist partneriga, on ta sinu tsükli faasist teadlik või üritad seda pigem varjata? Arutad sa neil teemadel oma sõbrannade, ema või õega? Soovitused. Kuidas end menstruatsiooni ajal paremini tunda? Toitumine Menstruatsiooni ajal tuleb hoolikalt jälgida oma toitumist ning süüa võimalikult kergelt. Kui soovid, on hea ka paastuda, ent seda vaid juhul, kui see su enesetunnet nõrgemaks ei tee. Kuula alati oma keha, kuid pea ka meeles, et tihti tekitab isusid meie meel ning keha vajab hoopis midagi muud. Menstruatsiooni ajal tuleb hoolikalt jälgida oma toitumist ning süüa võimalikult kergelt. Kergelt on soovitatav toituda mitmel põhjusel. Esiteks hakkab energia pärast söömist meie kehas allapoole liikuma ja see võimendab ka allapoole suunduva menstruatsiooni voolust. Teiseks on täheldatud, et toidud, mis sisaldavad valke, on happelised ja suurendavad kusihappe hulka meie kehas, suurendavad samuti voolust. Seega tuleks menstruatsiooni ajal vältida lihatooteid, kala, muna, ube, herneid, läätsesid, India pähkleid, maa- ja pistaatsiapähkleid, seeni, sparglit, nisu ja kõiki valge jahu tooteid, kaera, rafineeritud suhkrut, teed, šokolaadi, kohvi ning piima- ja sojatooteid. Mida siis üldse süüa? Kõige parem on süüa tooreid või näiteks aurutatud puu- ja juurvilju, millest saab teha salateid, smuutisid või muud meelepärast. Põhiline on jälgida, et toit oleks võimalikult kergesti seeditav. Kindlasti tuleks vältida šokolaadi ja muud magusat.             Puhkus Teine ülioluline soovitus on puhkus. Seda soovitust on tänapäeva naisel ehk kõige keerulisem täita. Menstruatsiooni ajal või veelgi parem, päev enne menstruatsiooni algust, tuleks puhata ja olla voodis pikali. Hea oleks lihtsalt lebada ning tõsta jalad ja tagumik kõrgemale, näiteks seinale või diivani otsale. Horisontaalasendis on emakas kallutatud ja nii saame voolust vähendada.Kui võimalik, tuleks võtta koolist või töölt vaba päev ja lükata kõik tänased toimetused homse varna. See on tõsine ja oluline soovitus, et annaksid oma kehale päevade ajal puhkust. Kindlasti väldi füüsilist tööd ja trenni ning sportimist! Menstruatsiooni ajal või veelgi parem, päev enne menstruatsiooni algust, tuleks puhata ja olla voodis pikali, jalad üleval.   Hügieenivahendid Hügieenivahendite kasutamine on vaid viimase sajakonna aasta nn moeröögatus. Veelgi enam, isegi aluspüksid on alles 20. sajandi leiutis. Olenevalt kultuurist ei lastud mõnel pool end sellisest pisiasjast nagu päevad eriti segada ja asi lahenes loomulikul teel. Teisal jälle kuulutati menstrueerivad naised lausa ühiskonnale ohtlikuks ja nad eraldati hüttidesse, kus nad teiste inimeste, kariloomade ega toiduga kokku ei puutunud. Mõnede hõimude juures toimub see praeguseni. Samal ajal võib arvata, et nii just tagati menstrueerivale naisele piisav puhkus nii majapidamistöödest kui ka teistest inimestest. Algelised hügieenivahendid kujutasid endast riidest või vatist taaskasutatavaid ja pestavaid padjakesi ehk sidemeid. Piisavalt sageda vahetamise ja pesemise korral olid need kehale igati sobilikud ja tervislikud. Tänapäeval toodetakse tampoone ja sidemed tööstuslikult. Need on küll väga efektiivsed ja mugavalt kasutatavad, kuid nendes sisalduvad ained ei ole kehale sageli kõige tervislikumad. Tegemist on enamjaolt naftaproduktiga ning kui kasutad seda oma tupes, siis imendub sel lest terve rida kemikaale sinu kehasse. Võimaluse korral tuleks tampoone vältida, eriti neid, mis pärinevad tavapoest ja on mitteorgaanilised. Need võivad voolust suurendada ning sisaldavad suurel hulgal kemikaale. allikas: Ka orgaanilised tampoonid ei mõju paljude naiste tervisele positiivselt ja kuivatavad liigselt tuppe. Sageli on naisele anatoomiliselt sobivaim vahend spetsiaalne topsike nimega Organic Cup, Femme Cup, Moon Cup vms. Selle leiad apteegist. Tegemist on kehasõbralikust pehmest materjalist topsikuga, millega saad edukalt kogu menstruaalvere tupe sees kokku koguda. See on kehale tervislik ning üldjuhul kõrvalmõjusid pole. Ühte topsikut saad aastakümneid korduvalt kasutada, selles on ka suur rahaline kokkuhoid. Topsikese kasutamisel võib vahel veri siiski tupest välja tulla, siis kui ei ole näiteks võimalust topsi piisavalt tihti tühjendada. Sel juhul võib kasutada lisaks orgaanilisi sidemeid. Tavasidemeid tuleks vältida, kuna need sisaldavad samuti kemikaale, mis ei mõju tupe keskkonnale hästi. Jooga Joogapraktika abil saame voolust vähendada ja ennast ka vaimselt tasakaalus ning harmoonias hoida. Kui sa tead, millal sul päevad hakkavad, on kõige tõhusam alustada kindlate joogapooside tegemist 2‒3 päeva enne vooluse algust. Joogat on soovitatav harrastada ka päevade ajal. Seda aga vaid siis, kui tunned, et see ei ole sulle koormav, sest esmatähtis on siiski puhkus. Kõige tõhusamad ja olulisemad on kõik nn „tagurpidi“ ehk “pööratud” asendid (sanskriti keeles asana’d), nagu turiseis, poolpeapealseis ja peapealseis. Viimast tee vaid juhul, kui oled seda juhendaja juures õppinud. Need asendid suunavad energiat allapoole voolamisele vastupidises suunas ehk ülespoole. Nii tunned ennast nii füüsiliselt kui psühholoogiliselt rohkem tasakaalus. Enne asanatega (kehaasendid) alustamist on oluline läbi teha 6 soojendusharjutust ning peale asanaid on hea teha lõdvestus. Proovi hoida asendit paari minuti vältel. Kuula samas oma keha, kui ei jaksa, siis tee vähem, kuid võimalusel püsi asendis veelgi kauem, näiteks kuni 10 minutit. Harjutamise ajal hoia oma tähelepanu keha energiakeskustel, mida kutsutakse tšakrateks. Nii saame tuua endasse väljast erinevaid positiivseid energiaid. Tšakrad asuvad kehast 3‒4 cm väljaspool ning iga harjutuse juurde kuuluva tšakra asukoht on harjutuse kirjelduses välja toodud. Soojendusharjutused Seisa nii, et su jalad on paralleelselt, puusade laiuselt, käed on külgedel rippus ning selg sirge. Tee iga harjutust paar minutit. 1. Pearingid. Tee aeglaseid pearinge, kõigepealt üle parema õla, seejärel üle vasaku õla. Hoia tähelepanu kurgupiirkonnas. 2. 5 kahekordset pea kiiret liigutust. Liiguta pead kiirelt kaks korda vasakule küljele, seejärel kaks korda paremale küljele. Vii kukal kaks korda kiirelt vasaku õla suunas diagonaalselt taha. Seejärel vii kukal kaks korda kiirelt parema õla suunas taha. Viimaks vii pea kiirelt kaks korda otse taha. Hoia tähelepanu liigutusel endal. 3. Too pea küljelt küljele, lõug on kui pendel, kõrvad liiguvad õlgadeni. Hoia õlad ja puusad paigal. Hoia tähelepanu otsaesise keskel. 4. Too õlgasid üles-alla võimalikult sujuvalt ja kordamööda. Kui üks õlg liigub üles, siis teine liigub alla ja vastupidi. Käed on lõdvalt rippus. Hoia tähelepanu liigutusel endal. 5. Seisa jalad harkis, pöiad natuke väljapoole. Kõverda põlved ja istu justkui allapoole. Hinga sügavalt suu kaudu välja ning kummarda ettepoole. Hinga nina kaudu sisse ja lükka selgroog venitusse – aseta käed reite ülaosale, nii et sõrmed vaatavad selja suunas. Seejärel proovi käed sirgeks lükata, surudes reisi allapoole ja lastes vaagna võimalikult põranda lähedale. Samal ajal tõsta aktiivselt õlgasid üles. Sa justkui lükkaksid selgroogu allapoole ja tõstaks teda samal ajal üles. Hoia asendit ja pea hinge kinni nii kaua kui sul mugav on. Tähelepanu on energiavool, mis pealaest siseneb ja mööda selgroogu alla voolab. Jätka sooritust omas tempos. 6. Kõhupunkti massaaž. Seda on parem teha paljale nahale. Aseta vasaku käe pöial 2‒3 sõrmelaiust roiete ühildumiskohast ehk kolmnurgast allpool olevale punktile. Vasak käsi hoia rusikas, parem käsi toetab vasakut. Vasaku käe pöial teeb ringjaid liigutusi masseerides paremalt üles, vasakult alla. Hoia tähelepanu punktil, jätka rahulikku hingamist. Tee sama massaaži parema pöidlaga, samal punktifl 2‒3 sõrmelaiust roiete ühildumiskohast allpool. Parema pöidlaga masseeri vasakult üles, paremalt alla, ringjad liigutused. Tähelepanu hoia punktil. Masseeritav punkt võib olla kõhu piirkonda kogunenud toksiinidest märkimisväärselt ebamugav või isegi valulik.   Menstruaaltsüklit tasakaalustavad joogapoosid Kobra ehk bhujangasana. Väga kasulik menstruatsiooni puudumise, valuliku menstruatsiooni ja suure vooluse korral ning mitmete emaka ja munasarjade haiguste puhul. See asend hoiab vaagnapiirkonnas tugevat vereringlust, toniseerib munasarju ja emakat ning reguleerib üldiselt menstruaaltsüklit. Tule matile kõhuli, aseta käed õlgade kõrvale ja lükka käed sirgeks. Jälgi, et vaagen jääb matile, vajadusel kõnni kätega nii palju ettepoole, et vaagen oleks matil. Oluline, et sul oleks mugav. Moodusta selgrooga ühtlane kurv. Kogu rõhk ei peaks olema alaseljal ja selg väga otse üles. Keskendu sellele, et sa lükkad ette oma rindkere ehk selgroo keskosa. Lõug tõsta üles. Õlad on lõdvestunud ja tiivanukid too võimalikult kokku. Hoia tähelepanu rindkere keskel, südametšakral ehk anahata tšakral. Nii voolab sinusse südamlikku tingimusteta armastuse energiat. Rohutirts ehk salabhasana. Võtab menstruatsiooni ajal ära kõhuvalu. Tule matile kõhuli ja aseta käed kõhu alla, peopesad rusikasse, rusikad vaatavad mati suunas. Rusika asemel võib matile panna ka peopesad. Hoia lõug matil, suru kätega vastu matti ja tõsta sirged jalad üles. Hoia tähelepanu kliitorist 2‒3 sõrmelaiust ülevalpool, seksuaaltšakral, sakraaltšakral ehk svadhistana tšakral. Nii voolab sinusse loomingulist energiat. Pavana muktasana. Võib eemaldada vaagnapiirkonna valud, leevendada probleeme suguelundite piirkonnas ja aidata parandada emaka vähest liikuvust. Leba matil selili, too jalad kõhu peale ja võta kätega ümber jalgade kinni. Too pea põlvedele võimalikult lähedale. Jälgi, et jalatallad ei oleks ristis. Hoia tähelepanu naba all, päikesepõimiku tšakral ehk manipura tšakral.Nii voolab sinusse enesekindluse ja tahtejõu energiat. Kassipoos ehk Marjariasana. Aitab seksuaalorganite vaevuste, menstruaalkrampide ja viljakuse probleemide korral. Ole neljakäpukil, sisse hingates läheb kõht punni ette, selg nõgusaks, pea kuklasse taha. Välja hingates selg küüru, vaagen ette, lõug rindkere suunas. Jätka hingamist ja liigutamist omas tempos. Hoia tähelepanu naba all, päikesepõimiku tšakral ehk manipura tšakral.Nii tood endasse rohkem enesekindlust ja tahtejõudu. Kalpoos ehk Matsyasana. Stimuleerib positiivselt munasarju ja tervendab emaka haigusi, reguleerib menstruaalvoolust. Istu tuharalihased kandade vahel nii, et varvaste vahel on väike vahe. Põlved on koos. Lasku taha matile lebama, too käed üle pea. Hoia tähelepanu seksuaaltšakral, sakraaltšakral ehk svadhistana tšakral, kliitorist 2‒3 sõrmelaiust ülevalpool, nii tood endasse rohkem loovust. Turiseis e sarvangasana. Eemaldab emaka nihke ja kõik selle organi valulikud haiguseid, tervendab munasarju ja menstruaalmuresid, muudab menstruatsiooni regulaarseks ja harvemaks tänu sellele, et energia liigub kehas ülespoole. Leba matil selili, too jalad üles. Hoia käsi puusadel ja jalgu natuke kaldus või kõnni kätega mööda selga üles, nii et lõug läheb täiesti rindkere vastu ja jalad on sirgelt otse üleval. Mõlema variandi puhul jälgi, et jalatallad oleks lõdvestunud ja jalad umbes puusade laiuselt. Ära siruta pöidasid välja ega hoia neid koos. Hoia tähelepanu kurgupiirkonnal, seal asub kurgutšakra ehk vishuddha tšakra. Nii voolab sinusse kõrgemat energiat, mis annab sügava arusaama ajast ja ruumist. Poolpeapealseis ja peapealseis e ardha sirsasanaja sirsasana. Need on tagurpidi asana’d, millel on samasugune mõju kui turiseisul. Kuna peapealseis toimib ajuripatsile, aitab see reguleerida menstruaaltsüklit. Istu matil põlvili, aseta käed matile ja võta kummagi käega teise käe käsivarrest kinni. Seejärel jäta küünarnukid täpselt sellele kohale, mis distants sul kätega tuli, too peopesad ette ja moodusta kätega kolmnurk. Sõrmed pane sõrmseongusse. Too juuksejuure piir matile, käte ette. Tõsta puusad üles ja kõnni nii palju edasi, et su selg oleks maa suhtes võimalikult vertikaalselt. Hoia tähelepanu pealae kohal, kroontšakral ehk sahasraratšakral, mis kutsub esile teadvuse avardumist. Täispeapealseisu ehk sirsasanat tuleb õppida õpetaja juures, kodus üksi ära seda proovi. Asanate lõppu tee lõdvestus. Leba matil selili, jalad kergelt harkis, käed kehast natuke eemal, peopesad üles suunatud. Lõdvesta kõiki lihasgruppe kordamööda. Tee lõdvestust vähemalt 5 minuti vältel, võimalusel kauem. Lisaks on menstruatsiooni ajal hea teha kõiki tehnikad, mis suunavad üldise energiavoolu ülespoole. Näiteks ashwinimudraehk anuse lihaste pinguldamine. Vaimne keskendumine ja meditatsioon toetavad sind samuti. Nende tehnikate abil on võimalik energiat tõsta ja muundada. Nii saad ka oma vereeritust vähendada. Neid tehnikaid tuleb teha aga intensiivselt ja pika aja vältel, et need mõjuma hakkaksid. Samuti aitab vaagnapõhja- ja tupelihaste treening ning eelpool jutuks olnud rinnamassaaž.(vt lähemalt peatükist 1.8 Vaagnapõhjalihaste treenimine)
  Menstruatsioon Menstruatsioon kuulub täiskasvanuks saamise juurde ja algab siis, kui sa oled murdeeas. Menstruatsiooni tekkimine näitab, et oled saamas suguküpseks – oled võimeline saama lapsi.  Kindlat vanust menstruatsiooni alguseks ei ole. Mõnel tüdrukul hakkab menstruatsioon juba 9- või 10-aastaselt, teisel jälle hilises teismeeas. Enamasti algab see 12‒15 aasta vanuses. Mis Toimub sinu kehas menstruatsiooni ajal? Menstruatsioon algab esimest korda siis, kui hormoonide – östrogeeni ja progesterooni – tase kehas on piisav selleks, et munasarjades valmiks munarakk. Teiste sõnadega siis, kui tütarlaps saab suguküpseks ning on võimeline rasestuma. Munarakk vabaneb munasarjadest ja liigub mööda munajuhasid emakasse. Samal ajal hakkab emaka limaskest munaraku vastuvõtmiseks valmistudes paksenema ning emaka seinad muutuvad käsnjaks. Kui peaks juhtuma, et seemnerakk viljastab munaraku, siis kinnitub viljastunud munarakk emaka seina külge ning algab rasedus

Artikli nägemiseks logi sisse

1.6 Igakuine tsükkel

Igakuine tsükkel Igas kuus teeb naise keha läbi kindlad muutused. Kõigist neist ei pruugi sa ise teadlik ollagi. Muutused toimuvad näiteks: hormoonide tasakaalus vaginaaltemperatuuris uriini koostises ja koguses kehakaalus keha vitamiinide ja vee kontsentratsioonis rindade suuruses emakakaela lima konsistentsis valuläves jms On väga oluline, et sa teaksid, millised muudatused tsükli jooksul sinu kehas toimuvad ning oskaksid neid märgata. Seda oskust nimetatakse ka nn keha kirjaoskuseks, inglise keeles body literacy. Tsükli faasid Naise keha igakuine tsükkel koosneb neljast faasist: Ovulatsioonieelne faas Ovulatsiooni faas Menstruatsioonieelne faas Menstruatsiooni faas Ovulatsioonieelne faas Naise munasarjades paiknevad rakkude kogumid ehk folliikulid. Need omakorda sisaldavad veel küpsemata munarakke. Ovulatsioonieelses faasis valmib folliikul ja toodab naissuguhormooni nimega östrogeen, mis stimuleerib rindu ja emakaseina. Sel perioodil tõuseb naise kehas ka ühe teise hormooni, östradiooli, tase. See hoiab tagasi stressihormoonide, adrenaliini ja kortisooli, mõju ning aitab kaasa hea tuju püsimisele. Ovulatsiooni faas Tsükli 14.‒16. päeva paiku folliikul puruneb ja vabastab munaraku. Algab ovulatsiooni faas. Ovulatsioonieelne periood ja ovulatsioon – see on tavaliselt naistel kõige õnnelikum aeg kuus. Naised tajuvad sel ajal kõige rohkem häid emotsioone, nad on energilised ja tunnevad inspiratsiooni. Naised, kes on oma tsüklit juba mõnda aega jälginud ning oma keha tundma õppinud, märkavad ovulatsiooni ajal kindlaid tundemärke. Selleks võib olla näiteks valu vaagnapiirkonnas, kleepuvam emakakaela lima, tundlikumad ja suurenenud rinnad, iseloomulikud söögiisud, elavnenud seksuaalfantaasiad ja kasvanud seksiisu. Kehas tõuseb sel ajal teatud hormoonide tase (luteiniseeriv hormoon ja östradiool). Need ained suurendavad sinu seksisoovi ehk tõstavad libiidot. Östradiool tõhustab insuliini toimet, seetõttu toodab keha rohkem testosterooni, mis on üks seksiisu reguleerivatest hormoonidest. Eksperdid arvavad, et naise keha hormoonide tase on looduse poolt just nii paika pandud. Loodus aitab kaasa sellele, et naised oma kõige viljakamal perioodil tahaksid rohkem seksida. Ovulatsiooni ajal on erinevate uuringute andmetel ka naise valulävi kõrgem. Lisaks on paljud naised täheldanud, et sel perioodil ostavad nad sagedamini uusi riideid, ehteid ja kosmeetikat, et end atraktiivsemana näidata. See peaks viljakal perioodil samuti partneri leidmisele kaasa aitama.   Menstruatsioonieelne faas Peale ovulatsiooni hakkab tühi folliikul, kust vabanes munarakk, eritama hormooni nimega progesteroon. See muudab emaka limaskesta paksemaks ja valmistab emakaseina ette viljastatud munaraku vastuvõtmiseks. Sel perioodil võid sa tunda ennast tujukana, kuna progesteroon soodustab stressihormooni (kortisool) tekkimist kehas. Kui viljastamist ei toimu, siis munarakk kärbub ning östrogeeni ja progesterooni kogus kehas langeb menstruatsioonieelsele tasemele. Menstruatsioonieelses faasis võivad naistel olla väga erinevad ja individuaalsed sümptomid. Sagedamini esinevad neist näiteks: seljavalu peavalu minestamine isu magusa ja süsivesikuterikka toidu järele rindade hellus krambid veepeetus väsimus keskendumisraskused kergesti ärrituvus järsud tujumuutused soovimatus suhelda ja soov olla pigem üksi depressioon Nende sümptomite leevendamiseks soovitatakse naistele sageli mitmesuguseid vahendeid. Näiteks: vitamiinide ja mineraalide tarvitamine massaaž aroomiteraapia Samas on väga tähtis, et enne nende sümptomite allasurumist oleks naine teadlik sellest, mis tema kehaga tsükli jooksul toimub. Füüsiliste sümptomite kõrval tuleb õppida pöörama tähelepanu ka muutustele enda seksuaalsuses, spirituaalsuses ja loovuses, mis tsükli jooksul samuti perioodiliselt muutuvad. Näiteks ühekülgne või vale toitumine, alkoholi tarbimine ja ebapiisav uni häirivad keha hormonaalset tasakaalu ja muudavad menstruatsioonieelsed sümptomid raskemaks. Seetõttu tuleks vaevuste leevendamisel otsida esmalt abi tervislikust eluviisist. Vaid vähestel juhtudel võib olla vaja hormonaalseid vahendeid. Menstruatsiooni faas Menstruatsioonieelse faasi järel hakkab emaka limaskest lagunema ja eemaldub kehast. Algab veritsus ja naine jõuab menstruatsiooni faasi. Nüüd on naise valulävi madalam ja järsud tujumuutused võivad jätkuda. Sellega on naine läbinud ühe tsükli ja menstruatsiooni lõppedes jõuab ta taas ovulatsioonieelsesse etappi. allikas: allikas: Õpi oma tsüklit tundma Kiire elutempo juures võib tunduda, et pole aega oma tsükli tundmaõppimisega piisavalt tegeleda. Tegelikult on aga oma keha ja tunnete jälgimine, ülesmärkimine ja analüüsimine äärmiselt oluline. Seda eriti siis, kui soovid olla oma kehaga paremini kooskõlas ja teda paremini mõista. Oma tsükli väga hea tundmine aitab soovi korral loobuda sünteetilistest rasestumisvastastest vahenditest. Sel viisil saad liikuda loomuliku viljakusteadlikkuse suunas. Esmalt on hea hankida endale eraldi märkmik või päevik ning võtta igal õhtul 10 minutit, et möödunud päeva meenutada. Märgi iga päev üles järgmised punktid. Proovi leida korduvaid mustreid oma tsükli päeva ning selle vahel, kuidas sa end kehaliselt, emotsionaalselt ja vaimselt tunned. Esmalt kirjuta üles oma tsükli päev. Alusta nummerdamist menstruatsiooni algusest (1. päev) ja lõpeta viimase päevaga enne järgmist menstruatsiooni. Pane kirja märksõnad oma tunnete ja emotsioonide kohta, mida päeva jooksul koged. Tundsid sa end enesekindlalt, õnnelikult, väsinult, energiliselt, suhtlemisaltilt, hoolivalt, endassetõmbunult, loominguliselt, mõtlikult, intuitiivselt või rahulikult? Võid kirja panna ka riiete värvi ja stiili, mida mingi päev kanda otsustad ja lisada eelistused konkreetsete tegevuste suhtes. Jälgi enda seksuaalsust. Kas tunned ennast sensuaalse, armastava ja hingestatuna, erootiliselt, metsikult, mänguliselt, flirtivalt, agressiivselt või hoopis tühjana? Kas sa tundsid ennast vabamalt suheldes pigem nais- või meessoost isikutega? Võid teha märke ka nendele päevadele, mil olid partneriga vahekorras, kuid olulisem on keskenduda oma tunnete jälgimisele ja seksuaalenergia avaldumisvormidele. Märgi üles oma tervislik seisund, sh haigused, valude ja vaevuste esinemine, erilised isud, stressitase. Kirjuta üles unenägude sisu või emotsioon, mille need sulle jätsid, juhul kui sa neid mäletad. Seda on soovitav teha vahetult peale ärkamist, sest unenägudes kogetu ununeb tavaliselt üsna kiiresti. Kui soovid, võid iga päev üles märkida ka kuu faasi. Joonista kas tühi ring, ühele või teisele poole avanev poolring või täisring – kuu faaside sümbolid leiad internetist või ajalehtedest. Nimelt on juba iidsetest aegadest seostatud naise tsüklit kuu faasidega. Need kestavad umbes sama kaua ja jagunevad samuti neljaks nagu naise tsükkelgi. Samuti on kuu faaside iseloom naise tsüklile paljuski sarnane. Näiteks ovulatsioonieelne faas vastab noorkuule ja ovulatsioon täiskuule. Lisaks võid oma tsükli tundmaõppimiseks kasutada ka tehnilist vahendit, viljakusmonitori. See aitab sul määrata ovulatsiooni toimumise aega ja seega saad veel täpsemalt aru, mis sinu kehas toimub. Vaata lähemalt ka peatükist : 5.6. Bioloogilised meetodid raseduse ärahoidmine alapeatükk Viljakusteadlikkuse meetod ja viljakusmonitor Vaata lühikest filmijuppi tsüklist: https://www.facebook.com/glamour/videos/10154657322060479/?hc_ref=NEWSFEED
Igakuine tsükkel Igas kuus teeb naise keha läbi kindlad muutused. Kõigist neist ei pruugi sa ise teadlik ollagi. Muutused toimuvad näiteks: hormoonide tasakaalus vaginaaltemperatuuris uriini koostises ja koguses kehakaalus keha vitamiinide ja vee kontsentratsioonis rindade suuruses emakakaela lima konsistentsis valuläves jms On väga oluline, et sa teaksid, millised muudatused tsükli jooksul sinu kehas toimuvad ning oskaksid neid märgata. Seda oskust nimetatakse ka nn keha kirjaoskuseks, inglise keeles body literacy. Tsükli faasid Naise keha igakuine tsükkel koosneb neljast faasist: Ovulatsioonieelne faas Ovulatsiooni faas Menstruatsioonieelne faas Menstruatsiooni faas Ovulatsioonieelne faas Naise munasarjades paiknevad rakkude kogumid ehk folliikulid. Need omakorda sisaldavad veel küpsemata munarakke. Ovulatsioonieelses faasis valmib folliikul ja toodab naissuguhormooni nimega östrogeen, mis stimuleerib rindu ja emakaseina. Sel perioodil tõuseb naise kehas ka ühe tei

Artikli nägemiseks logi sisse

1.7 Naise erogeensed tsoonid ja punktid

Naise erogeensed tsoonid ja punktid Anatoomiaga on hea kursis olla, kuid veel olulisem on teada, et  naistel ei ole enamasti ühte nn erutuse-võlupunkti. Iga naine on erinev ning üks ja sama naine võib vajada eri ajahetkel erinevat puudutust.   Naise erutamise võtmesõna mehele on kohalolek. See tähendab, et mehel tuleb keskenduda sellel hetkel täiel määral ainult naisele. Kui mees on oma mõtete ja südamega kohal, tajub ta ära, kuidas peaks naise keha puudutama. Samuti on oluline austav ja armastav suhtumine. Niisama ringi vahtides või omi mõtteid mõlgutades või veelgi enam kellestki teisest fantaseerides ja mingit punkti stimuleerides ei vii naist kunagi sügava rahuloluni. Tähtis on meeles pidada, et kogu naise keha võib muutuda erogeenseks tsooniks, kui naine on piisavalt erutunud. Allpool toodu on lihtsalt suunanäitaja, et anda infot piirkondade kohta, mis võivad olla tundlikud. Kõik tsoonid ei pruugi kõigile naistele igal ajal meeldida. Mõnikord „ärkavad“ teatud tsoonid siis, kui naine on juba piisavalt eritunud. Näiteks ei pruugi mõnele naisele meeldida kõrvade või kaela suudlemine kohe algul ning see on meeldiv siis, kui naine on juba täielikult erutunud. Teisele jälle võib kõrvalestade suudlemine olla tugevaks intiimseks nn avalöögiks.         Alusta alati keha välimisest küljest ning vähem tundlike ja vähem intiimsete piirkondade puudutamisest. Liigu aeglaselt järjest tundlikumate ja intiimsemate piirkondade poole. Rinnanibude ja suguelundite puudutuseni  mine alles siis, kui naine on juba täielikult erutunud. Tupesiseseid punkte võid kas peenise või sõrmedega puudutada alles siis, kui tupp on täiesti valmis, märg ja avanenud. Ära kunagi pane sõrmi või peenist kuiva või avanemata tuppe. Partneriga tuleks enne intiimsuste jagamist avatult rääkida, et teada saada, mis talle meeldib ning mis mitte. Kui partner ei ole sellest teadlik, võib üheskoos katsetada ja avastada. Alati on hea ka üksinda ennast puudutades end tundma õppida. Erutuse tekkimise kõige olulisemad võtmesõnad nii naistel kui meestel on: lõdvestu, leia turvaline ruum ja võta piisavalt aega luba endale naudingu kogemist lase seksuaalenergial vabalt kogu kehas voolata Pealagi Pealae massaaž, mis sarnaneb juuste pesemisega, võib vabastada kirge äratavaid hormoone. Nägu Õrnad puudutused näol võivad olla väga erutavad. Samuti puudutused meelekohtadel, kõrvadel, põskedel ja otsaesisel. Õrn näopuudutus võib olla väga lõdvestav. Suu Suu on väga tundlik koht. Naise ülahuule ja kliitori vahel on side. Proovi ülahuult suudelda ja keelega ka seestpoolt stimuleerida. Kõrvalestad Kõrvalestad võivad naistel olla tundlikud, neid võib õrnalt suudelda. Alusta alati õrnalt ja pehmelt. Kael Kaela võib hellitada, suudelda, limpsida ja näksida. Kaenlaalused Kaenlaalused on täidetud närvidega. Väikesed ringjad liigutused sõrmedega võivad olla meeldivad. Käed ja sõrmed Käte ja sõrmede silitamine, musitamine ja hellitamine võib olla erutav. Ka ranne võib olla väga erutav kui teha ringjaid õrnasid liigutusi randme ümber. Erutunud naine võib saada orgasmi ka sõrme limpsimisest või randme silitusest. Rinnad Rindkere ja eriti rinnad on väga tundlikud. Kui naine ei tunne rindade puudutusest erutust või avanemist, tuleks rindadele veelgi rohkem tähelepanu pöörata. Siin asub naise süda ja südame avamiseks ning sügavate orgasmide kogemiseks on oluline äratada rindade tundlikkus. Armasta ja austa naise rindu, see aitab ka tal endal oma rindu armastada ja austada. Lähene alati õrnalt ja pehmelt, rinnad võivad vahel olla ka tundlikud. Ole ettevaatlik ning vaata, et sa liiga jõuliselt ei alusta. Kui naisele meeldib, võib rindasid ka tugevamalt ja jõulisemalt masseerida. Rinnanibudeni mine alles peale seda, kui naine on juba põhjalikult erutunud. Kõht Kõhumassaaž on väga lõdvestav ja võib äratada palju seksuaalenergiat, mis on sinna piirkonda kinni jäänud. Keskendu eriti alakõhule naba ja kliitori vahel. Umbes naba ja kliitori joone keskel on idamaades tuntud dantian-punkt, mille masseerimine võib nii naisel kui mehel vallandada tugeva seksuaalenergia. See aitab suunata seksuaalenergiat genitaalide piirkonnast üles ja kogeda sügavamaid orgasme, mis haaravad kogu keha. Kätt võib kõhul ka lihtsalt hoida, hellitades samal ajal teisi kehaosasid, see loob naises teatud lõdvestuse seisundi ja turvatunde. Reied Reie sisekülgede puudutus ja massaaž on samuti oluline, kuna ka seal võib olla palju seksuaalblokeeringuid. Reite puudutamine on erutav ja vabastav. Kliitorinärvid liiguvad samuti jalgu mööda alla. Alusta alati õrnalt ja pehmelt. Mida erutunum naine on, seda jõulisemaks võivad minna ka sinu liigutused. Jalatallad ja varbad Mõnedele naistele on erutav varvaste stimulatsioon. Massaaž võib varvastest ja jalataldadest samuti palju pingeid vabastada ning seksuaalenergia kehas ringlusesse panna. Mõningatele naistele meeldib ka varvaste suudlemine.         Alaselg ja tuharalihased Alaselja silitamine, sabakondi massaaž ja erinevate alaseljal olevate punktide stimulatsioon võib samuti seksuaalenergia tugevalt äratada. Libistades õrnalt sõrmi ja kätt alaseljal, leiavad su käed üles loomulikud lohud ja punktid, mida stimuleerida. Samuti võib tuharalihaste silitamine ning massaaž olla väga lõdvestav, vabastav ja erutav.       U-punkt U-punkti piirkond ümbritseb kusiti avaust. See ala on väga tundlik. Seal on palju närvilõpmeid ning piirkonna puudutamine võib kaasa tuua sarnase erutuse nagu kliitori stimulatsioon. Kõige parem on kasutada erinevate punktide samaaegset stimulatsiooni. Puuduta U-punkti alati kas märgade sõrmedega või keelega ning esialgu alati pehmelt, ära kunagi kuivalt hõõru. A-punkt A-punkt asub tupe eespoolses seinas justkui kõhu või häbemeluu vastas, G-punktist kõrgemal, umbes 5–7 cm tupe sees. A-punkti stimulatsioon toimib paremini, kui naine on juba erutunud. Samuti võib hästi toimida A-punkti stimuleerimine koos teiste punktidega (näiteks G-punkt, kliitor, U-punkt). Vaata ka videot sellest kuidas leida A-punkti: https://www.youtube.com/watch?v=tr795xN5vGA G-punkt G-punkt asub 1‒4 cm tupe sees, eespoolses seinas justkui kõhu või häbemeluu vastas. G-punkti läheduses on ka kusiti, seega võivad mõned naised kogeda G-punkti stimulatsioonil pissihäda. Nagu alati, kehtib sama reegel – alusta õrnalt. Võid alguses ka lihtsalt näppu õrnalt ilma igasuguse stimulatsioonita punkti peal hoida ja siis tasapisi survet suurendada. Liiga kiire ja jõuline stimulatsioon, kui naine ei ole selleks veel piisavalt lõdvestunud või avatud, võib naise hoopis sulgeda. G-punkti teadlikust stimulatsioonist võib naine kogeda sügavaid orgasme. X-punkt X-punkt asub 1‒2 cm tupe sees, anuse lihase vastas ning seal asub samuti palju närve. Selle punkti stimuleerimine on samuti efektiivne koos teiste punktidega (kliitor, A-punkt, G-punkt, U-punkt). Kõige parem on selleni jõuda sõrmedega. O-punkt O punkt asub sügaval tupes, emakakaela taga. Seda saab stimuleerida kas pikemate sõrmede või peenisega. Näide mitme punkti stimulatsioonist Mees võib kasutada oma vasaku käe nimetissõrme ja kolmandat sõrme G- ja A-punkti stimulatsiooniks, neljandat ja viiendat sõrme anuse stimulatsiooniks. Pea jalgevahel võib ta samal ajal teha naisele suuseksi ja katta nii kliitori kui U-punkti. Paremat kätt saab kasutada vasaku nibu stimulatsiooniks.
Naise erogeensed tsoonid ja punktid Anatoomiaga on hea kursis olla, kuid veel olulisem on teada, et  naistel ei ole enamasti ühte nn erutuse-võlupunkti. Iga naine on erinev ning üks ja sama naine võib vajada eri ajahetkel erinevat puudutust.   Naise erutamise võtmesõna mehele on kohalolek. See tähendab, et mehel tuleb keskenduda sellel hetkel täiel määral ainult naisele. Kui mees on oma mõtete ja südamega kohal, tajub ta ära, kuidas peaks naise keha puudutama. Samuti on oluline austav ja armastav suhtumine. Niisama ringi vahtides või omi mõtteid mõlgutades või veelgi enam kellestki teisest fantaseerides ja mingit punkti stimuleerides ei vii naist kunagi sügava rahuloluni. Tähtis on meeles pidada, et kogu naise keha võib muutuda erogeenseks tsooniks, kui naine on piisavalt erutunud. Allpool toodu on lihtsalt suunanäitaja, et anda infot piirkondade kohta, mis võivad olla tundlikud. Kõik tsoonid ei pruugi kõigile naistele igal ajal meeldida. Mõnikord „ärk

Artikli nägemiseks logi sisse

1.8 Vaagnapõhjalihaste treenimine

Vaagnapõhjalihaste treenimine Idamaades õpetavad emad tütreid juba väiksest peale oma tupelihaseid toonuses hoidma. Esialgu pinguta ja lõdvesta kõiki vaagnapõhjalihaseid korraga, nii kuidas välja tuleb. Seejärel proovi hakata eristama järgmisi lihasgruppe: anuse lihased tupelihased kusitilihaseid Ära muretse, kui eristamine alguses välja ei tule. Kasuta oma mõtte- ja visualiseerimisjõudu ning peagi suudad treenimise käigus erinevaid lihasgruppe eraldi pinguldada. Et teha erinevatel lihagruppidel vahet, tee järgnev katse: seisa kannad koos ja varbad laiali ja pinguta vaagnapõhjalihaseid seisa jalad paralleelselt ja pinguta vaagnapõhjalihaseid seisa varbad koos ja kannad laiali ja pinguta vaagnapõhjalihaseid Millist erinevust tundsid? Samal ajal proovi hoida kõhu- ja tuharalihased lõdvestunult. Tee harjutusi seni, kuni oled õppinud erinevatel lihasgruppidel vahet tegema. Seejärel on väga palju rütme, intervalle, intensiivsusi ja positsioone, mida katsetada. Hea, kui võtaksid eraldi aja päevast, et vaagnapõhjalihaste harjutusi sooritada. Kasvõi 5‒10 minutit iga päev. Võid lihaste pingutamist ja lõdvestamist teha ka peaaegu igal ajal päeva kestel. Saad harjutada nii süües, rääkides, kõndides, bussis sõites kui ka tunnis olles. Hingamine, rütmid ja asendid Kasuta tupelihaseid treenides erinevaid asendeid ja rütme. Iga asendi puhul võid proovida erinevaid hingamisi. Vali siit meelepärased harjutused, vali endale sobiv kordade arv ja treeningu kogupikkus. Alusta lühemast ajast ja pikendada järk-järgult treeningu aega. Võid teha vaagnapõhjalihaste treeninguid yonimuna kasutades või ka ilma. 1. Hingamine Proovi erinevaid variatsioone, pinguta lihaseid väljahingamise ajal ja lõdvesta sisse hingates ning vastupidi – pinguta sisse hingates ja lõdvesta välja hingates. Proovi hingata nii loomulikult kui võimalik ning olla pidevalt lõdvestunud. Lisa välja hingates häälitsus UUU või AAA. 2. Rütmid Pinguta ja lõdvesta keskmisel kiirusel. Pinguta ja hoia kolm sekundit, seejärel lõdvesta kolm sekundit. Tõsta aega tasapisi kuni 20 sekundini. Pinguta ja lõdvesta südamerütmiga vastavuses. Kiire rütm – pinguta ja lõdvesta nii kiiresti kui saad, kuid kindlasti lõdvesta enne järgmist pingutust täielikult. Ebaregulaarne – varieeri erinevaid rütme. 3. Asendid Pinguta ja lõdvesta tupelihaseid erinevates asendites. Vali endale asendi juurde sobiv hingamine ja rütm. Lama selili, hoia kätt kõhul ning jälgi, et kõht oleks lõdvestunud. Lama selili, põlved rindkere lähedal ja laiali. Lama selili, kõverda üks põlv rinnani, samal ajal kui teine jalg on välja sirutatud. Vaheta jalgu. Lama selili, põlved kõverdatud, jalatallad maas, tõsta puusi ja liiguta vaagnat edasi-tagasi. Lama kõhuli, põlved kõverdatud ja lahus. Lama külili, siruta pealmine jalg ette puusade kõrgusele ja pane jalg padja peale. Alumine jalg on välja sirutatud, põlved natuke kõverdatud. Pinguta ja lõdvesta, siis vaheta pooli. Lama põrandal, jalad koos ning hõõru käed soojaks. Aseta nimetissõrmed kliitori kohale, pöidlad kohtuvad naba juures. Neljas sõrm ja väike sõrm on kõverdunud ja aseta otse munasarjade peale. Tähelepanu neljandal ja väikesel sõrmel, masseeri munasarju. Suru munasarju väikese ja neljanda sõrmega, tee anaal- ja tupelukku, mis tähendab, et tõmbad päraku- ja tupelihased kokku ja pingutad lihaseid nii kõvasti kui saad. Tee seda 12 hingetõmbe jooksul. Hinga nina kaudu sisse ja suu kaudu välja. Too põrandal istudes jalad laia nurga alla ja kalluta ette. Istu maas, pane jalatallad kokku ja too jalad endale nii lähedale kui saad. Suru põlvi õrnalt alla, ava vaagnat. Kummarda ette, ava alaselg. Liigu tagasi, lõdvestu. Istu sirge seljaga, jalad sirgelt ette sirutatud. Aseta keel suulaele. Hinga aeglaselt nina kaudu sisse, lükka õhk alla oma vaagnapiirkonda ning pinguta anuse- ja tupelihaseid, samal ajal tõuka kannad ettepoole nii, et nad tõusevad põrandalt üles. Varbad pane konksu. Hoia asendit ja hõõru kätega 81 korda neerupiirkonda üles ja alla. Siruta jalad välja ja pööra pahkluud sissepoole (üksteise poole), hinga sisse. Tõmba varbaid keha suunas, hoia hinge kinni, lukusta. Hinga välja, lõdvesta jalatallad ja jalad. Tee nii 24 korda. Ole neljakäpukil. Sisse hingates too kõht punni ette, selg nõgusaks. Välja hingates lükka selg küüru, vaagen ette, lõug rindkereni. Seisa mõlemal jalal, jalad kergelt harkis. Seisa kannad koos ja varbad väljapoole suunatud nagu baleriinil. Seisa ja astu parema jalaga suur samm ette, nii kaugele kui saad, kõverda jalg, vasak jalg on sirgelt taha välja sirutatud, nii kaugele kui võimalik. Varbad peaksid vaatama ühes ja samas suunas. Vaheta jalgu. Seisa ja too puusasid ette ja taha. Seisa ja tee puusaringe, põlved kergelt kõverad. Seisa, jalad õlgade laiuselt, selg sirge, sabakont ettepoole lükatud, hinga sisse, pinguta tupelihaseid ja anuse lihaseid nii kõvasti kui saad. Hoia samal ajal hinge kinni. Esialgu nii kaua kui jaksad, proovi hoida näiteks 30 sekundit või kui ei jõua, siis vähem, treeni kuni ühe minutini. Peale lihaste pingutamist tee 5‒10 sekundit pausi. Visualiseeri, kuidas seksuaalenergia läheb yonist üles mööda selgroogu kuni peani. allikas: Yonimuna Soovi korral võid soetada endale yonimuna ehk mõnest poolvääriskivist munakujulise kivikese (parimaks kiviks peetakse jaadi). Selle saab tuppe sisestada ja kasutada nii-öelda treeninguvahendina. Munas on tavaliselt auk, millest saad niidi läbi panna. Nii ei pea sa muna kättesaamise pärast muret tundma. Yonimuna asemel võid kasutada ka oma sõrmi, et lihastreeningut praktiseerida, kuid seda jällegi vaid juhul, kui su tupp on vastuvõtlik. Ära suru jõuliselt või valulikult. Kui sa ei ole vahekorras olnud, siis arvesta, et yonimuna või näpud võivad lõhkuda sinu neitsinaha. (Vaata ka peatükk 1.2 Naise suguorganid. Välised suguorganid. Neitsinahk) Yonimuna harjutuste peamine eesmärk on õppida oma yonit paremini tundma ning eristama selle erinevaid piirkondi. Muna abil saad treenida yonipiirkonnas paiknevaid erinevaid lihasgruppe ja õppida neid lihaseid kasutama. Kui sul on hea ja tugev kontakt oma yoniga ning sinu yonipiirkonna lihased on heas toonuses, loob see suurepärase eelduse ka seksi nautimiseks ja tugevateks orgasmideks. Hea kontaktyoniga annab sulle võimaluse tunda ennast omas kehas hästi ja muudab sind enesekindlamaks. Yonit ümbritsevad lihased. Samamoodi nagu saad treenida käe-, jala- või kõhulihaseid, saad sa treenida ka yonilihaseid. Samamoodi nagu saad harjutada kaunist käekirja, saad harjutada ka peent tunnetust ja peenmotoorikat oma yonis. Varu kannatust ja aega ning harjuta. Yonimunaga praktiseerimine Hoolitse oma yonimuna eest. Kasuta yonimuna alati toatemperatuuril: soojenda seda oma peos või reite vahel. Muna võib pesta intiimpiirkondadele mõeldud spetsiaalse seebi või mõne muu vahendiga, mida kasutaksid ka intiimpiirkonna jaoks. Ära pese muna tavapäraste puhastusvahendite ega valgendavate ainetega. Vahetevahel võib muna puhtas vees paar minutit keeta, et see saaks steriliseeritud. Ära lisa vette mingeid puhastusaineid. Enne kasutamist jahuta muna korralikult maha. Peale kasutamist loputa muna jaheda veega ja kuivata õrnalt. Kuna muna on kristallist, siis võid seda päikese või kuu paistel laadida nagu teisigi kristalle ja ehteid. Kui oled oma yonimuna juba kasutanud, siis ära laena seda mitte kellelegi – see on ainult sinu muna. Sa võid magades hoida oma muna padja all või sellega südametšakra meditatsiooni teha. Sa võid oma muna kasutada ka erilistel hetkedel, kas sisemiselt või välispidiselt, näiteks mediteerides, rituaale tehes või muul puhul. Kasutades yonimuna esimest korda lõdvestu korralikult nii enne pärast pärast munaga harjutamist. Alusta masseerides oma rindu ringjate liigutustega paremale ja vasakule kuni tunned kehas tekkivat soojust ja ühendust oma suguorganitega. Siis, end hellalt paitades, tunneta rindades tekkinud soojuse liikumist ja ringlemist oma munasarjades ja emakas, kuni tupeni. Kükita pisut. Masseeri oma yonit ja ümbritsevaid piirkondi kuni tunned, et yonion piisavalt märg ja on õige aeg muna sisestamiseks. Sisesta muna teravam ots suunaga väljapoole ja tömbim ots sissepoole. Muna tuleks sisestada ainult juhul, kui tupp on piisvalt avatud ja selleks valmis, mitte kinnine, kuiv või pinges. Võta aega, et lõdvestuda, ennast erutada ja avaneda. Kui tupp avaneb, siis võid muna armastavalt sisestada ning harjutustega kiirustamata alustada. Kui muna on sees, siis tee justkui sisse- ja väljahingamise harjutusi oma tupega, kus tõmbad oma tuppe sissepoole liigutades muna üles vastu emakakaela. Siis hinga välja ja lase munal alla tupe suudme juurde liikuda. Liiguta muna omas rütmis tupes üles ja alla ning tööta tupelihastega. Harjutuse lõppedes ole põlvitavas asendis ja lase munal loomulikult alla vajuda või suru see välja. Kui sa ikka veel tunned oma kehas kuumust, siis naudi seda ja juhi see oma naba piirkonda. Yonimuna võib tupes hoida ka kauem. Kui muna on väike, siis tupelihased suruvad end selle ümber kokku nagu ümber lingami. Sel viisil lihased arenevad. Kui muna on suurem, on aga aistingud tugevamad. Muna väljavõtmiseks põlvita, kalluta ülakeha pisut ettepoole, hinga rahulikult, lõdvestu ja suru pisut või lase munal lihtsalt välja vajuda. Pea meeles, et mida rohkem sa pinges oled, seda rohkem su lihased muna paigal hoiavad. Lõdvestu, hinga rahulikult ja oota kannatlikult, kuni muna väljub. Harjutades õpid sa muna kiiresti välja tooma. Tupes on kolm lihasgruppi: tupe avause ümbrus emakakaela ees olev tupekanali põhi tupekanali tsentraalne osa Natuke harjutades õpid sa neid kolme tsooni eraldama ja nende tööd eraldi juhtima. NB! Ära unusta oma muna sisse! Naised kasutavad yonimuna: yonigümnastikaks ja sügavaks tupe masseerimiseks suguelundite piirkonna taastusraviks intiimlihaste tugevdamiseks g-punkti tundlikumaks muutmiseks tupe sisemise tundlikkuse ülesäratamiseks negatiivsetest mälestustest vabanemiseks (vägivald, abort, raseduse katkemine jne) orgasmide taastamiseks (munaga töötamine aitab orgasme paremini juhtida ning neid intensiivsemaks ja tugevamaks muuta) oma seksuaalsuse paremaks tunnetamiseks Yonimuna harjutused võivad teatud hetkel viia sügavate orgasmide ja multiorgasmideni ning energia võib kehas tõusta mööda selgroogu üles südame või pealaeni. Võib mediteerida hoides yonimuna enda sees, see aitab tugevdada seksuaalsust, tundlikkust ja tantristlikke energiaid. Side südame ja seksuaalsuse vahel on kergem tekkima ning seksuaalsusest saab spirituaalne meditatsioon.
Vaagnapõhjalihaste treenimine Idamaades õpetavad emad tütreid juba väiksest peale oma tupelihaseid toonuses hoidma. Esialgu pinguta ja lõdvesta kõiki vaagnapõhjalihaseid korraga, nii kuidas välja tuleb. Seejärel proovi hakata eristama järgmisi lihasgruppe: anuse lihased tupelihased kusitilihaseid Ära muretse, kui eristamine alguses välja ei tule. Kasuta oma mõtte- ja visualiseerimisjõudu ning peagi suudad treenimise käigus erinevaid lihasgruppe eraldi pinguldada. Et teha erinevatel lihagruppidel vahet, tee järgnev katse: seisa kannad koos ja varbad laiali ja pinguta vaagnapõhjalihaseid seisa jalad paralleelselt ja pinguta vaagnapõhjalihaseid seisa varbad koos ja kannad laiali ja pinguta vaagnapõhjalihaseid Millist erinevust tundsid? Samal ajal proovi hoida kõhu- ja tuharalihased lõdvestunult. Tee harjutusi seni, kuni oled õppinud erinevatel lihasgruppidel vahet tegema. Seejärel on väga palju rütme, intervalle, intensiivsusi ja positsioone, mida katsetada.

Artikli nägemiseks logi sisse

1.9 Naise ejakulatsioon

Naise ejakulatsioon ehk kalas Mehe puhul peetakse seemnepurset ehk ejakulatsiooni seksi ajal normaalseks nähtuseks, kuigi näiteks tantras tuntakse ka ilma pursketa orgasme. Teadmine, et pea iga naine on võimeline ejakuleerima, ei ole nii väga levinud. Samas ütleb märkimisväärne protsent naisi, et on elu jooksul ejakulatsiooni ühte või teist moodi kogenud, kuid sageli seda urineerimiseks pidades jõuliselt alla surunud. Naise ejakulatsiooni vedelik ei pärine kusepõiest ja ei ole seega uriin. Vedelik tuleb naise eesnäärmest ja sarnaneb pigem mehe seemnevedelikuga. Praktika näitab, et teadlikult ja süsteemselt mõnda aega harjutades on enamik naisi ejakulatsiooniks võimelised. Idamaades, tantra ja hinduismi mõjutustega piirkondades, kutsutakse naise ejakulatsiooni ja naisest väljuvat vedelikku sanskritikeelse nimega kalas. Läänemaailmas on inglise keeles kasutusel sõnad squirtingvõi gushing. Naise ejakulatsiooni ehk kalasega võib kaasneda vägev orgasm, samas ka tugev pingete ja emotsioonide mahalaadimine. Seega on kalas ühteaegu nii naudinguline ja kasulik, kuid tuleb valmis olla ka emotsioonide väljaelamiseks. Kalasega võivad kaasneda tugevad emotsionaalsed puhangud – nutt, naer, viha. Neid ei tohiks alla suruda. Partner peaks sellisel juhul pakkuma naisele tuge, turvatunnet ja kohaolu ning julgustama kerkivaid emotsioone välja laskma. Vaata ka videot naise ejakulatsiooni selgitusega: https://www.youtube.com/watch?v=gs89hkXSyW8   Naise eesnääre Naise eesnääre võeti rahvusvahelise anatoomiaterminite komitee poolt (The Fedarative International Committee on Anatomical Terminolgy) ametliku meditsiinilise terminina kasutusele alles 2001. aastal ning selle all peetakse silmas varasemalt tuntud Skene nääret. allikas: Naise eesnääre sisaldab samasugust antigeeni nagu meeste eesnääre. Seda antigeeni nimega PSA ei leidu üheski teises organis. Erinevus on ainult mehe ja naise eesnäärme suuruses, naise eesnääre on mehe eesnäärmest ligi viis korda väiksem. Naise eesnääre on kohev näärmeline kude, mis ümbritseb kusejuha umbes 5 cm pikkuselt. See sisaldab kuni 32 juha, mis toodavad naise ejakulatsioonina tuntud nõret ehk kalast. Tegemist on sellesama läbi aegade müstilisena käsitletud G-punktiga, mis tegelikult ei olegi konkreetne punkt, vaid kohev, veidi ribiline piirkond otse tupeava juures. See on mõne sentimeetri pikkune ning asub tupe kõhupoolses osas, nö rippudes tupelaest alla.Loomulikult on igal naisel eesnääre erineva suurusega, kuid olemas on see kõigil. Mis toimub naise ejakulatsiooni ajal? Ejakulatsiooni ajal võib naisest välja tulla märkimisväärne kogus vedelikku (kuni 1 liiter, kuid enamasti siiski vaid mõni lusikatäis). Vedelik võib kehast väljuda nii kusitiava kui tupeseinte kaudu ning seda väljutavad Skene-näärmed. Tuleb tähele panna, et tegu ei ole uriiniga. Naised on võimelised ejakuleerima ka vahetult peale põie tühjendamist ning sellel vedelikul on uriinist oluliselt erinev viskoossus, lõhn, värvus ja maitse. See vedelik on enamasti lõhnatu ja värvitu või värske ja veidi magusa lõhnaga. Mõnikord võib väljuda ka veidi teistsugust, paksemat ja piimjat vedelikku, mis meenutab spermat. Kuna vedelik väljub kusejuha kaudu, siis ei saa välistada, et see võib muuhulgas ka veidi uriini sisaldada. Oluline on kindlasti vahet teha naise ejakulatsioonil ja pornofilmide urineerimisstseenidel – need ei ole üks ja sama asi. Kui tunned vahekorra või seksuaalse stimuleerimise ajal tunnet, nagu tahaksid pissida, siis tõenäoliselt on see kogunenud ejakulatsioonivedelik, mis tahab kehast väljuda. Mida paremini õpid lõdvestuma, seda lihtsamini see ka kehast väljuda saab. Kui aga seda kinni hoida, siis liigub vedelik põide ning väljub hiljem koos uriiniga. Just sellepärast soovivad paljud naised peale seksi kohe pissile minna. Ka põiepõletikke, eriti selliseid, mis tekivad peale seksuaalset tegevust, saab seostada naise ejakulatsiooni tagasihoidmisega. Seega saab selliseid põiepõletikke ennetada lihaspingete vabastamisega. Ejakulatsiooniga võib kaasneda mõni tupeorgasmidest, kuid vedelik võib väljuda ka täiesti iseseisvalt vahekorra või seksuaalse stimuleerimise käigus. Peale ejakuleerimist võid tunda vabastavat tunnet, kuna kehasse kinni jäänud emotsioonid on liikvele pääsenud. Esimesel korral võid tunda end peale ejakuleerimist väliste tegurite suhtes emotsionaalsema ja tundlikumana, kuid see läheb mööda. Tähtis on, et mõlemad partnerid teaksid, et naise ejakulatsioon on olemas, ning selles, kui naine ejakuleerib, ei ole midagi halba, valet ega häbiväärset. See ei kuulu kindlasti mitte ainult pornofilmide repertuaari. Tegemist igati positiivse, loomuliku ja kauni sündmusega, mida ei tohiks hirmu ja häbi pärast alla suruda. Muret voodi märgumise pärast leevendab see, kui naise tagumiku alla asetada paar korda kokku volditud saunalina. Kui naine tunneb, et midagi sellist on juhtumas, peaks ta pigem seesmiselt toimuvale kaasa aitama. (Vaata ka peatükki 1.10 Eneserahuldamine) Mees peaks võtma naise ejakulatsiooni kauni komplimendina ning olema uhke, et ühiselt on loodud sedavõrd võimas ja naudingurohke kogemus. allikas:
Naise ejakulatsioon ehk kalas Mehe puhul peetakse seemnepurset ehk ejakulatsiooni seksi ajal normaalseks nähtuseks, kuigi näiteks tantras tuntakse ka ilma pursketa orgasme. Teadmine, et pea iga naine on võimeline ejakuleerima, ei ole nii väga levinud. Samas ütleb märkimisväärne protsent naisi, et on elu jooksul ejakulatsiooni ühte või teist moodi kogenud, kuid sageli seda urineerimiseks pidades jõuliselt alla surunud. Naise ejakulatsiooni vedelik ei pärine kusepõiest ja ei ole seega uriin. Vedelik tuleb naise eesnäärmest ja sarnaneb pigem mehe seemnevedelikuga. Praktika näitab, et teadlikult ja süsteemselt mõnda aega harjutades on enamik naisi ejakulatsiooniks võimelised. Idamaades, tantra ja hinduismi mõjutustega piirkondades, kutsutakse naise ejakulatsiooni ja naisest väljuvat vedelikku sanskritikeelse nimega kalas. Läänemaailmas on inglise keeles kasutusel sõnad squirtingvõi gushing. Naise ejakulatsiooni ehk kalasega võib kaasneda vägev orgasm, samas ka tu

Artikli nägemiseks logi sisse

1.10 Eneserahuldamine

Eneserahuldamine Selleks, et kogeda oma partneriga sügavat naudingut, on oluline, et tunneksid ennast mugavalt ka üksinda iseennast puudutades, silitades ja endale naudingut pakkudes ehk ennast rahuldades. Kui sa ei suuda mugavalt ennast nautida ja erutada, siis on sul keerulisem ka koos partneriga naudingut tunda. Partneri puudumisel on regulaarne eneserahuldamine isegi kasulik, see aitab hoida nii füüsilist kui emotsionaalset tasakaalu. Siiski tuleb üht-teist silmas pidada, kuna mõned eneserahuldamise viisid võivad su keha ja emotsioonid hormonaalselt tasakaalust välja viia. Ära liialda fantaasiate ja pornograafiaga Fantaasiate või pornograafia kasutamine enese erutamiseks ei ole eriti soovitatav. Mitteteadlik fantaasiatesse laskumine või pornograafia nautimine võib kaugendada sind reaalsest maailmast ja seejärel ei pruugi sul olla lihtne päris partneriga tõeliselt ja sügavalt armatseda, kuna sa oled lihtsalt harjunud intensiivsemate stsenaariumitega. Fantaasiate ja porno regulaarne kasutamine võib muutuda sõltuvuseks, sest sellisel viisil tulnud erutus on väga intensiivne. Kui me sellesse laskume, võib meie aju soovida seda aina enam ja enam kogeda. Samas ei ole see sügavamal tasandil rahuldustpakkuv ja pikemat aega sellisel viisil ennast stimuleerides viime end ainult sügavama sõltuvuse ja frustratsioonini. Fantaasiate ja porno teadlik kasutamine enese erutamiseks ei pruugi alati olla negatiivne. Tähtis on sellesse mitte kinni jääda. Lasta fantaasial natuke lennata või teadlikult erootikat vaadata ei ole halb, kui suudad hiljem nendest piltidest lahti lasta ja seejärel nautida omaenda keha või seda, kuidas partner sind puudutab. Samas ei ole porno kuigi hea õppematerjal ka seksitehnikate õppimiseks, kuna pornos on tehtud kõik efektse visuaali nimel, mitte partnerite naudingute nimel. Proovi vältida pealiskaudseid orgasme Teine aspekt, mida eneserahuldamise juures silmas pidada, on proovida vältida pealiskaudseid orgasme, mis on sageli kliitori stimuleerimisel saadavad orgasmid. Pealiskaudne orgasm viib kehast välja suures koguses energiat. Peale sellise orgasmi kogemist kaob erutus ära ning sa ei soovi enam seksuaalse tegevusega jätkata. Niisugune orgasm ei paku sügavat rahuldust. Samuti viib see keha hormonaalselt tasakaalust välja ning võib põhjustada ebastabiilseid emotsioone isegi kuni kahe nädala vältel. Üldiselt jõuab naine pealiskaudse orgasmini kliitori stimulatsiooni kaudu. Kliitori stimulatsiooni haripunktis võib kogeda intensiivset, lühiajalist, vaid mõni sekund kestvat naudingut ning peale seda suurt langust ehk erutuse täielikku kadumist ja väsimust. Orgasme kogedes tuleks alati võtta eesmärgiks hoida erutust ja naudingut enda sees ning seda on üldiselt lihtsam teha kehasiseste punktide stimuleerimisel. Kehasiseseid punkte saab puudutada käega või esemega või veelgi parem partneri peenisega. Mõned naised oskavad kliitoriorgasmi teadlikult oma keha sisse suunata. Samuti on naisi, kellel liigub kliitoriorgasm loomulikult keha sisse. Kui sina seda suudad, võid ennast viia orgasmini ka kliitori stimulatsiooni kaudu. Peamine kriteerium on see, kas sa soovid peale orgasmi jätkata puudutuste ja seksiga või mitte. Kui ei soovi, siis kaotasid energiat. Kliitori stimulatsioon iseenesest on väga positiivne ning pakub suurt naudingut. Tuleks vaid jälgida, et sellega ei mindaks lõpuni. Seda eelkõige juhul, kui kliitoriorgasm on sinu jaoks intensiivne lühiajaline nauding, mille järgneb väsimus. Ettevalmistus Varu enesega tegelemiseks kindlasti piisavalt aega, privaatsust, mõnus olemine ja soe tuba. Kui sul on külm, on kehal raske lõdvestuda ja sügava erutuseni jõuda. Eneserahuldamise juures on kõige olulisem, et oleksid lõdvestunud. Eneserahuldamise viise on erinevaid, ennast rohkem tundma õppides leiad kindlasti meetodid ja tehnikad, kuidas sulle end kõige enam nautida meeldib. Võid alustada näiteks mõnusa sooja dušiga, hoolitsustega või enesemassaažiga, et tunneksid end hästi. Samuti võid panna mängima romantilise muusika ja sensuaalselt tantsida, et äratada kehas seksuaalenergiat. Samuti võid panna mängima mõnusalt tempoka muusika ja lihtsalt raputada endast kõik pinged välja. Alusta raputamist jalgadest, seejärel võta ette puusad, kõht, õlad, kael, kogu keha koos. Värista ja raputa keha ning kujuta ette, kuidas raputad kehast kõik pinged välja. Lõdvestamiseks võid teha ka kõhumassaaži ja aeglaseid pearinge, mis lõdvestab õlgu. Tihti koguneb just nendesse piirkondadesse palju pingeid. Alusta aeglaselt Kui tunned ennast mõnusalt ettevalmistunult, siis võid lamada mugavas asendis ja hingata rahulikult ja sügavalt. Hinga suu kaudu välja, jälgi kindlasti, et su lõualuud oleksid lõdvestunud ja lase ka häälel välja voolata, et kehas tekiks täielik lõdvestus. Silita kätega oma keha ning naudi enda puudutust. Masseeri rindu ning loo kontakt oma südamega. Masseeri ka kõhtu – nii lõdvestud pingetest. Silita ja puuduta ennast üle kogu keha jalataldadest juusteni. Katseta erinevaid puudutusi – pehmeid, silitavaid ning ka jõulisemaid, et kogeda, millised puudutused sind enim erutavad. Võta piisavalt aega, et katsuda ja nautida oma keha sensuaalselt. Võid selili lamades puusi ringjalt liigutada, et seksuaalenergiat äratada. Keskendu hingamisele, sisene tuppe vaid siis, kui oled selleks valmis Kui tunned end juba väga sensuaalselt ja erutunult, siis liigu tasapisi ka tupe suunas ning hellita õrnalt nii häbememokkasid kui kliitorit. Jälgi pidevalt, et sinu hingamine oleks sügav ja keha täielikult lõdvestunud. Stimuleeri tuppe väljastpoolt piisavalt kaua, kuni tunned juba väga intensiivset erutust, kuid ära ennast orgasmini vii. Jätka rahulikku ja sügavat hingamist ning lase seksuaalenergial ja naudinguaistingul voolata üle kogu keha.       Kui tunned, et oled valmis, liigu tasapisi tupe avause juurde ja proovi sõrme hästi aeglaselt ja vaikselt sisse lükata. Lükka sõrm sisse ainult siis, kui sa tunned, et su tupp on avatud ja laseb sõrmel sisse libiseda. Kui su tupp on kinni, oled krampis või pinges, siis ära mitte mingil juhul sõrme edasi suru! Suhtu oma kehasse armastuse ja hoolitsusega, ära tee talle haiget. Ära kunagi sisene ise ega lase ka partneril siseneda tuppe, kui tupp ei ole selleks valmis. Sisenemine pole eesmärk omaette, keskendu lihtsalt lõdvestusele ja naudingule ning kui keha avaneb, siis on aeg siseneda. Juhul kui keha ei avane ja tupp jääb kinni, siis ei ole midagi halvasti! Tupp võib olla väga tundlik ning sul ei ole midagi viga, kui su tupp kohe ei avane. Võib-olla vajad sa veel rohkem aega ja harjumist, et õppida sügavamalt lõdvestuma? Ehk on sul lihtsalt palju pingeid või stressi või ei tunne sa ennast hästi? Faktoreid, mis võivad sind takistada, on palju. Ära tunne ennast halvasti ega süüdi vaid keskendu lihtsalt enda keha armastamisele, aktsepteerimisele ja nautimisele. Kui sa lased eeldustest ja pingetest lahti, siis avaneb õigel ajal ka tupp. Õpi oma tuppe tundma Kui su tupp on avatud ja sõrm libiseb kenasti sisse, siis õpi oma tuppe tundma, taju tekstuure. Tunneta, kas teatud kohta stimuleerides või seal lihtsalt sõrme paigal hoides kerkib mingeid emotsioone. Õpi tundma seda, kuidas ja mis sulle meeldib. Kui oled oma tuppe juba mõnda aega avastanud, võid otsida ka spetsiifilisi punkte nagu G-punkt, A-punkt jne. Proovi sõrmedega jõuda ka emakakaelani, mis on tupe sügavaim punkt. Emakakael on kõige lihtsamalt kättesaadav, kuid lamad selili ja kõverdad jalad kõhu kohale. Emakakael on justkui ringjas korgi äär ning see on tupes väga selgelt tuvastatav punkt. Katsumisel tundub see nagu katsuksid oma ninaotsa. Masseeri kindlasti ka emakakaela. Soovitatav on jõuda orgasmini G-punkti või emakakaela stimulatsiooni kaudu, kuna need on väga sügavad ja rahuldust pakkuvad orgasmid. Kui orgasm esialgu sealt ei vallandu, siis sellest pole midagi, paljud naised ei ole sellega harjunud või seda n-ö õppinud. See võib võtta teatud aja ning palju praktikat, et orgasm sealt vallanduks. Teistel naistel tuleb orgasm nendest punktidest lihtsamalt ja loomulikumalt. Kindel on aga see, et iga naine on võimeline jõudma orgasmini nende punktide stimulatsiooni abil, kui ta on piisavalt lõdvestunud. Kui avastad oma tupes punkte või piirkondi, mis on kas valulikud või tundetud, siis ära ignoreeri neid. Pööra neile just erilist tähelepanu ja masseeri neid punkte hellalt, armastavalt ning pidevalt. Võid neid masseerida enda või partneri käega, partneri peenisega või mõne muu ilma mootorita abivahendiga. Nii saad üsna efektiivselt ja kiirelt muuta valulikud punktid naudingupunktideks ja tundetud punktid elule äratada. Vältida tuleks mootoriga vibraatoreid, kuna nende vibratsioon on nii jõuline ja kiire, et kunagi ükski partner ei suuda seda jäljendada. Nii muudad sa oma keha vibraatori mõjul tundetuks ja ülitugevat stimulatsiooni vajavaks. Ejakuleerimisvõime äratamine Ejakuleerimisvõime äratamiseks keskendu oma eesnäärmele ehk G-punktile. Veendu, et su tupp on piisavalt märg või kasuta libestina näiteks kookosõli. Alusta puudutamist välimistest ja sisemistest häbememokkadest ja jõua seejärel eesnäärmeni tema terves ulatuses – tupeavast kuni tagumise osani ja külgedeni. Leia üles selle kõige tundlikumad punktid. Lõpuks kasuta rahulikus tempos õrnu masseerivaid liigutusi seestpoolt väljapoole, justnagu kutsuksid kedagi sõrmega. Vahepeal tee umbes minutilisi pause – hoia sõrme või sõrmede survet kõige tundlikumal kohal ja hinga sügavalt. Lisaks võid proovida ka tuppe väljapoole lükata, nagu pressiksid kõhulihastega. Võid kasutada abivahendeid – dildosid, millel on kindlasti sugutipead imiteeriv või muukujuline selgelt eristuv rant, mis stimuleerib eesnäärme tagumist osa. Vibreerivaid mänguasju ära kasuta. Katsu mitte kiirustada ja mitte teha ejakuleerimisest eraldi eesmärki. Tihti on takistuseks hirm minnalaskmise ees – kui sa selle ületad, siis tuleb ejakulatsioon ise. See juhtub just siis, kui on õige aeg ning kui sa oled õppinud end sügavalt lõdvestama. Kõige tähtsam on end armastada ja aktsepteerida Oluline on taas, et sa armastaksid ja aktsepteeriksid oma keha, oleksid võimalikult vaba nii füüsilistest kui emotsionaalsetest pingetest ja stressist, oleksid terve ja elujõuline ning jätkaksid järjepideva praktikaga. Sel juhul on kindlasti võimalik jõuda ka sügavate orgasmideni. Kui sa eneserahuldamise sessiooni ajal orgasmini ei jõua, pole ka sellest midagi, naudi lihtsalt iseennast ning armasta ja aktsepteeri end. Kasuta oma käsi kui südame pikendust ja paku endale armastavat puudutust. Kui sa oskad ennast armastada ja erutada, saad jõuda ka koos partneriga sügavama armastuse ja erutuseni.
Eneserahuldamine Selleks, et kogeda oma partneriga sügavat naudingut, on oluline, et tunneksid ennast mugavalt ka üksinda iseennast puudutades, silitades ja endale naudingut pakkudes ehk ennast rahuldades. Kui sa ei suuda mugavalt ennast nautida ja erutada, siis on sul keerulisem ka koos partneriga naudingut tunda. Partneri puudumisel on regulaarne eneserahuldamine isegi kasulik, see aitab hoida nii füüsilist kui emotsionaalset tasakaalu. Siiski tuleb üht-teist silmas pidada, kuna mõned eneserahuldamise viisid võivad su keha ja emotsioonid hormonaalselt tasakaalust välja viia. Ära liialda fantaasiate ja pornograafiaga Fantaasiate või pornograafia kasutamine enese erutamiseks ei ole eriti soovitatav. Mitteteadlik fantaasiatesse laskumine või pornograafia nautimine võib kaugendada sind reaalsest maailmast ja seejärel ei pruugi sul olla lihtne päris partneriga tõeliselt ja sügavalt armatseda, kuna sa oled lihtsalt harjunud intensiivsemate stsenaariumitega. Fantaasiate ja p

Artikli nägemiseks logi sisse

Price

Free
error: Alert: Sisu on kaitstud!