Meist

Lear2Love.org eesmärgist

Hea külaline! Tervitame sind Learn2Love kodulehel. Siit keskkonnast leiad laia vaatega avameelset infot seksuaalsuse ja selle erinevate aspektide kohta. Infot ammutama on oodatud kõik – alates kooliõpilastest kuni lapsevanemateni.

Materjali saab kasutada ka kooliprogrammis õppematerjalina, materjal on kooskõlas Euroopa seksuaalharidusstandarditega. Esitatud materjal pärineb erinevatest kultuuridest, süsteemidest ja traditsioonidest ning kaasaegsest meditsiini- ja psühholoogiateadusest.

Materjali on koondanud ja õppematerjaliks kohandanud oma valdkonna praktikutest asjatundjad. Learn2Love kursuse võib järjest kaanest-kaaneni läbi lugeda. Samuti võib materjali kasutada käsiraamatuna, võttes ette just neid peatükke, mis hetkel huvi pakuvad.

Materjal on esitatud nii kirjaliku tekstina kui audio- ja videofailidena, et saaksid seda mugavalt näiteks metsajooksu tehes kuulata. Lisaks oleme kaamera ette toonud ka n-ö „pärisinimesed“, kes nii mõnelgi delikaatsel teemal isiklikke kogemusi jagavad. Loodetavasti leiad siit väärtuslikku informatsiooni ja inspiratsiooni, et elada harmoonilisemalt, õnnelikumalt ja oma isiklikus väes.

Seksuaalsus on inimeseks olemise oluline osa – kõik, mis on loomulik, on ilus!

Oleme väga tänulikud, kui annad meile Learn2Love veebikeskkonna kohta tagasisidet kirjutades aadressil love@learn2love.org.

Soovime sulle harmoonilist ja rahuldustpakkuvat elu!

Autoritest:

 

Laila Elhuveig, MBA

Tütre ja poja ema
Ärijuht, aiakujundaja, maastikuehitaja, puittaimede hindaja, massöör, tantraterapeut

 • Estonian Business School, ärijuhtimine (MBA)
 • Bhairava Joogakool, tantramassaaži terapeut
 • Luua Metsanduskool, puukooliaednik
 • Räpina Aianduskool, maastikuehitaja
 • Luua Metsanduskool, puittaimede hindaja

Olen olnud kogu elu väga praktilise ja jäiga maailmakäsitlusega. Töötasin aastaid avaliku sektori ettevõttes, kuni ühel hetkel taipasin, et see töö pole see, mida ma tegelikult oma elus teha soovin.
Nagu tellitult sattusin tantrat tutvustavale õhtule ning sealt algas minu elu täielikult muutev teekond. Tollel sündmusel õpetati jagama ja vastu võtma armastavat ning isetut puudutust – tookord oli see minu jaoks täiesti uudne kogemus, millel oli üllatavalt võimas mõju. Teadsin kohe, et soovin selles valdkonnas süvitsi minna ning liitusin pikemalt mõtlemata tantramassaaži terapeute ettevalmistava kursusega.
See teekond, mida olen viimased viis aastat sammunud, on viinud mind kokku oma sügava olemusega, õpetades kohalolu, teadlikkust, armastust, aktsepteerimist ja sisemise rahuloluni jõudmist. Usaldades oma sisetunnet ja minu ees lahti rulluvat teerada, loobusin täielikult palgatööst, teadvustasin oma kutsumused ning lubasin neil teostuda. Täna saan öelda, et olen õnnelik inimene – teen vaid seda, mida naudin ja mis minu olemusega kokku kõlab. Soovin sama teile kõigile!

Laila Elhuveig
Margus Sarmet

Margus Sarmet, MSc; MA; MBa

Tütre ja kahe poja isa
Insener, ettevõtja, innovaator, jooga- ja tantraõpetaja

 • Transpersonaalse Psühholoogia & Hüpnoteraapia Erakool, hüpnoteraapia (õppes)
 • Tartu Ülikool, Majandusteaduskond (MBA)
 • Tallinna Ülikool, Psühholoogia Instituut (MA)
 • Tallinna Tehnikaülikool, Ehitusteaduskond (MSc)
 • Tallinna Tehnikakõrgkool, Ehitusteaduskond
 • Agama joogakool, tantraõpetaja koolitus
 • Rahvusvaheline Karam Kriya joogakool, kundalini jooga õpetaja koolitus
 • Shivoham Tantra liini õpetaja programm

Olen uurinud maailma väga erinevatest vaatenurkadest ja seega ei ole mulle võõrad ei insenerlik põhjus-tagajärg seos, psühholoogiline mitmekesisus ega ka laiem vaade ühiskonnas toimuvatele protsessidele. Olen töötanud nii era- kui ka avalikus sektoris erinevatel positsioonidel ning sealhulgas juhtinud suuri ja keerukaid meeskondi, organisatsioone ja projekte. Minu eriliseks kireks on alati olnud innovatsioon ja protsesside paremaks muutmine, uudsed ja efektiivsed lahendused ning põhjus-tagajärg seoste leidmine. Olen püüdnud uuendusi luua nii õigete inimeste organisatsiooni kutsumise kui ka organisatsioonis õige mentaalsuse loomise kaudu. Sealhulgas on mulle nii töiselt kui eraeluliselt tublisti kasuks tulnud esoteeriliste vaadete kasutamine praktikas, et jõuda harmoonilisemate, õnnelikumate ja toetavamate suheteni.
Usun, et Learn to Love veebikeskkond aitab teha olulise sammu vabama, õnnelikuma ja teadlikuma ühiskonna suunas. Tulevikku loome täna!

Kaidi Laur, MA

Poja ema
Holistilise regressiooni terapeut, hatha ja vinyasa flow joogaõpetaja, vabastava hingamise terapeut, TRE (ingl. Trauma & Stress Release) tehnikate instruktor

 • Tallinna Ülikool, reklaam ja meedia (MA); lisaerialadena kultuurikorraldus ja maailmakirjandus

Olen praktiseeriv terapeut, aimekirjanik, blogija, joogaõpetaja, stuudio City Yoga üks omanikest ning unistajast tervemõistuslik hedonist. Peale selle tegutsen ka ärimaailmas. Inimene ja inimeseks olemine huvitavad mind siiralt, eriti mahlase ja vaimuka elu ning elamise kontekstis. Mulle meeldib olla kahe jalaga maa peal. Mind intrigeerib idee kasutada vaimsust stressirohkes argipäevas, seetõttu püüan teooriaid ja ideid alati praktikas proovida. Kuna oleme inimeseks sündinud, peaksime inimeseks olemise kogemust maksimaalselt ära kasutama, unustamata seejuures teist sama tähtsat poolt. Duaalsus on füüsilise maailma paratamatus. Inimeses on pool jumalikku ja pool inimlikku. Vasak ja parem, kuid parem pole parem, lihtsalt osa tervikust. Lapsevanemana on hea jälgida, kuidas meist kasvavad need, kes täna täiskasvanuna oleme, kust tekivad hingehaavad, kuidas kujuneb ebakindlus või vastupidi – enesekindlus. Teised inimesed on meie parimad õpetajad, sest peegeldavad seda, mis meie sees parasjagu toimub. Koopas üksi mediteerida on palju lihtsam, kui olla keset suheterägastikke, kuid just suhted aitavad meil kasvada inimlikumaks ja õpetavad armastama teisi, ent eelkõige ennast.
Osalen projektis Learn to Love suure tänutundega. Ma usun, et kui aktsepteeriksime, et suhted ei pea muutma meid õnnelikuks, vaid iseendast teadlikuks, oleks maailm palju õnnelikum paik. 

Kaidi_Laur
Katrin Onno

Katrin Onno

Tütre ema
Meditsiiniõde (õppes), õpetaja, seksuaalhariduse aktivist

 • Tartu Ülikool, eripedagoogika
 • Tallinna Tervishoiu Kõrgkool, õendus

Olen terve täiskasvanuelu oma kutsumust otsides sattunud tegelema laste ja noortega. Veel enne, kui alustasin õpingutega Tartu Ülikoolis eripedagoogika erialal, jõudsin keskkooli järel töötada aasta lasteaias. Edasi sattusin mõneks aastaks ühte väikesesse maakooli õpetaja ja noortejuhi ametit pidama. Pärast seda olin ka laagri ja õpilasmaleva rühmajuht ning käisin mööda noortekeskusi ja koole seksuaalsuse teemalisi loenguid pidamas.
Kui liikusin kodukohast pealinna elama, sattusin pooljuhuslikult meditsiini juurde. Minu töökohaks sai viljatusravi keskus, kus ma alustasin tööd assistendina ning seal jõudsin õige pea äratundmiseni, et meditsiin ongi minu tegelik kirg ja kutsumus. Sealt edasi oli loomulik samm minna meditsiiniõe diplomit püüdma. Praegu olen lõpetamas Tallinna Tervishoiu Kõrgkooli õenduse eriala. Olles vahepeal emaks saanud, jõudsin üsna kiirelt arusaamiseni, et just lasteõendus on see, millele tahan tulevikus pühenduda.
Mul on head käed, suur empaatiavõime ja kogu maailma kannatlikkus – usun, et need on olulisimad omadused, mis teevad minust suurepärase õe.

Kristiina Saul, MA

Tütre ja poja ema
Jurist, joogaõpetaja

 • Tartu Ülikooli õigusinstituut, õigusteadus (MA)
 • Mainori Majanduskool, ärijuhtimine
 • Rahvusvaheline Karam Kriya joogakool, kundalini jooga õpetaja koolitus

Olen loomult elu ja inimeste uurija. Mind on alati huvitanud maailma toimimine silmale nähtamatul tasandil ning selle avaldumine nähtavas reaalsuses. Olen õppinud juristiks ja minu uurimise all oli kunagi peamiselt vaid õigusteadus. Kuigi õigusteadus on minu jaoks jätkuvalt huvitav, on huvi inimeseks olemise vastu mind aasta-aastalt aina sügavamalt paeluma hakanud. Kümmekond aastat tagasi kundalini jooga praktikatega alustades sain teadlikuks kundalini jooga humanoloogia õpetustest. Iidsetest aegadest pärit teadmised panid mind palju enam mõistma iseennast, teisi inimesi minu ümber ja kogu maailma. Tuleb tunnistada, et klassikaline haridussüsteem seda ei pakkunud. Nüüdseks olen uurinud väga erinevaid joogasüsteeme ja teisi spirituaalseid õpetusi ning jagan neid õpetusi ka teistele. Olles praegu joogaõpetajana teejuhiks nii lastele kui täiskasvanutele või andes oma teadmisi muul moel edasi, keskendun sellele, et inimene jõuaks iseenda väärtustamiseni, et ta näeks ja kogeks iseendas ilu, ilma kedagi kopeerimata ja vajaduseta vastata välistele normidele. Hindan loomulikkust ja ehedust, avatust ja ausust.
Üks inimeseks olemise loomulik osa on seksuaalsus. Kahjuks on see ühiskonnas teema, mida presenteeritakse väga kitsalt – seda kas kasutatakse pea kõige müümiseks või räägitakse sellest koos häbi, hirmu ja hoiatustega.  Learn to Love veebikeskkond loob mitmekülgseid võimalusi, et seksuaalsust uurida. Seda saab teha avatud ja neutraalses keskkonnas ning omas tempos, nii saab igaüks jõuda iseendale lähemale ja teha teadlikke valikuid.

Kristiina Saul
Kristjan Puusild

Kristjan Puusild, BSc; MA

Poja isa
Psühholoog, psühhoterapeut ja koolitaja

 • Tallinna Pedagoogikaülikool, psühholoogia ja sotsiaalpedagoogika eriala (BSc)
 • Tallinna Ülikooli Eesti Humanitaarinstituut, filosoofia (MA)
 • Tallinna Ülikooli kasvatusteaduste doktorikool, PhD õpingud
 • Eesti Analüütilise Psühholoogia erakool, psühhoteraapia õpingud

Töötan psühholoogi, psühhoterapeudi ja koolitajana. Loon inimestele võimalusi, et nad saaksid edendada oma tervist ning oma keha ja hinge eest hoolt kanda. Korraldan töötubasid, koolitusi, loenguid ja laagreid tervise, psühholoogia, jooksmise, filosoofia ning hingetemaatika valdkondades. Hindan väga inimeste isiklikku küpsemist ning nende teekonda selle saavutamisel. Mulle meeldib matkata, joosta, tantsida, jalgrattaga sõita, reisida ning avastada loodust ja kultuuri. Vaimses plaanis huvitun väga filmikunstist.
Learn to Love veebikeskkond aitab kasvada ja küpseda ning avab inimesele ja elule uusi huvitavaid nurki!

Karolin Tsarski, BSc

Antropoloog ja joogaõpetaja

 • The London School of Economics and Political Science, sotsiaalantropoloogia (BSc)
 • Agama joogakool, joogaõpetaja koolitus

Olen teadliku iseenda avastamise teekonnal olnud alates teismeeast. Omandasin põhi- ja gümnaasiumihariduse viies erinevas koolis kolmes eri riigis, saades laia ülevaate erinevatest haridussüsteemidest. Ülikooli lõpetasin sotsiaalantropoloogia erialal maailma ühes prestiižsemas sotsiaalteaduste koolis antropoloogina. Kuigi ülikoolis õpitu oli väga inspireeriv, jäi minusse siiski tunne, et sügavaid vastuseid iseenda ja universumi mõistmise kohta läänelik haridus kahjuks ei paku. 2011. aastal alustasin põhjalikke joogateaduse õpinguid, mis baseerusid iidsetel jooga algtekstidel. Vaimustusin joogateaduse põhjalikkusest nii teoreetilisel tasandil kui ka praktikas – see aitab isikliku kogemuse kaudu nii iseennast kui kogu maailma mõista. Otsustasingi sellele alale pühenduda. Olen oma joogaõpingutes eelkõige keskendunud tantristlikule joogafilosoofiale. Sügava ja põhjaliku isikliku kogemuse abil olen avastanud, kui oluline on seksuaalsuse vägi inimese füüsilise ja vaimse tervise seisukohast. Minu kireks on neid teadmisi ka teistega jagada.

Karolin_Tsaraski
Evelin Arak

Evelin Arak, BA; MA

Tütre ema
Majandusanalüütik, keeletoimetaja ja toiduentusiast

 • Tallinna Tehnikaülikool, rahvamajandus (BA)
 • Tallinna Tehnikaülikool, avaliku sektori majandus (MA cum laude)
 • Tallinna Tehnikaülikool, majandusteadus, PhD õpingud
 • Tallinna Ülikool, humanitaarinstituut, keeleteaduse ja keeletoimetamise õpingud

Olen töötanud nii majandusanalüütiku, insenerihariduse edendaja, vabakutselise keeletoimetaja ja tõlkija kui ehitussektori innovatsioonidele kaasaaitajana. Hetkel on käsil ka ühe oma suure unistuse, toidublogi loomine, mille kaudu väljendada on kirge toiduvalmistamise vastu. Kogemused valdkondade spektri eri osadest on minu maailmapilti palju avardanud, lisaks tunnetan järjest enam, et peab paika tõdemus – mida rohkem sa tead, seda rohkem sa näed, kui vähe sa tead. Tänu püsivale uudishimule olen alati valmis midagi uut õppima, katsetama ja ise avastama.

Olen mõistnud, et mis tahes sündmused välismaailmas ka ei toimuks, on tegelikult veelgi olulisem inimese sisemaailm ja see, et inimese keskpunkt oleks temas eneses. Selle oluliseks eelduseks on aga eluterve suhe oma seksuaalsusega. Olen veendunud, et Learn to Love veebikeskkond annab noortele vastuseid ja mõtteainet seksuaalsusega seotud küsimustes ning loob eelduse selleks, et uus põlvkond noori suhtuks seksuaalsuse teemadesse teadlikumalt ja tabudevabalt ning oleksid seeläbi võimelised looma kvaliteetseimaid suhteid.

Sille Ruus, MA; BA

Tütre ema
Holistilise regressiooni terapeut, turundus – ja kommunikatsioonijuht, koolitaja

 • Holistika instituut, regressiooniteraapia (õppes)
 • Training biodynamic breath and trauma release® (BBTRS®) (õppes)
 • Tartu Ülikool, Majandusteaduskond (MBA)
 • Audentese Erakool, Rahvusvaheline ärikorraldus (BA)

Olen praktiseeriv hingekirurg, blogija, joogataja, ema ja eelkõige naine. Täna naudin, lisaks eelnimetatud rollidele, ka turundus -ja kommunikatsiooni ülesandeid National Geographic ja FOX telekanalites. Olen lõpetanud Tartu Ülikooli majandusteaduskonna magistratuuri ning osa oma elust pühendanud otseselt karjäärile.

Minu üheks oluliseks eesmärgiks elus on olnud vabadus. Selle otsimisega alustasin  enam kui kümme aastat tagasi, mil tegin nii isiklikus kui ka vaimses plaanis kannapöörde. Hiljem jõudsin tantra juurde. Mind on alati huvitanud inimeseks olemise nähtav ja nähtamatu osa. Tänasel hetkel elu toetab minu sisekaemuse protsesse just nimelt vabaduse suunas. Tunnen, et aeg on küps jagada enda sügavat kogemust teistega, et olla inspiratsiooniks ning seeläbi anda inimestele võimalus minu teekonnast õppida.

Enda armastamisel on suur osa ka seksuaalsusel – kui inimene on enda kehaga heades suhetes, siis see väljendub ka seksuaalelus. Learn2Love keskkond aitab muuta mõttemustreid ning vabalt uurida seksuaalsust. Läbi selle teekonna muutud sa teadlikumaks, vabamaks ning ei lase häbil ja hirmutundel enda elu kontrollida.

sille ruus

Tehniline teostus:

Joel Tambaur – disainer
Eero Alev – kunstnik
Marianne Liiv – teksti toimetaja
Kristina Täht – konsultant
Alice Kirsipuu – audio naishääl
Riho Rosberg – audio meeshääl
Marit Valk – video toimetaja
Raigo Saariste – video montaaž
Mait Visnapuu – helimontaaž
Kristian Künk – videooperaator
Jake Farra – fotograaf

Kodulehe ja kaubamärgi haldur:

L2L MTÜ
Vesineitsi 4, Tänassilma küla, Saku vald, Harjumaa, 76406, Eesti
reg. kood 80558518
tel: 55 672 027
e-post: love@learn2love.org
weeb: www.learn2love.org
EE957700771003429247 LHV

Oleme väga tänulikud, kui annad meile tagasisidet või soovitusi, palun kirjuta love@learn2love.org või täida kontaktvorm:


  TÄHELEPANU!

  Siit leheküljel kirjeldatud  viisid maailma nägemisest, praktikad, harjutused ja tõekspidamised võivad lugejale kasuks olla, kuid autorid ja lehekülje omanik on lähtunud eeldusest, et me ei jaga kellelegi spetsiifilisi meditsiinilisi, psühholoogilise, emotsionaalseid, seksuaalseid ega spirituaalseid nõuandeid. Käesolev koduleht ei sisalda diagnoose, retsepte, soovitusi ega raviviise ühelegi meditsiinilisele, psühholoogilisele, emotsionaalsele, seksuaalsele või spirituaalsele probleemile. Tegemist on üldise õppematerjaliga kõige laiemas tähenduses! Iga inimese vajadused on ainulaadsed ja nendega ei ole võimalik arvestada üldise õppematerjali koostamisel. Iga lugeja peab lähtuma materjali tõlgendamisel oma kultuuriruumist ja isiklikest arusaamadest ja vajadustest.

  Autorid

  error: Alert: Sisu on kaitstud!