Korduma kippuvad küsimused

Korduma kippuvad küsimused (KKK)

Vaata üle KKK  ja vastused, võib-olla on keegi juba sama küsimuse küsinud ja leiad vastuse kohe.

Ma tahaksin oma poisiga esimest korda seksida aga ma kardan. Kas see on valus?

Esimene vahekord võib olla mõnel vedi tundetu, mõnel vedi valus ja mõnel üsna mõnus. Inimesed on üsna erinevad, mõnel on esimene kord veidi valus, mõnel mitte. Samuti tajuvad inimesed valu erinevalt. Kui sa oled täiesti kindel, nüüd on õige aeg ja see on õige partner, siis võtke omale aega ja leidke sobiv ja privaatne kohta, et valmistud ja teineteisel pühenduda. Võta aega ja lõdvestu, kuhugi ei ole kiiret. Kui seekord välja ei tulegi, õnnestub ehk järgmisel korral. Ole kindel, et Sul on sellel partneriga hea ja turvaline. Võtke aega eelmänguks ja erutumiseks.  Luba oma partneril endasse siseneda (nii näppude kui peenisega) ainult siis kui tunned, et tupp on märg ja libe ja Sinu keha seda tahab. Kui keha on vahekorraks valmis, siis reeglina valu ei ole. Kui keha on pinges ja krampis, situatsioon ebamugav ja Sa tegelikult ei taha seksida, siis on ka valu võimalus suurem.

Mu poiss käib mulle pinda, et ma temaga seksiks. Ma olen otsinud igasuguseid vabandusi, et seda mitte teha sest ma tunnen, et ma ei ole veel valmis. Mida teha? Ma kardan, et ta jätab mu maha kui ma nõus ei ole.

Sa ei pea tegema mitte midagi sellepärast, et keegi teine tahab ja käib pinda. Ütlegi oma poisile ausalt, et sa ei ole veel valmis. Kui ta sinust tõeliselt hoolib, siis ta austab sinu otsust ja on nõus ootama nii kaua kui tarvis. Ja kui ta su selle pärast maha jätab, siis mõtle – kas sul on sellist inimest enda kõrvale vaja?
allikas: www.amor.ee

Mu peenis on ühele poole kõver. Kas see on normaalne?

Jah, on küll. Iga mehe peenis on erineva suuruse ja kujuga. Mõnel on see ühele poole kõver, mõnel teisele poole. Samuti ei hoia kõvastunud peenis kõikidel meestel ühtemoodi – mõnel tõuseb see sirgelt püsti, mõnel jääb 90 kraadise nurga alla, mõnel hoiab kõveralt ühele poole, teisel teisele poole. See kõik on normaalne ja seda ei ole vaja häbeneda.
allikas: www.amor.ee

Olen 14-aastane tüdruk ja mul on üks rind suurem kui teine. Kas mul on midagi viga?

See on täiesti normaalne, kõigil naistel on üks rind teisest suurem. Üldjuhul on suuruste vahe väga väike, kuid on ka naisi, kellel on üks rind teisest silmnähtavalt suurem. Sinu rinnad alles arenevad ja kasvavad, seega võivad sinu rindade suurused veel aja jooksul ühtlustuda.

Tere, olin hiljuti vahekorras oma kaaslasega, sellel ajal olid mul aga päevad ja kasutan pille ka. Kaaslane lasi mulle sisse päevade ajal, kas on oht jääda rasedaks kui kasutan ka pille.

Tänud Sulle kirja eest. Tavaolukorras on naine rasestumiseks võimeline vaid paar päeva kuus, umbes tsükli 14. päeva kandis. Kuna naised ja erinevad tsüklid varieeruvad, siis ei ole see ehk kalendrimeetod piisvalt usaldusväärne meetod raseduse vältimiseks. Kindlasti ei saa naine aga rasestuda päevade ajal, kuna see on just hetk, kus küpsenud munarakk  väljub emakast.

Kui võtad ka rasestumisvastaseid hormoonpille, siis ei saa naine rasestuda ka nendel „ohtlikel päevadel“ tsüklis mis on 14 päeva kandis.  Pillihormoonid tagavad naise kehas püsiva hormoonitaseme ning sealjuures imiteerivad rasedust. Pillide tõttu “arvab” naise keha, et toimunud on rasestumine, seetõttu pidurdub munasarjade tegevus ning need hakkavad tootma vähem hormoone, selle tagajärjel ei saa naise munarakk küpseks ning pillide tarvitamise perioodil on rasestumine seega välistatud.

Seega võid olla üsna rahulik, väga-väga suure tõenäosusega ei saanud Sa kuidagi rasedaks jääda.

Olime poisiga vannis ja tema sperma sattus vette. Kas on võimalik, et sperma sattus koos veega mulle tuppe ja ma jään rasedaks?

Sellises olukorras on raseduse tekkimise tõenäosus olematu. Spermatosoidid hävivad kuumas vees väga kiiresti. Samuti ei ela nad üle kokkupuudet kemikaalidega mida sisaldavad näiteks vannivahud ja pesugeelid. Küll aga suudavad nad kehatemperatuuril (37ºC) olevas vees vastu pidada koguni paar minutit. Siiski on raseduse tekkimise võimalus olematu. See ei tähenda, et vannivees seksimist saaks kasutada rasedusvastase meetodina.

Amelesime tüdrukuga paljalt ja ma purskasin oma sperma talle häbeme kolmnurga peale. Kas on võimalik, et seemnerakud ujuvad sealt tuppe ja ta jääb rasedaks?

Ei. Terved ja elujõulised seemnerakud on küll väga head ujujad, aga mitte nii head. Seemnerakk ei tule seemnevedelikust ( see hallikas-valge mass, mis sinu seest välja purskab) välja ja ei hakka otsima teed tupe poole. Raseduse tekkimiseks peab sperma ikka sattuma tuppe. Väga harvadel juhtudel tekib rasedus välistele suguelunditele (häbememokkadele) lastud spermast – sealt võib pisut spermat ka tuppe jõuda ja rasedus tekkida. Kuid see tõenäsus on väga väga väike.

Olin 3 päeva tagasi kaitsmata vahekorras...

K: Olin 3 päeva tagasi kaitsmata vahekorras. Päevad peaksid kohe hakkama aga mul iiveldab, rinnad on hellad ja tundub nagu kõht oleks suuremaks läinud. Ma kardan, et ma olen rase.

V: Raseduse tõenäosus on olematu. Naine on võimeline rasestuma ainult teatud päevadel tsükli keskpaigas. Vahetult enne päevade algust ei ole võimalik rasestuda, kuna munarakk on juba ammu küpsenud ja liikunud munajuhast, kus toimuks seemnerakuga kohtudes viljastumine, emakasse ja emakas viljastumist ei toimu. Iiveldab sul tõenäoliselt sellepärast, et sa kardad võimalikku rasedust ja selletõttu sinu psüühika tekitab sinu kehas iivelduse tunnet. Rinnad on enne päevade algust hellad hormoonidest. Kui sa seda varem pole tundnud, siis tea, et selline asi on igati normaalne. Ja ka kõht võib sulle tunduda pisut suuremana selle tõttu, et hormoonid teevad ma tööd ja paljud naised tunnevad ennast vahetult enne päevade algust pisut paistes olevatena. Samuti võib suurema kõhu tunne olla jälle sinu psüühika vingerpuss. Ei, sa ei ole hulluks läinud, niimoodi meie keha ja meel töötavadki ja see kõik on täiesti normaalne. Kohe kindlasti ei kasva kõht nii kiiresti ka raseduse korral.

Mul on munade ja peenis peal punnid, mis näevad välja sarnased näopunnidega mida saab pigistada. Mis need olla võiks ja kas see on halb, et need seal on?

Ilma nägemata on keeruline öelda mis punnidega tegu võib olla. Kui need käituvad nagu näopunnid ning neid on võimalik pigistada, siis on suure tõenäosusega tegemist täiesti tavalise rasunäärmete ummistusega. Rasunäärmete ummistus on väga levinud probleem. Tegemist ei ole haigusega, ning see ei kandu edasi sugulisel teel.
Kuid, nagu eelpool mainitud, on ilma nägemata on väga raske öelda, millega tegu võib olla, seega soovitame Sul julgelt pöörduda meestearsti poole. Tema saab kindla diagnoosi panna, ning rääkida ka võimalustest, kuidas neid punne vähendada või nendest sootuks vabaneda. Endale sobiva meestekliiniku kontaktid leiad internetist.

Mu voolus on muutunud halvalõhnaliseks ja paksuks ning mu suguelundid sügelevad. Kas mul on mingi haigus?

Kui valgevoolus muutub paksuks, meenutab natuke kohupiima, võib muutuda kollakas-rohekaks, hakkab halvasti lõhnama (tihti meenutab lõhn kalalõhna) ning jalgevahelt hakkab sügelema, siis on sul tekkinud tupeseen. Seda saab ravida apteegis müüdavate käsimüügiravimitega. Nende ostmiseks sul retsepti vaja ei ole, lihtsalt küsi julgelt apteekri käest ravimit tupeseene vastu. Üldjuhul piisab apteegist saadud ravikuuri läbimisest, et tupeseenest jagu saada. Ravikuuri ajal ei ole soovitav olla vahekorras sest see võib paranemise aega pikendada. Kui käsimüügiravimid ei aita, siis pead pöörduma naistearsti vastuvõtule, kes kirjutab sulle retsepti juba kangematele ravimitele.

Tupeseen on naistel sage kaebus. See tekib, kui tupe mikrofloora saab häiritud, ehk siis häid baktereid, mis sinu tupes elavad, jääb väheks. Seda võivad tekitada erinevad asjad, näiteks stress, ühekülgne toitumine, kunstmaterjalist pesu kandmine, liiga harv pesukaitsmete vahetamine või lõhnastatud pesukaitsmete ja sidemete kasutamine. Kui sa hoiad oma elus stressitaseme madalal, sööd mitmekülgset toitu, eriti piimhappebaktereid sisaldavaid toiduaineid, kannad puuvillast pesu ning kasutad ilma lõhnaaineteta sidemeid ja pesukaitsmeid, mida vahetad mitu korda päevas, siis ei tohiks tupeseen sind eriti tihti kimbutada.

Mul on valusad haavandid ja villid häbememokkadel. Mis need on ja kust ma need sain?

Tõenäoliselt on tegemist genitaalherpesega. Herpest on kahte liiki, üks on genitaalherpes ja teine huuleherpes. Genitaalherpes on viirus, mis avaldub valusate villide ja vesiste haavanditena genitaalidel. Viirusesse nakatutakse kondoomita seksuaalvahekorra ja ka oraalseksi teel, nimelt võib huuleherpes üle kanduda genitaalidele. Enamik nakatunuid ei teagi, et nad on viirusekandjad sest neil ei pruugi elu jooksul mitte mingeid haigusnähte ilmneda. Need, kellel haigusnähud ilmnevad, saavad neid leevendada ravimitega. Herpesviirust ei ole võimalik organismist välja ravida, küll aga on võimalik nakatumisest hoiduda kasutades vahekorras olles kondoomi ja vältida vahekorda haiguse aktiivses faasis, ehk siis kui tekkinud on villid.

Olen 15-aastane ja rase. Soovin teha aborti. Kas mul on abordi jaoks vaja vanemate luba?

Ei ole. Mõni aasta tagasi muudetud seaduse järgi ei pea alaealised enam abordi jaoks vanematelt luba küsima.  Soovitame oma rasedusest vanematele või mõnele usaldusväärsele täiskasvanule siiski rääkida, see võib ära hoida tulevikus tekkida võivaid probleeme.

Olen 13 nädalat rase ja mu poiss jättis mu maha. Ma ei soovi last saada ja tahan teha aborti, kus ma saan seda teha?

Rasedust on võimalik katkestada kuni 12. rasedusnädalani või meditsiinilistel näidustustel kuni 20. rasedusnädalani. Meditsiiniline näidustus tähendab seda, et kui rasedus on ohtlik ema tervisele või kui loode on näiteks haige või väärarenguga. Sina enam aborti teha ei saa ja pead harjuma mõttega lapse saamisest. Räägi sellest oma vanematele või mõnele teisele usaldusväärsele täiskasvanule kes sind toetab ja aitab sellel teekonnal.

Kuidas saavutada kehaorgasm, kuidas ennast selleks vaimselt ja füüsiliselt ette valmistada. Kuidas alustada ja mis võib raskeks kujuneda.

Ilmselt pead „kehaorgasmi“ all silmas kogukehaorgasmi. Kui nii, siis  tegemist on harjutamist ja pühendumist vajava ettevõtmisega, kuid mis kindlasti ennast ära tasub.
Ideeliselt on tegemist kogu keha hõlmava väga intensiivse heaolutundega, mis võib endaga kaasa tuua keha värisemise vappumise, hingamise muutumise jms. Vahe seemnepurskega kaasneva orgasmiga on see, et kuna sa energiat seemnepurskega ei kaota siis saad orgasmi kogeda korduvalt ja ajaliselt kestvalt.
Kaasaegne meditsiin seda teemat eriti lahti ei seleta ja nii juhised kui tööriistad pärinevad pigem esoteerilisest maailmavaatest nagu jooga, tantra ja tao.
Kogukehaorgasmi arendamise/saamise eelduseks on nii keha füüsiline puhastamine (väga puhas ja teadlik toitumine ja mürkide vältimine), kui ka meele puhastamine negatiivsetest mõtetest ja tunnetest, ning loomulikult praktika ja harjutamine, mida saad teha nii üksinda kui ka koos partneriga. Kuna teema on üsna spetsiifiline ja keerukas oleks Teil mõistlik osa võtta näiteks mõnest tantrakursusest või tantramassaazi kursusest kus seda kogenud õpetaja juhendamisel õpitakse. Ettevalmistuseks oleks soovitav aga ühineda mõne joogagrupiga, kus muuhulgas õpetatakse ka toituma ja lõdvestuma ja mediteerima. Näiteks https://isvarajoogakool.ee/

Ma tahaks osta endale kondoome ja libestit aga ma olen 14, kas ma saan neid osta endale Prisma iseteeninduses?

Libesti ja koondoomide ostmiseks ei ole Eestis mingisugust vanusepiirangut seatud ja seega keegi ei saa keelduda selliseid kaupu 14 aastasele müümast.
Kuna nii libestid kui kondoomid on saadaval supermarketites, siis võib-olla on tõesti kõige mugavam osta neid iseteenindus kaasa kaudu.
Niiöelda sekspoed müüvad kaupa üle 18 aastastele isikutele, kuna kaup ja sellel pakend võivad kvalifitseeruda pornograafiliseks ja poed ei soovi väga noori kliente oma ruumidesse ebasobivaid nalju tegema.

Pean minema esimest korda naistearstile aga ma kardan, sest see on ju nii piinlik. Ja mu ema viib mu sinna aga kas ta peab kabinetti kaasa tulema?

Naistearsti juurde minekus ei ole midagi piinlikku. Kõik naised käivad seal. Nii nagu sa ei tunne piinlikkust peavalu või külmetusega perearsti juurde minemisest, nii ei ole vaja ka piinlikkust tunda günekoloogi juurde minemise ees. Naistearst ei arva sinust mitte midagi halba ei sinu välimuse põhjal, arstile pöördumise põhjuse põhjal, sinu teadmiste ega selle põhjal milline su jalgevahe välja näeb. Vastupidi – günekoloogidel on hea meel kui noored naised vastuvõtul käivad, see näitab, et noored on teadlikud ja hoolivad oma tervisest.

Samuti ei ole vaja midagi karta. Arst alati ütleb enne igat järgnevat sammu, et mis ta tegema hakkab ja kui sulle miski ei sobi ja sa ei soovi, et ta midagi teeks, siis sa võid seda julgelt talle öelda. Sul on see õigus ja arst peab seda austama.

Ema ei pea kabinetti kaasa tulema. Sul on patsiendi ja inimesena õigus privaatsusele ja diskreetsusele. Ka siis, kui oled veel alaealine. Seega on sul õigus üksi kabinetti minna ja ema ei pea teadma miks sa naistearstile pöördusid ja mis sulle kabinetis tehti või räägiti. Ka arstil ei ole vastu sinu tahtmist õigust su emale ega kellelegi teisele avaldada sinu terviseandmeid. Kui visiidi käigus selgub midagi tõsisemat, mis võib ohtu seada sinu edaspidise tervise või koguni elu ja sellega seoses on vaja vastu võtta mingeid otsuseid, siis küll on arst kohustatud sinu ema teavitama.

Viimane kord vahekorras olles hakkas mul peenisel eesnaha alt veritsema. Mis toimub?

Veritsus eesnaha alt on noorte, seksuaalselt aktiivsete noorte meeste seas sage nähtus. Tegemist on eesnahakida rebenemisega. Kuna eesnahas ja selle kidas on väga hea verevarustus, siis võib veritsus olla küllaltki rohke. Kui n toimunud eesnahakida rebenemine, siis tuleks peenisele 2 nädalat rahu anda, et haav saaks paraneda. Sellel ajal tuleks hoiduda seksuaalvahekorrast ja masturbeerimisest.

Väga oluline on hügieen. Kuna bakterid armastavad haavu, siis võib paranevasse haava kergesti põletik tekkida. Selle vältimiseks tuleb eesnaha alt sagedasti pesta puhta sooja veega. Tee seda ettevaatlikult, et sa paranevat haava uuesti lahti ei tõmba.

Kui eesnahakida rebenemist tuleb ette sageli, siis pöördu julgelt meestearsti poole või kui oled noorem kui 27, siis võid pöörduda ka mõnda noorte nõustamiskabinetti.

Kas mul on SOS-pilli jaoks vaja retsepti ja kui palju need pillid maksavad?

SOS-pilli jaoks ei ole sul retsepti vaja, seda saad niisama apteegist osta. SOS-pilli hind on küllalti kõrge – soodsam maksab umbes 13 eurot ( Postinor), teised maksavad ligi 16 eurot ( Levodonna, Escapelle). Ravimi mõju ei sõltu selle hinnast, seega on see 13 eurone sama hea kui 16 eurosed. Pakendis on ainult 1 tablett, mis tuleb sisse võtta 72 tunni jooksul pärast vahekorda. Mida varem võtad, seda väiksem on tõenäosus raseduse tekkimiseks.

SOS-pill ei sobi rasedusvastaseks vahendiks! See sisaldab suures koguses toimeainet ja selle võtmine lööb sinu tsükli segi, sest hormoonid lähevad nii öelda paigast ära. Seega ei ole seda soovitatav tihti võtta. Pärast SOS-pilli võtmist ei pruugi sinu menstruatsioon alata tavapärasel ajal ning võib esineda vähest veritsust menstruatsioonide vahepeal.

Kui KKK vastusest omale vajalikku vastust ei leidnud, esita julgelt siin vormil oma küsimus, vastame sulle esimesel võimalusel!

    meesnaine

    error: Alert: Sisu on kaitstud!