Proovi kodus järele

Proovi kodus järele

Siin alamlehel jagame lihtsaid, kuid tõhusaid praktilisi harjutusi enese ja oma suhte teadlikkuse, vastastikuse kontakti ja peenema tunnetuse arendamiseks. Proovi kodus järele, võimalik on vaid võita!

Lisame siia aega-ajalt uusi harjutusi, seega hoia silma peal!

Kallistamine

Kallista oma lähedasi ja sõpru igal võimalusel, ning sa näed, kuidas see komme hakkab edasi levima. Paljud on harjunud kallistama tagumikud uppis üksteisest eemal, et mingil juhul alakehad kokku ei puutuks. Katseta kallistamist selliselt, et ka alakehad puutuvad üksteise vastu, ja lõdvestu täielikult. Võta aega seni kuni mõlemad on täielikult lõdvestunud, olgu see siis 3, 10 või 15 minutit.

Selline kallistamine ei pruugi olla üldsegi seksuaalne, kuid on väga lähedane kogemus, avab sind tunnetele, rahustab ja pakub mõlemale poolele turvalisust.

Võid sellist kallistamisharjutust vabalt praktiseerida ka samast soost sõbraga.

Et kallistamise harjutusega sügavamale minna, võta veelgi rohkem aega, ja võid teha seda ka süles istudes (keskmine foto). Kui asend on ebamugav või süles istuv partner tundub veidi liiga raske olevat, kasuta parempoolsel pildil kujutatud alternatiivi.

   

Sügav kontakt partneriga 

  • Istu oma partneriga vastamisi, näiteks põrandal, rätsepistes või põlvili.
  • Võid taustaks panna mängima sobiva rahuliku muusika.
  • Pane parem käsi partneri südamele või veidi kõrgemale ja vasak käsi pane partneri käele, mis asub sinu südamel. Lõdvestuge ja vaadake üksteisele sügavalt silma, tunnetades armastust ja asutust teineteise vastu. (Püüa mitte naerda ja lollitada, ega isegi flirtida – see on põgenemine enese avamise eest).
  • Hingake pikalt ja sügavalt, võimalusel ühtlustage hingamine nii, et hingate ühel ajal sisse ja ühel ajal välja. Mees kohandab oma hingamise naise hingamisrütmi järgi, kuna naise hingamine on tavaliselt lühem.
  • Kujuta ette, kuidas sinu süda avaneb, näe partneri silmis tema sügavat olemust. Vaata partneri füüsilisest kehast läbi ja näe partneri hinge. Püüa näha enamat, kui vaid füüsilist keha. Püüa näha naises naiselikkuse kehastust, Jumalannat, ja mehes mehelikkuse kehastust ehk elavat Jumalat.
  • Tee seda harjutust vähemal 10 minutit, kui suudad, siis ka kauem.

Tee seda harjutust regulaarselt enne intiimseid hetki ja vaatle, kuidas see sind ja sinu suhet muudab!

Kui sul hetkel partnerit ei ole, võid seda harjutust vabalt teha ka samast soost sõbraga, siis oled oma tulevase partneri jaoks juba hästi ette valmistunud.

Paitamine

Tee oma lähedastele või sõpradele möödaminnes pai või väljenda oma toetust ja julgustust silitava puudutusega. Ole puudutades kohal ja fookuses, isegi siis, kui puudutus on põgus ja lühike.

Hea on paitamise harjutuseks ka pikemalt aega võtta. Keskendu andjana täielikult vastuvõtjale. Ole täielikult kohal ja hetkes. Ära tegele kõrvaliste asjadega ega ära isegi mõtle millelegi muule! Hoia oma fookus täielikult sellel tegevusel.

Anna puudutust selliselt, et sa kogu hingest pakud vastuvõtjale naudingut, mitte ära võta tema kehalt endale naudingut. Puudutus olgu just selline nagu vastuvõtja soovib, seega küsi tagasisidet.

Seejärel vahetage rolle.

error: Alert: Sisu on kaitstud!