Seks

4.1 Mis on seks?

 

Mis on seks?

Kas seks on pelgalt seksuaalvahekord, kus mehe peenis on partneri tupes või mõnel muul moel tema sees? Kindlasti mitte. Seksi saab väga palju laiemalt käsitleda.

Seksil võib erinevate inimeste jaoks olla väga erinev tähendus ning see võib sisaldada väga erinevaid tegevusi. Ei ole olemas ühte “õiget viisi, kuidas seksida”. Seks võib olla üks tunnete, armastuse ja läheduse väljendamise mooduseid. Seks võib tähendada tervet hulka tegevusi, mida tehakse uue elu eostamiseks. Mõne inimese jaoks võib seksimise eesmärk olla ka üksnes seksuaalse naudingu saamine või pakkumine või hoopis kinnitus oma enesehinnangule, et olen tahetud. Seks võib olla ka pingete maandamise võimalus ning suurte tunnetega ei pruugi seejuures midagi pistmist olla. Kellegi jaoks on seks tööriist, et liikuda edasi vaimsel ja spirituaalsel arenguteel. Tema jaoks muutub seks paarismeditatsiooniks, mille kaudu saab ta ühenduse  kõrgema teadvusega ning jumalikkusega iseendas ja oma partneris. Seksil võib inimese jaoks erinevatel eluperioodidel erinevate partneritega olla erinev emotsionaalne tähendus ja ka füüsiliselt võib seks olla vägagi erinev. Igal juhul on seks alati üks oma seksuaalsuse väljendamise viise.

Näiteks võib teatud juhtudel tõlgendajast lähtuvalt seksi hulka kuuluda mõni järgmistest tegevustest:
• Eneserahuldamine ehk masturbeerimine
• Suudlemine või “amelemine”
• Hellitused, silitused või massaaž
• Rindade või rinnanibude stimuleerimine
• Suguelundite vastamisi hõõrumine (ka läbi riiete)
• Masturbeerimine koos partneriga
• Käega partneri suguelundite stimuleerimine
• Suuga partneri suguelundite stimuleerimine ehk suuseks ehk oraalseks
• vaginaalne seks ehk peenis tupes vahekord
• Seksmänguasjaga suguelundite stimuleerimine
• Anaalseks ehk pärakuseks (pärakupiirkonna stimuleerimine / peenise, sõrme või seksmänguasja sisestamine pärakusse)
• Seksuaalse sisuga jutuajamised, seksuaalfantaasiate jagamine, rollimängud
• Sidumismängud (nr partneri käte kinnisidumine)
• Internetiseks, telefoniseks, veebikaameraseks, seksuaalse sisuga sõnumid
• … ja palju-palju muud

Seksiks võib pidada kõikvõimalikke tegevusi, mis kutsuvad inimesel esile seksuaalset erutust ja naudingut. Kõik inimesed ei tarvitse kunagi kõiki ülaltoodud tegevusi proovida ning paljud ei tahagi kõiki neid proovida – see on täiesti normaalne. Igal inimesel on omad eelistused, mida ja kui palju nad kogeda soovivad.
allikas:

Veelgi laiemas tähenduses võib öelda, et seks on enda füüsiliste energiate avamise akt teise inimese ees. Seks võib toimuda ka pilgus, sõnas või puudutuses. Kindlasti algab seks juba enne seda, kui partnerite intiimsed kehaosad kokku puutuvad. Seks on mõte ja tunne – nii et vahel pole vaja füüsilise aktini jõudagi. Seks on julgus ja usaldus avaneda, saada ja vastu võtta. Seks on ilu ja rõõmu intiimne nautimine endas ja jagamine oma partneriga.

4.2 Mees-ja naisenergia liikumine

Mees-ja naisenergia liikumine

Igas naises ja mehes on olemas nii naisenergia kui meesenergia. Tavaliselt on naisenergia naistes rohkem aktiivne ning meesenergia on uinuvamas olekus. Meestega on enamasti just vastupidi – meesenergia domineerib ning naisenergia on tagaplaanil.

Naise sügavam olemus vajab tasast avamist

Naisenergia tekitab naistes tihti soovi lihtsalt olla armastuses, midagi tegemata, kaisutada ja silitada. Tavaliselt ei ole naisele sellisest suhtlusest oma partneriga kunagi küllalt. Samas võivad naised tunda pinget või kohustust olla aktiivne ja kirglik ning kaotavad seetõttu kontakti oma naiseliku loomusega. Kui naine eitab oma naiselikku olemust, siis ei pruugi ta kunagi jõuda sügava rahulduseni ning võib muutuda ärritunuks. On oluline, et naine jääks seksis iseendaks ning võtaks selle aja ja ruumi, mida ta vajab, et saada kontakti oma sügava olemusega.

Samas ei ole midagi valet või taunimisväärset kui naine on seksis aktiivsem pool. Erinevatel inimestel on seksivajadus ja seksuaalne aktiivsus väga erinev ning naine võib olla ka partnerist aktiivsem ja seksi algatav osapool. Oluline on see, et sa tegutseksid enda isiklikus tões, oleksid oma keha, meele ja hingega kooskõlas ning naudiksid seda, mida ja kuidas teed. Muidugi on vahel igati tore ja hea ka oma partneri soovidele vastu tulla, seda muidugi tingimusel, et need on sulle endale vastuvõetavad. Samuti on tore ka erinevaid asju katsetada, kuidas sa muidu tead, mis sulle meeldib ja mis mitte. Pikemas plaanis aga peaksid siiski lähtuma enda isiklikest eelistustest. Loodetavasti leiad partneri, kellega sinu eelistused kokku langevad, et kumbki pool ei peaks ennast teise soovide nimel liialt painutama.

Kui naine on täielikult aktsepteerinud ja omaks võtnud oma naisenergia, siis ärkab temas tõeline kirg ja aktiivsus. Kirge ja aktiivsust võib naine ka tahtlikult esile kutsuda, aga niiviisi meesenergiat esile kutsuda pole loomulik ja see ei too sama sügavat rahuldust. Samas katsetada ja mängida võib vahel ju ikka! Nii nagu elugi, ei pea ka seks olema üksluine ja kindlaksmääratud mustris. Võta naisena täielikult omaks see, kes sa oled ja mida sa vajad. On tähtis olla kontaktis oma naiseliku energiaga, ilma selleta võib seksuaalkogemus jääda ka mehele pealiskaudseks.

„On üks koht, mida puudutada, mis ajab iga naise hulluks – tema süda.” 

Naisel on vaja tunda ennast armastatuna, austatuna ja hinnatuna, et luua emotsionaalne side. Seejärel avanevad ka tema süda ja tupp. Kogu naise keha on erogeenne tsoon ning seega pole vaja pöörata tähelepanu ainult kliitorile. See võib naise hoopis lukustada. Kindlasti tuleb keskenduda kõhumassaažile ja rindadele, et naise keha täielikult avada. Samas tuleb meeles pidada, et rinnad, eriti rinnanibud, on sama intiimne piirkond kui suguorganidki, seega alusta hellalt ja tundlikult, ära kiirusta.

Emakakael, mis on naise tupe sügavaim punkt, on otseselt seotud naise südamega. Sõrmedega katsudes tunned tupe põhjas ninaotsa sarnast esilekerkivat moodustist – see ongi emakakael. Kui mees suudab avada naise südame, avab naine talle ka oma tupe, see võimaldab omakorda naisel kogeda sügavaid emakakaelaorgasme.

Mehe olemus on aktiivne, tuline ja kirglik

Meestel on kalduvus olla seksis aktiivsem pool, see tähendab, et mees on enamasti meesenergias. Mehe jaoks on tähtis aktsepteerida oma loomust, kuid olla samal ajal täielikus kohalolus  ja teadlikkuses. Lisaks suunamisele ja juhtimisele ongi just kohalolu meheliku energia väljenduseks.
“Mees on nagu ilmasammas ja naine pöörleb tema ümber kui stiihia”.
Ka partneritel on hea aeg-ajalt rolle vaheldada. Mees võib vahel alistuda oma partnerile ja võtta passiivse rolli, lubades oma partneril aktiivne olla. Näiteks võib mees lamada  selili või istuda toolil ja lubada naisel enda otsas „ratsutada“.

Kirglikult orgasmi poole püüdlemine on meesenergia tavapärane viis seksuaalsust väljendada. Paraku viib selline küll loomulik kuid veidi ka loomalik järjest kiirust kasvatav käitumine väga lühikeste ja intensiivsete orgasmideni, mis pikemas plaanis ei paku piisavalt rahuldust ei naisele ega ka mehele endale. Kiires seksis ei ole iseenesest midagi halba, ent kui naisel pole võimalust kogeda pikema aja jooksul seksuaalaktis ka naisenergiat, võib ta jääda rahulolematuks ning nii jääb ka mehe seksuaalkogemus tegelikult poolikuks. Kirg, tulisus ja meesenergia on seksi ajal igati positiivsed, kuid selleni ei saa naist kiirustada. Kui tasakaalustada aktiivset meesenergiat sügava sukeldumisega lihtsalt naiselikku olemisse, on nii naisel kui mehel võimalik jõuda tõelise rahuloluni. Mehena on su ülesanne lubada naisel olla kontaktis oma naiselike vajadustega, nii jõuab naine ka kire, tulisuse ja meesenergiani ning paar jõuab tervikuna ekstaasi.

Ekstaasi viib nais ja meesenergiate tasakaal

Tõelise ekstaasini ja sügavate orgasmideni jõudmiseks on vaja aega, teadlikkust ja kohalolu. Hellituste ja hoidmisega alustamine lubab naisel saada kontakti oma loomusega ning edasi süttib tema kireleek loomulikul teel.

Tõsta erutust, kuid enne erutuse kõrgpunkti jõudmist ja plahvatust tuleks aga taas laskuda naisenergiasse, lasta energiatel harmooniliselt üle kogu keha laiali voolata, olla ja tajuda. Seejärel võib taas tõsta aktiivsust, kirge ja meesenergiat. Niimoodi nais- ja meesenergiaid seksi ajal tasakaalus hoides võib paar jõuda tõelisse ekstaasi.

Energiate tasakaal on oluline just seetõttu, et naises ärkaks meesenergia ning ta tunneks ennast terviklikuna. Samamoodi õpib mees kogema ja hindama naisenergiat eneses ning muutub seeläbi terviklikuks. Austus teineteise vastu, kohalolu ja südames olek on seejuures määraval kohal.

4.3 Nauditava seksi eeldused

Nauditava seksi eeldused

Seksi ajal on kindlasti tähtis lõdvestumine, kohalolu ja pühendumine. Mees peaks suhtuma naisesse kui ülimasse Jumalannasse, ilu ja energia maapealsesse kehastusse. Naine peaks suhtuma mehesse kui suunda näitavasse ja ruumi hoidvasse ülima olendi kehalikku väljendusse. Sügav austus, hoolivus, empaatia ja armastus loovad eeldused ka füüsilise keha ja meele lõdvestumiseks. Vaid nii on võimalik teineteisele lõputult anduda ja seeläbi kogeda jumalikku ühendust ning naudingut.

Hoia oma  lõualuud lõdvestunud ning hääl vabalt voolavana. Ära hoia end tagasi ega krampis. Ära püüa midagi ega kedagi matkida ega olla keegi, kes sa ei ole – see takistab seksuaalenergia liikumist ja sügava naudingu kogemist. Ole rahul ja rahulolus iseendega ning näe oma partneris vaid kõige kauneimaid jumalikke omadusi. Hoia oma ego ja hinnangud voodist eemal.

Lõdvestumine, aktsepteerimine ja armastamine on seksis võtmetähtsusega. Lõdvestuda aitab see, kui loobud eesmärgi ehk orgasmi poole pürgimisest. Võta seksi kui kaunist teekonda, mitte kui eesmärgistatud tegevust. Mees ei peaks tundma pinget ega arvama, et ta peenis peab olema kogu aeg kõva ja kõvastuma juba esimesest pilgust või puudutusest. Selline arusaam tuleb pornofilmi süžeest, see ei ole tegelik elu. Samuti ei peaks naine tundma survet, et ta tupp ei avane või ei muutu märjaks piisavalt kiiresti.

Tuleb olla iseendaga ja oma kallimaga kontaktis ning lasta juhtuda kõigel sellel, mis juhtub. Kuhugi pole kiiret, midagi ei pea saavutama. Vahel on targem lükata seks edasi, kui teha seda poolvägisi „linnukese kirja saamiseks“.

Naisel tuleb õppida mehe peenist austama ja armastama, tegemist on imelise vahendiga naise ülistamiseks, tõelistesse kõrgustesse tõstmiseks, lõputu naudingu pakkumiseks ning ülima ime kordasaatmiseks ehk uue elu viljastamiseks.

Mees peaks nägema naise suguorganites püha templit ja väge, mis võimaldab tuua ilmale uue elu. Kui naine selle templi sulle avab, on see kõrgeim tunnustus, mida sa saad pälvida, ning sinu ülesanne on vastata sellele samaga.

Naine peaks harjutama mehe suguelundite piirkonda koguneva energia suunamist üle kogu mehe keha. Sel viisil kogeb mees sügavamat orgasmi. Mees peaks püüdma tõsta nii enda kui naise suguorganitesse kogunevat energiat kõrgemale, otsmiku ja pealae piirkonda – nii saavutatakse kontakt mõlema partneri jumaliku algega. Samuti võimaldab see mehel oma seksuaalenergiat paremini juhtida ja purset edasi lükata.

Energia juhtimise peamine töövahend on tähelepanu. Kui viia seksi ajal oma tähelepanu näiteks otsaesisele, joogateaduse järgi kolmanda silma asukohta, siis juhid sinna ka oma energia, arendad tajusid ja intuitsiooni ning tugevad oma mõttejõudu.

Mida tähele panna?

  • Ära seksi, kui sa ei ole selleks valmis või kui partner avaldab sulle survet. Sul ei ole kuhugi kiiret, võid teha seda ka millalgi tulevikus.
  • Arvesta, et partneri heaolu ei ole sinu vastutada, sinu vastutada on sinu isiklik heaolu. Kui mõlemad partnerid on valmis, siis saabub ka ülim heaolu mõlemale poolele.
  • Naisena astu vahekorda ainult juhul, kui su tupp on märg, avatud ja selleks valmis. Mehena ära kiirusta, veendu, et sinu partner on valmis ja kutsub sind enda sisse.
  • Armasta ennast piisavalt, et sa teaksid, mida sa vajad, ainult nii saad sa ka partnerile pakkuda seda, mida tema vajab.
  • Õpi ennast tundma ning jaga ka partneriga, mis sulle oluline on. Tee seda siiralt ja südamest ilma valehäbita. Nii lood intiimse ja sügava kontakti.
  • Austa iseennast, siis austab sind ka partner.
  • Kui puudutad oma partnerit, siis tee seda alati armastava austustundega.
  • Tundes erutust genitaalides, proovi seda suunata ka teistesse kehaosadesse. Püüa energiat sügava hingamisega ülespoole tõmmata või visualiseeri, kuidas sa tõstad energiat genitaalidest üles. Nii saad viia ennast sügavamate kogu keha hõlmavate orgasmideni.
  • Parimad armastajad ei järgi kindlaid juhiseid, vaid kuulavad enda ja oma partneri keha. Nad oskavad teineteise keha lugeda ja igal hetkel vastavalt sellele tegutseda.
  • Proovi lasta oma pea mõtetest vabaks ning kuula oma keha ja taju partneri keha.
  • Ole oma partneri jaoks päriselt kohal, vaata talle silma, näe tema hinge ning taju ta südant.
  • Mida sügavamalt ja rahulikumalt sa hingad, seda sügavamaks muutub lõdvestus ja nauding. Kiire ja pealiskaudse hingamisega võib küll kire üles kütta, kuid taaskord tuleks siis teadlikult sügavamalt ja rahulikult lõdvestuda, et kireenergia üle kogu keha valguks ja voolaks. Naisel on oluline ka sügavalt tuppe hingata, et see lõdvestuks ja avaneks.
  • Mehena pea seksi ajal pea meeles, et naist puudutades ära proovi mitte teda erutada, vaid teda armastada. Suhtu seksuaalakti kui partneri armastamisse ja austamisse, mitte kui oma vajaduste rahuldamisse.

 Hea seksi võtmesõnad

  • Hoolimine, austus ja armastus
  • Lõdvestus
  • Kogu keha tundlikkus
  • Hingamine
  • Hääl
  • Voolavus
  • Avatus terve keha ekstaasile
allikas:

 

Harjutus. Pingete vabastamine

  • Pane mängima tempokas muusika, näiteks hoogsad trummirütmid.
  • Raputa oma kehast välja kõik pinged, iga kehaosa eraldi. Eriti pööra tähelepanu puusade, tuharate, õlgade, rindkere ja pea raputamisele. Võid trampida ka kandadel, nii et su lahkliha jalgade vahel saaks tugevalt põrutatud. Raputa välja kõik valu, kannatused, piirangud ja negatiivsus.
  • Proovi jõuda seisundini, kus sa mitte ise ei raputa, vaid su keha vappub iseenesest. Lase kõigel minna, alistu, lõdvestu.
  • Võid seda harjutust teha üksi, koos partneriga või koos sõpradega. Eriti hea kui teed seda harjutust näiteks nädala aega järjest iga päev.

 

 

 

Harjutus. Kontakt partneriga 

  • Istu oma partneriga vastamisi, näiteks põrandal, rätsepaistes või põlvili.
  • Võid taustaks panna mängima sobiva rahuliku muusika.
  • Pane parem käsi partneri südamele või veidi kõrgemale ja vasak käsi pane partneri käele, mis asub sinu südamel. Vaadake üksteisele sügavalt silma täis armastust ja asutust teineteise vastu.
  • Hingake pikalt ja sügavalt, võimalusel ühtlustage hingamine nii, et hingate ühel ajal sisse ja ühel ajal välja. Mees kohandab oma hingamise naise hingamisrütmi järgi, kuna naise hingamine on tavaliselt lühem.
  • Kujuta ette, kuidas sinu süda avaneb, näe partneri silmis tema sügavat olemust. Vaata partneri füüsilisest kehast läbi ja näe partneri hinge. Püüa näha enamat, kui vaid füüsilist keha. Püüa näha naises naiselikkuse kehastust, Jumalannat, ja mehes mehelikkuse kehastust ehk elavat Jumalat.
  • Tee seda harjutust vähemal 10 minutit, kui suudad, siis kauem.
  • Tee seda harjutust regulaarselt enne seksi ja vaatle, kuidas see sind muudab.

4.4 Kuidas pikendada ühet ja suurendada naudingut

Kuidas pikendada ühet ja suurendada naudingut Mehe seksuaalkäitumist võib võrrelda tuletiku tõmbamisega. Tikk lahvatab kohe suure leegiga põlema, kuid põleb üsna kiiresti läbi ja kustub. Naise seksuaalkäitumine on võrreldav vee soojendamisega teekannus. Vee soojendamine võtab aega, aga kui vesi on juba kuum, püsib kõrge temperatuur kauem. Iseenesest ei ole nn kähkukates ehk kiires seksis midagi halba. Näiteks seks lõunapausi ajal võib olla väga põnev ja erutav. Samas jääb pidevaks ja rahuldustpakkuvaks seksuaalsuhteks sellest siiski pikemas perspektiivis väheks, eelkõige naisele. Naine vajab rohkem aega Naine vajab piisavalt pikka eelmängu, mis teatud juhtudel võib toimuda juba tükk aega enne voodisse jõudmist, kas näiteks tantsusaalis, spordirajal või lihtsalt flirtides. Samuti vajab naine seksuaalse rahulduseni jõudmiseks ka piisava kestvusega otsest penetratsiooni ehk jäigastunud peenise tupes liigutamist. Kuigi nii isiklikul teemal on adekvaatset statistikat keeruline saada, on erinevad uurijad leidnud, et keskmine suguühe ehk otsene penetratsioon kestab vaid ligikaudu 6 minutit. allikas: Samal ajal leiab märkimisväärne osa naisi, et nad vajavad sügavamate orgasmide saamiseks 30 ja rohkem minutit otsest aktiivset seksi ehk penetratsiooni. Seega toimub mees- ja naispartneri vahel pidev ajaga võidujooks – kumb jõuab enne oma tipp-punkti. Kahjuks keskenduvad seetõttu seksis mõlemad pooled tihti eelkõige enda vajaduste rahuldamisele, mitte teisele poolele andmisele. Avatud meelega ja teineteisest hoolivad partnerid saavad oma seksuaalkäitumist muuta, kui nad teadvustavad seda lihtsat ajalist erinevust mehe ja naise puhul. Suguühte kestust on võimalik pikendada ning pakkuda sellega teineteisele oluliselt rohkem rõõmu. Tantristlikud ja taoistlikud tehnikad Indiast pärineva vaimse süsteemi tantra ja Hiinast pärit süsteemi tao järgijad on mehe loomuomast seksuaalkäitumist painutanud sedavõrd, et mees suudab seemnepurskest sootuks loobuda. Nii ei dikteeri seemnepurskeni jõudmine seksi ajalist kestvust. Võrreldes ejakulatsiooniga kaasnevate nn tavaorgasmidega saab mees sel viisil tunda palju sügavamad multiorgasmilisi kogemusi. See toimub naisele pakutava naudingu tunnetamise kaudu. Olles tantristlikus või taoistlikus ühtes, suudab mees penetratsiooni jätkata sisuliselt lõputult. Nende tehnikate rakendamiseks on vaja kindlasti saada õpetusi ja näpunäiteid kogenud tantra või tao õpetajalt. Mehel tuleb õppida tehnikaid, kuidas juhtida suguorganitesse kogunevat seksuaalenergiat kehas kõrgemale ja naine peaks meest sellel teel toetama. Ilma piisavate oskuste ja kogemusteta, kuidas energiat kõrgemale juhtida, ei ole siiski mõistlik pursketa seksi harrastada. Kui toimub seksuaalne stimulatsioon ning loobutakse purske kaudu energia mahalaadimisest, siis võib tekkida mehel tõsiseid tüsistusi. Kuidas pikendada penetratsiooni kestvust? Alustalaks on siin teadlikkus nii enda kui partneri seksuaalsusest ning kohalolu ehk täielik keskendumine käsilolevale tegevusele ja oma partnerile. Mehe ülesandeks on vältida enneaegset seemnepurset ning naine saab teda selles toetada. Siin on mõned lihtsad soovitused, mis aitavad nii mehel kui naisel kontrolli ja kohalolu saavutada. Õpi ennast tundma! Selleks harjuta masturbeerides. See on turvaline ja lihtne viis saada teada, kuidas just sinu keha toimib. Proovi ka masturbeerides pinget tõsta ja maha jahutada ning mehena ära kiirusta purskeni. Võid masturbeerida ka koos partneriga üksteist jälgides ja üksteise energiat tunnetades. Räägi oma partneriga! Seks on kaunis ja ühendav ühistegevus, paarismeditatsioon. Aruta avatult oma partneriga kõik vajalikud nüansid läbi. Leppige kokku ka n-ö võlusõna, millega mees saab naisele kiiresti märku anda, kui erutus liiga suureks kasvab ja mees seemnepurskele liialt lähedale läheb. Siis peatuge ja laske pingel langeda ning mõne aja pärast alustage taas. Vähenda meeli stimuleerivate ainete tarvitamist nagu suhkur, kohv, must tee, energiajoogid jms. Nii saad paremini keskenduda ja oma seksuaalenergiat kontrollida. Väldi alkoholi ja teisi narkootikume! Alkoholi ja narkootikumide ülesanne ja mõju on kontrolli vähendamine, mis toimib ka pikemas perspektiivis. Sellega väheneb oluliselt ka võimekus kontrollida oma seksuaalkäitumist. Kindlasti väldi joobes seksimist. Joobes olles sinu tundlikkus kahaneb ja väheneb võimalus kogeda orgasme. Samuti võib kaduda riskitaju seksi turvalisuse suhtes ning enda ja partneriga arvestamine. Tõsta aju teadlikkust oma suguorganitest. Meestele: alustuseks on sobilik harjutus urineerimisel iga kord uriinijuga vähemalt 10 korda lõplikult peatada ja siis taas alustada. Harjutust tehes peata juga lõplikult, selliselt, et saaksid püksid vajadusel alga panna ja siis alusta uuesti. Naistele: nn Kegeli harjutused ja yoni-muna treening. Vaata lähemalt peatükk 1.8 Vaagnapõhjalihaste treenimine Tegele jooga, tai chi, meditatsiooni või mõne muu keskendumist treeniva alaga. Sügavama huvi korral osale tantra- või taokursustel, mille kohta leiad infot internetist. Kontrolli enne kursusele minekut koolkonna ja õpetajate tausta ning soovitusi, kuna mõned nö uue ajastu koolkonnad ei pööra seksuaalenergia juhtimisele ja purskest loobumisele piisavalt tähelepanu. Harjutus. Teadlikkus suguorganitest ja vaagnapõhjalihaste treening Seksuaalenergia kontrollimiseks on vaja esmalt tunnetada oma suguorganeid ning treenida vaagnapõhjalihaseid. Harjutus sobib nii meestele kui naistele, kuid siin on seda kirjeldatud lihtsuse mõttes noormeeste vaatest lähtuvalt. Harjutust võid teha iga päev näiteks hommikul esimese asjana. Esimese sammuna on vaja tuvastada PC-lihas. Selleks võid proovida järgmist: aseta kaks sõrme ilma survet avaldamata munandite taha (naine asetab näpud tupeavause ja anuse vahelisele alale). Liiguta lihastega justkui tahaksid urineerimisel uriinijuga peatada. Täpsemaks tunnetamiseks on soovitatav harjutust praktiseerida siis, kui sa ka tegelikult urineerid. See lihas, mis uriinijoa peatamisel pingule tõmbub, ongi PC-lihas. Tegelikult on meie vaagnapõhjas mitmeid erinevaid lihasgruppe, mida saad eraldi liigutada või ka treenida. Nende eristamiseks seisa püsti ja keera varbad väljapoole, pinguta vaagnapõhjalihaseid ning tunneta. Seejärel keera jalad paralleelseks, pinguta vaagnapõhjalihaseid ning tunneta. Siis keera varbad veidi sissepoole ja korda katset. Kas said erinevad tulemused? Kõiki neid lisagruppe on võimalik eristada, tunnetada ja treenida. Harjutuse käik: Pinguta PC-lihast ja hoia pinget 3 sekundit. Lihast pingutades ära hoia hinge kinni, hinga nii loomulikult kui võimalik. Lõdvesta PC-lihas. Korda esimest ja teist sammu 20-50 korda. Selle harjutuse eeliseks on, et sa võid seda praktiseerida igal pool ja mistahes ajal. Võid teha harjutust duši all, tualetis, televiisorit vaadates, bussis sõites või muude rutiinsete tegevuste ajal. allikas: Tee harjutust nii, et varieerid pingutuse kestvust. Ühel päeval tee pingutusi kiirelt ja lühidalt, teisel päeval hoia pinget nii pikalt kui saad. Katseta harjutuse tegemiseks erinevaid asendeid – tee harjutust istudes, lamades, seistes, nõjatudes jm. Harjutus. Seksuaalenergia juhtimine ja tõstmine, sobib ka seemnepurske edasilükkamiseks. Harjutus sobib nii noormeestele kui neidudele energia tõstmiseks, kuid siin on seda kirjeldatud lihtsuse mõttes noormeeste vaatest lähtuvalt. 1) Lõdvestu ja häälesta oma keha, et oleksid valmis. Kogu harjutuse keskmes on teadlikkus. Harjutuse alustamiseks lõdvesta ennast, soovi korral ole alasti. Puuduta kätega enda keha ja tunneta seda tõeliselt. Võid puudutada ka oma suguelundeid ja teisi kehaosi, mille puudutamine sind erutab, kuid ära alusta kohe eneserahuldamisega. Lase erutusel kasvada, kuid lükka sellele järele andmine veidi edasi. 2) Masturbeeri aeglaselt ning pane tähele muutusi, mis sinu kehas toimuvad. Ära kiirusta masturbeerides. Aeg ajalt peatu, tunneta ja uuri ennast ja oma tundeid ja aistinguid. Seejärel võid masturbeerida nii, nagu sulle meeldib, kuid pööra jätkuvalt tähelepanu oma kehas olevale energiale. 3) Kui tunned, et oled jõudmas sellesse naudingupunkti, kust enam tagasiteed ei ole (ehk oled mehena kohe-kohe jõudmas purskeni või naisena kliitoriorgasmini), lõpeta stimulatsioon ja hinga mõned korrad sügavalt sisse ja välja. Kui oled ennast sellest punktist veidi madalamale tagasi toonud, võid uuesti alustada masturbeerimist ja erutuse tõstmist. Peata end niimoodi lõpuni minemast vähemalt paar korda. Nii tehes õpid sa täpsemalt tunnetama, millal on see hetk, mil sa enam ennast peatada ja tagasi algusesse tuua ei suuda, ning mis juhtub siis, kui sa selle punkti ületad. 4) Kasuta oma PC-lihaseid, et tuua ennast tagasi punktist, mille ületamisel sa ei suuda enam peatuda. Kui tunned, et oled liikumas haripunktile lähemale, lõpeta stimulatsioon nagu varasemaltki, kuid sel korral pingulda oma PC-lihaseid ja hoia pinget mõned sekundid. Sisuliselt surud sa sel hetkel jõuga energiat alt üles, kui energiat on selle tulemusel suguorganites vähem, siis väheneb ka erutus. Pane tähele, kuidas sa ennast seejuures täpselt tunned. Seda tehnikat kasutades võid sa end kontrollida ja vältida ejakuleerimist ning anda endale võimaluse kogeda mitut orgasmi järjest. 5) Kasuta hingamist, et suurendada orgasmilist energiavoogu oma kehas. Paljude järjestikuste orgasmide kogemine ei sõltu ainult PC-lihaste kasutamisest. Kui tavapäraselt voolab energia orgasmi ajal kehast välja, siis nüüd püüa seda suunata kuhugi mujale. Kui sa oled jõudmas orgasmile lähedale, pööra tähelepanu energia kogunemisele oma alakehas, võid tunda seda soojusena. Alusta sügava hingamisega ja kujuta samal ajal ette, kuidas energia sinu kehas liigub ülespoole ning jõuab rinna ja pea piirkonda. 6) Lase endal minna ja vaata, kuhu sa välja jõuad. Selle harjutuse viimane etapp on lubada endal orgasmini jõuda, kasutades selleks eelnevalt õpitud hingamise, teadlikkuse ja PC-lihase pingutamise tehnikaid. Kui sa seda harjutust esimest korda teed, lase endal orgasmi kogeda, kuid pinguta PC-lihaseid kohe, kui tunned end haripunktile lähenemas. See ei pruugi esimesel korral õnnestuda. Kõige „hullem“, mis võib juhtuda, on see, et sa ei koge orgasmi ning pead uuesti proovima. 7) Kasuta hingamist, PC-lihaseid ja teadlikkust, et kogeda orgasmi ilma ejakulatsioonita. allikas: Kui sa harjutad nii, nagu eespool kirjeldatud, võid avastada, et suudad läheneda naudingu haripunktile, selle punkti ületada ja kogeda orgasmi ilma ejakulatsioonita. Ära eelda, et see orgasm peab tekitama täpselt sama tunde, kui varem kogetud ejakulatsiooniga orgasmid. Ejakulatsioonita orgasmid on teistsugused, kuid need on samuti vägagi nauditavad. Väga oluline on aga meeles pidada, et sa PEAD energiat ülespoole suunama, kui eelpoolkirjeldatud viisil praktiseerid. Kui sa energiat üles ei suuna ja see koguneb suguorganitesse, võid pikemaajalise praktiseerimise tagajärjel oma kehale tõsiseid probleeme tekitada.
Kuidas pikendada ühet ja suurendada naudingut Mehe seksuaalkäitumist võib võrrelda tuletiku tõmbamisega. Tikk lahvatab kohe suure leegiga põlema, kuid põleb üsna kiiresti läbi ja kustub. Naise seksuaalkäitumine on võrreldav vee soojendamisega teekannus. Vee soojendamine võtab aega, aga kui vesi on juba kuum, püsib kõrge temperatuur kauem. Iseenesest ei ole nn kähkukates ehk kiires seksis midagi halba. Näiteks seks lõunapausi ajal võib olla väga põnev ja erutav. Samas jääb pidevaks ja rahuldustpakkuvaks seksuaalsuhteks sellest siiski pikemas perspektiivis väheks, eelkõige naisele. Naine vajab rohkem aega Naine vajab piisavalt pikka eelmängu, mis teatud juhtudel võib toimuda juba tükk aega enne voodisse jõudmist, kas näiteks tantsusaalis, spordirajal või lihtsalt flirtides. Samuti vajab naine seksuaalse rahulduseni jõudmiseks ka piisava kestvusega otsest penetratsiooni ehk jäigastunud peenise tupes liigutamist. Kuigi nii isiklikul teemal on adekvaatset sta

Artikli nägemiseks logi sisse

4.5 Enamlevinud seksimured

Enamlevinud seksimured Peamised seksiga seotud tagasilöögid tulevad teadmatusest, parterite omavahelisest puudulikust suhtlusest, valehäbist, „tegija“ maskide kandmisest ja hirmust tunnistada, et ma võib-olla ei olegi täpselt selline, nagu ühiskond ootab. Seksimured on seda lihtsamalt lahendatavad, mida rohkem toome seksuaalsuse avalikult ja elutervelt oma ellu, vestlustesse ja aruteludesse. Eriti oluline on vabalt ja avatult seksi teemadel oma partneriga rääkida.Allpool on toodud rida sagedamini esinevaid tagasilööke. Ära tunne, et oled oma murega üksi ega arva, et just sinu mure on häbenemist väärt. Sagedasemad mured naistel ei koge orgasmi üldse või saab orgasmi harva keha on tuim ja suguorganid tundetud suguühtega kaasneb valu (tuimast valust või tundetusest kuni teravate pisteteni) suhtlus partneriga on ebapiisav eelmäng on ebapiisav ja erutust ei teki ei suuda piisavalt lõdvestuda ja end vabaks lasta ei saa piisavalt seksi ja sellega kaasneb stress   Sagedasemad mured meestel surve partneri rahuldamiseks mure, et partner on passiivne, partner ei algata seksi, hirm partneri seksist keeldumise ees sooritusärevus ja sellega kaasnevad erektsiooniprobleemid nii erektsiooni tekkimisel kui ka  püsimisel sooritusärevusest tulenev enneaegse purske võimalus partnerist kõrgem libiido ehk soov rohkem seksida kui partner ei saa piisavalt seksi ja sellega kaasnev stress Esimesel kohal olevad mured nii meeste kui naiste puhul tulevad eelkõige teadmatusest ja oskamatusest. Seda pole lihtsalt keegi meile kunagi õpetanud. Seksuaalsete traumade mõju Väga kurb, kuid tõsi on kahjuks ka see, et paljud naised on kogenud seksuaalset väärkohtlemist ja sellega seotud valust on raske vabaneda. Tihti põhjustavad mehed naistele seksuaalseid traumasid lihtsalt teadmatusest ja oskamatusest. Samuti on meeste ebaküps käitumine tingitud empaatia puudusest, isiklikest hingetraumadest ning tasakaalust väljas olevast elust. Miks see nii on? Siin on oma roll ühiskondlikul arvamusel seoses soorollidega, meediast ja filmidest pärit stereotüüpidel, pornost õpitud käitumisel ja muul säärasel. Oluline on teadvustada, et igal seksuaalsel väärkohtlemisel on lisaks kohutavatele üleelamistele kahjuks ka pikemaajaline järelmõju. Sageli on abiks, kui mees küsib naiselt enne sisenemist luba, seda nii püsisuhte kui ka üheöösuhte puhul. Mees ei peaks sisenema enne, kui on saanud jaatava vastuse sobivas ja selges väljendusvormis. Veel parem, kui mees ootab, et naine ise palub tal siseneda. See tõstab naise turvatunnet ja usaldust partneri vastu ning aitab välistada arusaamatusi ja traumasid. Vaginaalne seks toimub siiski füüsiliselt naise keha sees, seega on naisel õigus otsustada, keda ta enda sisse laseb ja millal. Sellise käitumisega väljendab mees austust oma partneri vastu, aitab naisel lõdvestuda ja end vabaks lasta. Selline seisund soodustab orgasmi saamist ja annab mehele võimaluse partnerit rahuldada. ei Nii iseenda kui partneri puhul olgu reegliks see, et „ei“ tähendab „ei-d“. Ka „võib-olla“ või „ma ei teha“ tähendab „ei-d“. Vaid selge „jah“ on märguandeks, et sa ise ja su partner on valmis jätkama. Ka mehena on sul alati õigus ja vabadus seksist keelduda. Märgid, et naine ei ole sisenemiseks valmis või pole kindel, et ta seda soovib põiklev verbaalne vastus kõhklev kehakeel ebapiisavalt avatud jalad, ristatud jalad, kinnised puusad mitte piisavalt märgunud tupp Sellises situatsioonis on alati parem aeg maha võtta, seksist sel hetkel loobuda ning olukord omavahel läbi arutada. Niisugune teadlik lähenemine tõstab mehe usaldusväärsust naise silmis ja annab naisele võimaluse tunda ennast turvaliselt. Isegi kui naise vastus verbaalselt on „jah“, kuid kehakeel kõneleb muud, siis ära kiirusta, võta aega maha ja oota sobivamat hetke. Miks tunnevad paljud naised seksi ajal valu? ebapiisav erutus ja vähene tupe märgumine liiga jõuline surve kliitorile ja tupele valulik vahekord, robustsed võtted pornofilmide eeskujul hirm, teadmatus, vajadus kaitsta oma keha valuliku ja mittesoovitud tegevuse eest Meestele valmistab raskusi teadmatus, kas nende tegevus partnerile meeldib teadmatus, kas naine sai orgasmi või mitte, selle otse küsimine on ebamugav, kuid teadmatus tekitab ebakindlust puudulik suhtlus ja tagasiside passiivsed naised, kes ootavad, et mees teeb kõik ise ära, ning eeldavad, et mees teab kõiki nende soove ja vajadusi Passiivsus takistab naisel naudinguni jõuda Enamik mehi soovib südamest, et naised naudiksid seksi ja iseennast seksi ajal. Nad ei soovi kohelda naisi kui objekte – nad soovivad, et ka naised kogeksid parimat ning osaleksid protsessis aktiivselt ja väljendaksid oma soove. Õnneks ei nõua tänapäevased käitumisnormid naiselt enam passiivset rolli ega „süütukese” mängimist ning mehed oskavad voodis aktiivset ja eneseteadlikku naist hinnata. Tegus ja enesekindel naine, kes teab, mida ta soovib ning suudab seda ka väljendada, on enamiku meeste ihaldusobjekt ja unistus. Juhul kui naine on passiivne, võib see mehes tekitada tunde, nagu nõuaks ta naiselt seksi vastu tema tahtmist. Sageli võib naise passiivsus olla põhjuseks, miks ei jõuta ühiste ülimate naudinguteni. Naise passiivsus võib olla tingitud nn „vanakooli ühiskonnast“ pärinevast tabust, kus seksuaalselt aktiivne naine tähendab automaatselt litsi staatust, kuna nn „korralikele naistele seks ju ei meeldi“. Passiivse naisega seksimine tekitab mehes pigem negatiivseid tundeid. Mees võib tunda ennast ärakasutaja või vägistajana ning selline seks ei paku kunagi piisavalt sügavat rahuldust. Seega viib üks probleem teiseni ja probleemide algus tuleb ühiskonda sissejuurdunud valedest arvamustest ja tavadest. Need omakorda loovad jätkuvalt õnnetuid suhteid ja rahuldust mittepakkuvaid seksuaalelamusi. Paljud seostavadki seksi millegi negatiivsega, kuigi tegelikult on seksiga seonduvad probleemid ühiskonnast tulenevate mõjude peegeldus. Siit tuleneb järgmine probleem – naised ei tea, kuidas rääkida seksist ja oma soovidest ilma mehe tundeid riivamata. Naised soovivad anda meestele tagasisidet ja juhiseid, kuid kardavad sellega meeste tundeid riivata. Fakt on see, et iga naine, samuti iga mees on erinev ning eelnevad teadmised ja kogemused ei pruugi olla piisavad ega toimida iga partneriga. Naised aga tunnevad, et seksi ajal õpetuste andmine riivab partneri enesekindlust ning häirib protsessi. Abiks on turvaline keskkond ja avatud suhtlus On palju mehi, kes soovivad, et naised naudiksid seksi ning on palju naisi, kes ei julge meestele ausat tagasisidet anda ja neid juhendada. Oluline on naisena väljendada oma soove ja ihasid. Kui naised jätavad rääkimata ja pigem kannatavad ebamugavust, siis on tulemuseks vastupidine kogemus sellele, mida mehed soovivad, et naised kogeks.allikas: Kui naised ei tunne ennast turvaliselt, siis nad ei soovi seksida. Lisaks on näilisteks põhjusteks ka kultuuris ja kasvatuses peituvad rollimudelid, mis panevad naise mängima “raskesti kättesaadava” või mittehuvitatu rolli. See paneb mehed neid rohkem jahtima ja naisi veel rohkem tõrjuma. Nii sünnib olukord, kus hakkame mängima mõttetut mängu, et saada midagi, mida me mõlemad tegelikult algusest peale tahame. See ei ole eluterve viis seksuaalsusesse suhtuda ning sellega kaasneb palju probleeme. Põhjusi võib leida nii tänapäeva kultuurist kui minevikust pärit traditsioonidest ja tabudest. See kõik ei pea aga nii olema. Lihtne on luua keskkond, kus naine tunneb ennast turvaliselt ja mees võtab vastutuse, küsib luba ning ootab täielikku nõusolekut. Sel viisil on võimalik kogeda ühiselt naudinguid ilma probleemideta. allikas: Seega on probleemide ja mitterääkimiste ennetamiseks väga lihtne lahendus – tuleb lihtsalt rääkida. Enne kui seksima hakkate, rääkige, avage oma hing ja ihu. Suhelge vabalt ka seksimise ajal, suguühe ei ole eesmärgile orienteeritud tuim, tõsine mehaaniline tegevus. Seksi ajal on hea avatult suhelda ja miks mitte ka teha nalja. Võib ka pidada pausi või hoopis muuta meelt ja üldse pooleli jätta. allikas:
Enamlevinud seksimured Peamised seksiga seotud tagasilöögid tulevad teadmatusest, parterite omavahelisest puudulikust suhtlusest, valehäbist, „tegija“ maskide kandmisest ja hirmust tunnistada, et ma võib-olla ei olegi täpselt selline, nagu ühiskond ootab. Seksimured on seda lihtsamalt lahendatavad, mida rohkem toome seksuaalsuse avalikult ja elutervelt oma ellu, vestlustesse ja aruteludesse. Eriti oluline on vabalt ja avatult seksi teemadel oma partneriga rääkida.Allpool on toodud rida sagedamini esinevaid tagasilööke. Ära tunne, et oled oma murega üksi ega arva, et just sinu mure on häbenemist väärt. Sagedasemad mured naistel ei koge orgasmi üldse või saab orgasmi harva keha on tuim ja suguorganid tundetud suguühtega kaasneb valu (tuimast valust või tundetusest kuni teravate pisteteni) suhtlus partneriga on ebapiisav eelmäng on ebapiisav ja erutust ei teki ei suuda piisavalt lõdvestuda ja end vabaks lasta ei saa piisavalt seksi ja sellega kaasneb stress &nbs

Artikli nägemiseks logi sisse

4.6 Esimene kord ehk “süütuse kaotamine”

Esimene kord ehk “süütuse kaotamine” Süütuse kaotamiseks“ kutsutakse nii mehe kui naise puhul esimest seksuaalvahekorda, tavaliselt peetakse silmas tupeseksi, kus mehe peenis siseneb naise tuppe. Kas ka näiteks suuseksi tegemine või saamine tähendab „süütuse kaotamist“, on pigem igaühe enda otsustada. Samas saab suuseksi kindlasti seksiks defineerida. Väljend „süütuse kaotamine“ on keeleliselt tugevalt eksitav, kuna seksiga ei kaasne mingit süüd ning need, kes ei ole kunagi seksinud, ei ole teistest kuidagi „süütumad“, paremad ega halvemad. Nad on lihtsalt otsustanud mitte (veel) seksida ja see on igaühe õigus vabalt valida ja otsustada. Seega tuleb väljendisse „süütuse kaotamine“ suhtuda kui vaid nimetusse ja väljendi keelelisele tähendusele mitte tähelepanu pöörata. Süütuse kaotamine võib olla oluline sündmus, hoolimata sinu vanusest, ellusuhtumisest, kogemustest ja eelnevast ettevalmistusest. Samas võib see olla ka vaid väike sammukene täiskasvanumaks saamisel – kõik sõltub sinu suhtumisest, kasvatusest ja on iga inimese puhul erinev. Pole üht kindlat mustrit esimeseks seksikogemuseks – sinu esimene kord võib olla väga äge, ülimalt ebamugav, superlõbus, tõsiselt kohutav või kõik eelnevad korraga.Hoolimata sellest, mida oled filmides näinud või sõpradelt kuulnud, peab igaüks ise oma esimese kogemuse läbi tegema ning ise otsustama millal ja kellega seda teha. Keegi ei saa sulle ette ütelda, kuidas sa peale seda end tunda võid või kui mõnus või valus võib sul selle käigus olla. Esimesel korral võid kogeda VÄGA PALJUSID erinevaid reaktsioone – nii emotsionaalseid kui füüsilisi – ning kõik need on täiesti normaalsed ja kaunistavad elu oma mitmekesisuses. Praktikas võib „süütuse kaotamine“ olla noore inimese jaoks väga vastuoluline teema, kus samaaegselt püütakse esimese seksuaalvahekorraga kuidagi ühele poole saada ja teiselt poolt siiski oma „süütust“ hoida. Millal on õige aeg? Enne seksiga alustamist võta aega, et mõelda, miks sa soovid seksiga alustada? Esimeste seksikogemuste saamise keskmine vanus Eestis on nii noormeestel kui neidudel 16.-17. eluaasta, mis aga ei tähenda seda, et see peaks kuidagi sulle eeskujuks olema. „Süütuse kaotamisega“ oleks mõistlik oodata just nii kaua, kuni see tundub sulle õige ja kuni sa oled leidnud enda jaoks õige partneri ja õige aja. Tee seda kellegagi, kellele sa päriselt meeldid ja kes sinust hoolib ning kes sulle päriselt meeldib ja kellest sina hoolid. Ära vali kedagi, kes meeldib sulle rohkem, kui sina talle. Seksi teeb kõige nauditavamaks teadmine, et jagad ülimat lähedust kellegagi, kes sinust hoolib ja sind austab. Ära kaota oma süütust kohe kellelegi, kellega esimene võimalus tekib. Sa peaksid alati olema kindel, et tead, kes on see inimene, kellega sa seksima asud – seks on väga lähedane kogemus, vali oma partnereid hoolega! Võtke partneriga aega, et teineteist tundma õppida. Sul peaks temaga olema turvaline ja mugav koos olla. Selleks, et füüsilist lähedust jagada, ei pea kohe seksima. Kindlasti aitab esimese vahekorra õnnestumisele kaasa see, kui tunned end enne esimest vahekorda koos oma partneriga alasti olles hästi. Miks mitte enne teineteise kehasid ilma seksita avastada? Õppige teineteise kehasid tundma ja puudutama, lamage alasti teineteise kaisus ja silitage üksteist. Nii võib seks teie jaoks ühel hetkel väga loomulikul viisil alguse saada. Selline rahulik ja eesmärgistamata tegevus võtab maha ka sooritusärevust nii noorel mehel kui naisel, ning laseb esimesel korral pingevabamalt ja seega paremini välja kukkuda. Räägi oma partneriga. Hea oleks enne vahekorda partneriga oma soovidest ja võimalikest hirmudest rääkida, nii oskate te teineteist toetada. Kindlasti räägi oma partnerile, kui sa ei ole varem seksinud, kuna siis suudab ta sind esimestel kordadel paremini mõista ja toetada. Kindlasti ei ole vaja tunda piinlikkust partnerile oma „süütusest“ rääkides, pigem on see talle asutusavaldus, kompliment või kingitus, et valisid just tema. Kui ta ei ole sinu püsipartner, siis rääkige ka sellest, kas tal on teisi suhteid (sh samaaegseid seksuaalsuhteid). Võib juhtuda, et teil ongi seksi suhtes erinevad soovid ja maailmavaated ja selline vestlus võib aidata teil üksteisega paremini arvestada ja  otsustada, kas soovid selle partneriga seksida või mitte. Tehke seda kenas kohas. Selleks, et paremini lõõgastuda, peaks ruum olema soe ja meeldiv. Hea koht esimeseks seksikogemuseks on magamistuba, mille läheduses on vannituba. Samas võib-olla on sinu jaoks parim koht just näiteks telgis või lõkkeääres või köögilaual, peamine, et valik oleks tehtud teadlikult. Inimesed mäletavad oma esimest seksikogemust elu lõpuni, seega loo selle õnnestumiseks head eeldused, et see kogemus saaks sind ka edaspidi toetada. Oled väärt rohkem, kui auto tagaiste või „kähkukas“ korteripeo vannitoas. Hoolitse selle eest, et teil oleks piisavalt privaatsust, et häälitsused või voodi nagisemine ei paneks teid ebamugavasse situatsiooni. Esimesed korrad võivad kirjutada sinusse sügavaid mustreid. Kui seksisid esimestel kordadel nii, et su vanemad on kõrvaltoas ja sa pead iga hinna eest häält tagasi hoidma ja voodi rappumise vähendamiseks keha krampis hoidma, siis võib selline käitumine sulle terveks eluks omaseks saada ja seda sa kindlasti ei soovi. Taga endale piisavalt privaatsust, aega ja ruumi, et saaksid pühenduda iseendale ja oma partnerile. Kondoom olgu käepärast!  Ole sa mees või naine, kondoom olgu käepärast just sinul, sest kunagi ei tea, millal kirg üle pea kokku lööb ja siis võib olla juba üsna tüütu kaitsevahendeid otsida.  See, et sa kondoomi endaga kaasas kannad, tähendab seda, et sa hoolid nii iseendast kui ka oma partnerist, see näitab sinu küpsust ja teadlikkust. Kondoomi peaks hoidma korralikult, et see vigastada ei saaks ja jälgi, et selle kasutustähtaeg ei ole möödunud. Kui kondoomi on ebamugav apteegist või poest osta saad alati valida supermarketi iseteeninduskassa või mõnes avalikus WC–s oleva kondoomiautomaadi. Kondoomide hinnad algavad ca 0,50 eurot tükist. Kas ma tahan? Ole kindel, et seks on midagi, mida SINA ise tahad teha. Ära seksi sellepärast, et tahad kellelegi meele järele olla, positsiooni omada või kuna arvad, et kõik teised „seda“ juba teevad. Kui seksid, siis sellepärast, et SINA tahad seksida. Mitte sellepärast, et leidsid õige inimese, arvad, et su vanus sunnib peale või mõne muu põhjuse pärast. Seksi, kui sa tunned, et oled selleks valmis ja tahad seda teha. Ära unusta, et igal seksuaalvahekorral on võimalik nakatuda sugulisel teel levivatesse haigustesse või/ja rasestuda (ka esimesel korral) ning seks võib tuua pinnale palju emotsioone. Kindlasti ei saa olla seks kellegi endaga külge sidumise vahendiks, ehk see ei muuda juhusuhet püsisuhteks. Alati õigus keelduda. Sa võid alati ümber mõelda – ükskõik, mis hetkel. Näiteks, kui suudlete kirglikult oma kallimaga ja olete mõlemad otsustanud, et nüüd ongi see hetk käes, ent järsku tunned, et tegelikult ei taha sa „seda“ nüüd kohe või selle partneriga teha. Sul on täielik õigus sellest oma partnerile teada anda ja partneril on kohustus sinu otsust aktsepteerida. Otsus seksida peab alati olema mõlemapoolne ja pea meeles, et sina oled üks osapool, kes otsuse teeb. Kui sa tunned, et sa ei taha seksida, siis seda ei juhtu, aga sa pead oma otsust selgelt väljendama. Enese sundimine seksiks võib luua sinusse vastumeelsuse seksi suhtes ka edaspidi, seega seksi alati vaid siis, kui see on sinu tõeline soov – siis naudid seda tõeliselt. Hea on kehtestada enese jaoks reegel, et kui sa ei ole kindel, kas soovid seksida, siis ära seksi. Kust abi saada? Kui tunned, et vajad toetust, leia täiskasvanu, keda võid seksist rääkimisel usaldada. Vali välja keegi, kes saaks sind mure korral toetada ja aidata. See keegi võib olla su vanem, arst, õde, vend, õpetaja, nõustaja koolis või noortekabinetis või su vanemad sugulased. Nad saavad anda sulle nõu, vastata su küsimustele, sind julgustada, võtta maha asjatuid hirme või võimaldada sulle juurdepääsu kaitsevahenditele. Isegi kui sa enne vahekorda astumist nendega ei räägi, on hea, kui tead, kellega häda korral ühendust võtta. See maandab pingeid, mis esimese seksi planeerimisel niigi kuhjuda võivad. Kehalised muutused. Enese uurimisega ja masturbeerimisega tegelevad noormehed ja neiud on tõenäoliselt esimeseks sekikogemuseks vedi paremini ette valmistatud ja aimavad mida oodata. Mehe puhul ei kaasne süütuse kaotamisega mingeid väliseid füüsilisi märke. Enamasti on noored mehed esimese seksikogemuse hetkeks juba osavad masturbeerijad ja teavad üldises plaanis, mida oodata. Noorte naiste puhul võib tupeavaust osaliselt katva neitsinaha (lad k. hymen) purunemisega kaasneda veidi valulik aisting ja erituda veidi verd, kuid see ei pruugi nii olla. Paljud naised ütlevad, et ei tundnud esimese vahekorra ajal midagi ebameeldivat ja ka verd ei pruukinud eralduda. Seksiks valmistumiseks vajab su keha lõdvestumist ja erutamist, olgu see siis suudluste, paitamiste vms näol, et tekiks seksuaalne erutus. See on sarnane, nagu tekib siis, kui sa ennast ise erutad ja masturbeerid. Masturbeerimine ongi seksi jaoks hea treening ja ettevalmistus nii noortele meestele kui naistele. Seksuaalne erutus on see, kus peenisel tekib erektsioon ehk peenis läheb kõvaks ja naise tupp märgub, muutes tupe libedaks, et olla valmis kõva peenist sisse laskma (sest libestumise puudumine = hõõrdumine = valu). Seega peab naine olema enne peenise tuppe sisenemist kindlasti erutunud. Esimese korraga seonduv närveerimine võib erutumist oluliselt pärssida ja seetõttu võid erutuda oma partnerist erineval kiirusel. Tavaliselt erutuvad mehed kiiremini ja naised aeglasemalt, kuid see ei pruugi nii olla. Ebakindlas situatsioonis võib mehe peenis sootuks „keelduda“ kõvaks minemast ja siis ei ole muud, kui tuleb aeg maha võtta, lõdvestuda ja puhata.  Kindlasti peaks vältima enesesüüdistusi mehe poolt, et „ma ei ole piisavalt mees“ või naise poolt, et „ma ei eruta oma partnerit piisavalt“. Sellises situatsioonis on reegel, et mida rohkem pingutad, et erektsioon tekiks, seda kehvemini erektsioon välja tuleb. Seega võta aeg maha ja lõdvestu, sest mehe erektsioon saab tekkida vaid organismi puhkeseisundis, stressisituatsioonis mees seksuaalselt erutuda ei saa. Kui sa ei ole kindel, kas sina/sinu partner on erutunud ja tupp on piisavalt märg, katsu lihtsalt käega järele, kas tupp on juba märg ja libe. Kui tupp pole piisavalt märg ja libe, ei pea sa muretsema – ei sina ega su partner ei tee midagi valesti, võta rohkem aega ja nautige üksteist seni, kuni erutus kasvab. Soovi korral võid kasutada ka libestit (poes müüdavat libestit, kookosõli, sülge), kuid eelsitatult võiksid oodata ära loomuliku märgumise, kuna siis on tupp tõeliselt avanenud ja valmis peenist vastu võtma. Ära kiirusta ja naudi protsessi. Kas see on valus? Üks sagedasemaid muresid seksuaalelu alustavatel neidudel on hirm valusa vahekorra ees. Paljud on sõprade käest kuulnud või internetist lugenud, et nn neitsinaha ehk hüümeni rebenemisega võivad kaasneda valu või et esimene vahekord võib muudmoodi ebamugav olla. Tegelikkuses on tüdrukute kogemused esimese vahekorraga väga erinevad ja valdavalt need siiski valusad ei ole või on valus vaid hetkeks. Pigem võib tupp ja penetratsioon (peenise tupes edasi tagasi liigutamine) olla isegi veidi tundetu. Nii mõnelgi neiul polegi neitsinahka ehk hüümenit või on see juba tampooni sisestamise, trenni, arstlikku läbivaatuse, masturbeerimise või mõne muu tegevuse käigus rebenenud. Kui juhtub, et tupest tuleb neitsinaha purunemisel verd, siis eritub seda tavaliselt vaid vähe. Mure voodi määrimise pärast saab lihtsasti kõrvaldada, kui panna naise istmiku alla kokkuvolditud saunalina – jälle üks stressor vähem. Kõige olulisem on see, et naine, kes on seksuaalelu alustamas, tunneks end selles olukorras mugavalt ja suudaks lõdvestuda. Kui naine ei tunne end mugavalt, võivad lihased pingesse minna, mis teeb tuppe sisenemise kas võimatuks või ebamugavaks. Praktikas tuleb sellist olukorda, kus esimesel korral ei õnnestugi peenist tuppe sisestada, üsna sageli ette. Siis tuleb võtta rahulikult aega maha, rahuneda ja mõnel muul mugaval hetkel uuesti proovida. Võid algul katsetada ka enda või partneri näpuga tuppe siseneda, et tuppe uue olukorraga harjutada. Tavaliselt aitab pingeid leevendada piisav eelmäng (hellitamine, masseerimine ja muudmoodi keha erutamine), mis lõõgastab ja valmistab naise keha seksiks ette. Tuleks meeles pidada, et esimene vahekord ei pea esimesel katsel õnnestuma. Võta aega ja ära kiirusta, küllap õnnestub see järgmisel või ülejärgmisel või üle-ülejärgmisel korral märksa paremini. Ka tupe tundlikkus, mõnutunne ja orgastilisus kasvavad tavaliselt ajapikku. Väldi alkoholi ja narkootikume. Esimene kord nõuab keskendumist ja täielikku kohalolu mõlemalt partnerilt, seega on vaja, et sa oleksid teadlik ja võimeline olukorda kontrollima, et vajadusel protsessi muuta.  Purjus või narkojoobes olles on suurem võimalus, et midagi läheb valesti, tunned valu ja on vähem tõenäoline, et sa seda kogemust naudid (või et üldse seda mäletad!). Alkohol töötab tuimestina, seega tunned ka oluliselt vähem naudingut, mis ei pruugi aga tähendada seda, et alkohol võimalikku hirmutunnet või valu vähendaks. Porno ei ole päriselu. Ära proovi järele teha seda, mida oled pornofilmides näinud. Porno on show ja etendus, kus vaatajatele näidatakse seda, mida vaatajad näha tahavad, mitte seda, mida partnerid tegelikult naudivad. Ka teatrilavalt või märulifilmist ei saa tegeliku elu õppida. Kõik need jõulised ja maksimaalselt suure amplituudiga tõuked ja teatraalne penetratsioon ning akrobaatilised poosid ei ole tegelikult reaalsus, mida kõik naudiksid, eriti esimesel korral. Läheb aega, et saaksid aru, mis sinu ja sinu partneri jaoks hea on. Selleks võta aega, tunneta ja avasta tasapisi. Kui juba ennast ja oma partnerit paremini tunned, siis järgi oma sisetunnet ja tunnetust ning tee just seda, mis sulle ja sinu partnerile erutav ja meeldiv tundub. Kõik mis teile mõlemale sobib on hea ja õige ja te ei pea sellele kelleltki teiselt hinnangut küsima. Harjutamine teeb meistriks. Nii nagu iga teinegi tegevus, vajab ka seks harjutamist ning kokkumängu lihvimist ja seda iga uue partneri puhul otsast peale. Seega ei ole põhjust oodata esimesest seksikogemusest kohe maailma muutvat elamust ja taevakõrguseid orgasme. Ilma kõrgeid ootusi seadmata ning tasapisi üksteist toetades ja harjutades jõuate peagi järjest sügavamate elamuste ja ühendustundeni. Räägi oma partneriga sinu ja tema soovid läbi ja kui see mõlemale sobib, siis katsetage. Ainult teie saate välja uurida, mis teile parim on, mida te aktsepteerite ja mille otsustate tegemata jätta. Su keha võib tunduda pärast seksi teistmoodi kui enne. Naise tupp muutub elastsemaks ja painduvamaks — see harjub rohkem penetratsiooniga (peenise tupes edasi tagasi liigutamisega), mis tähendab, et seks muutub aja jooksul üha mugavamaks ja mõnusamaks. Lisaks sellele muutuvad naise rinnad pringimaks, kuna erutuse tõttu veresooned laienevad ja rinnakude paisub. Naise rinnanibud muutuvad varasemast tundlikumaks, verevool ja lihaspinge suurenevad ja seetõttu muutuvad rinnanibud kõvaks. Võid ka mõelda, et see on täiesti jama. Enne seda võisid sul olla suured fantaasiad seksist kui tulevärgist ja maailma muutvast sündmusest. Tegelikkuses võib aga seks esimesel korral tekitada reaktsiooni: „Ongi kõik? Tõesti?! Mis selles nii erilist on, et terve maailm seksi kummardab“. Võib ka juhtuda, et soovid, et seks saaks läbi juba hetkel, kui see algab. Tea, et sa ei pea jätkama, kui sa seda ei soovi ja järgmine kord võib sinu jaoks olla hoopis teistsugune. Seks on midagi, mis on äärmiselt mitmetasandiline kogemus, see on nii vaimne kui ka füüsiline kooslus, mis paneb keha ja meele toimima hoopis erinevalt, kui need tavaliselt toimivad. Kui tunned end pinges olevat või kardad (esimesel korral tunnevad seda paljud), on üpris raske seda kogemust nautida. Võta aeg maha, tee paus, puhka ja mõtiskle. Naudi teekonda, mitte lõpp-punkti. Seks võib tuua esile ka palju emotsioone, eelkõige naistel – nii pisaraid kui naeru. Ka see on igati loomulik. Ära hoia emotsioone tagasi, luba endal neid tunda ja teineteist austavalt väljendada. Anna oma partnerile võimalus ennast hoida ja toetada. Need emotsioonid pole tavaliselt suunatud sinu partneri vastu, need on esile kutsunud tavapärasest erinev kogemus ja kehas toimunud vabanemine. Seks suhtes. Kui oled otsustanud oma partneriga esimest korda seksida, muutub see suhtes tavaliselt regulaarseks. „Süütuse kaotamine“ võib sind ja su partnerit tugevalt liita, aga võib ka teievahelise sideme proovile panna. Seks võib tuua suhtesse teemasid, millega te varem silmitsi pole seisnud. Peaksite ka koos läbi mõtlema, et milliseid rasestumisvastaseid vahendeid kasutate. Seega kui otsustate seksida (iga kord, mitte vaid esimesel korral), küsi endalt alati: kas meie suhe on piisavalt tugev, et saaksime hakkama ka kõige hullemaga, mis juhtuda võib? See on suur otsus, mis nõuab sinult iseenda ja oma intuitsiooni usaldamist! Samuti ära peta end mõttega, et seks võib muuta juhusuhte püsivaks. Ainuke asi, mis viib kindla suhteni, on üksteisest hoolimine ja armastus ning see pole kuidagi süütuse kaotamisega ega seksiga laiemalt seotud. Seega enne esimest vahekorda on tark teadvustada, kas sa oled valmis tooma oma ellu ja suhtesse seksi ja sellega kaasneva elumuutuse või soovid veel seksimisega alustamisega oodata. Valik on alati sinu, lähtu enda sisetundest! Abielueelne seks Süütusele ja süütuse kaotamisele on läbi ajaloo antud väga palju sümboolset tähtsust ja nõudmised on olnud lausa vastassuunalised. Süütust on seostatud puhtuse ja rikkumatusega. Nii mõneski kultuuris on olnud hädavajalik, et pruut oleks kuni abiellumiseni süütu ning seda oli vaja pulmaööl lausa veriste linadega tõestada. Pruudi süütusele ja puhtusele viitab ka traditsiooniline valge pulmakleit ja sümboolse tähendusega pulmaöö. Muistsetel Eesti aladel oli „ehal käimine“ ehk abielueelne seks laialt levinud. Siis oli elementaarne, et naiseks võeti juba ühe või mitme lapsega „tüdruk”, sest ta oli ennast juba tõestanud kui tugev naine, kes suudab peret ja sugu edasi viia. Abielueelne seks on siiani paljudes kultuurides lubamatu. See võib mõnel puhul viia nõudeni partnerite sunniviisiliseks abiellumiseks, et tehtud „patt“ heastada.  Mõnel pool võib see aga tuua kaasa lausa naise kogukonnast väljaarvamise. Eestis suhtutakse abielueelsesse seksi ja süütuse kaotamisse leigelt ning erilisi reegleid siin tänapäeval pole. Samuti ei ole mingeid reegleid selle kohta, kui vanalt peaks mees või naine süütuse kaotama, kas seda tuleks teha enne pulmi või mitte, ning kui palju seksuaalpartnereid peaks inimesel elu jooksul olema.
Esimene kord ehk “süütuse kaotamine” Süütuse kaotamiseks“ kutsutakse nii mehe kui naise puhul esimest seksuaalvahekorda, tavaliselt peetakse silmas tupeseksi, kus mehe peenis siseneb naise tuppe. Kas ka näiteks suuseksi tegemine või saamine tähendab „süütuse kaotamist“, on pigem igaühe enda otsustada. Samas saab suuseksi kindlasti seksiks defineerida. Väljend „süütuse kaotamine“ on keeleliselt tugevalt eksitav, kuna seksiga ei kaasne mingit süüd ning need, kes ei ole kunagi seksinud, ei ole teistest kuidagi „süütumad“, paremad ega halvemad. Nad on lihtsalt otsustanud mitte (veel) seksida ja see on igaühe õigus vabalt valida ja otsustada. Seega tuleb väljendisse „süütuse kaotamine“ suhtuda kui vaid nimetusse ja väljendi keelelisele tähendusele mitte tähelepanu pöörata. Süütuse kaotamine võib olla oluline sündmus, hoolimata sinu vanusest, ellusuhtumisest, kogemustest ja eelnevast ettevalmistusest. Samas võib see olla ka vaid v

Artikli nägemiseks logi sisse

4.7 Monogaamia või polügaamia

Monogaamia või polügaamia Monogaamia Monogaamia tähendab seda, et lähisuhtes ja seksuaalsuhtes ollakse vaid ühe partneriga. Monogaamia on Euroopa kultuuriruumile omane. Selle eeliseks on, et partneriga tekib usalduslik suhe. Vaid ühe partneriga seksides puudub suguhaigustesse nakatumise oht. Samuti on teada võimalike laste isa ja on hea võimalus laste saamist planeerida. Plussiks on ka see, et moodustuv pere loob toimiva ühise majandusmudeli. Suurimaks monogaamia puuduseks võib lugeda võimaliku omandiinstinkti tekkimist. Üks partneritest võib hakata teist oma eraomandiks pidama. Üks pool võib seada teisele erinevaid piiranguid, samal ajal uskudes, et tal on õigus anda teisele korraldusi, mis ei kuulu vaidlustamisele. Mida intiimsema küsimusega on tegemist, seda tugevamalt kipub omandiinstinkt väljenduma.   Kuivõtta lähisuhet kui enda arengu peeglit ja pakkuda seda ka teisele, siis käib siia juurde teisele vabaduse andmine, et ta saaks areneda just talle vajalikul viisil. Kui paarisuhte baasiks on vastastikune usaldus, siis ei pea omandiinstinkt piirama teise poole arenguvõimalusi. Seda ka juhul, kui see puudutab teiste vastassugupoole esindajatega suhtlemist. Hea on aru saada, et see, mis sinus kerkib, on sinu enda ebamugavus. Saad sellega tegeleda ilma, et asuksid piirama partneri käitumist. Polügaamia Polügaamia tähendab seda, et seksuaalsuhtes ollakse mitme partneriga. Polügaamia eelisteks on võimalus kogeda rohkemaid partnereid ja selle läbi saada endale mitmeid erinevaid peegeldusi. Nii võib saada mitmekesisemaid kogemusi ja leida seeläbi endale kõige sobivam partner. Polügaamia võib tuua kaasa isiksuse kiirema arengu, aga sellega võib kaasneda ka teatud pinnapealsus. Vaba ja piiranguteta elumudel tähendab enesemääramise õigust igal tasandil. Negatiivseteks aspektideks on võimalik ühiskonna halvakspanu ja suurem oht haigestuda suguhaigustesse. Kinnine või avatud suhe? Sarnases kontekstis on kasutusel ka mõisted kinnine suhe ja avatud suhe. Kinnise suhte puhul eeldavad suhtes olevad partnerid, et nad seksivad ainult omavahel. Avatud suhte puhul on partnerid küll kokku leppinud, et nad on omavahel suhtes, kuid kummalgi poolel on vabadus seksida ka partneritega väljastpoolt suhet. Vahel lepitakse avatud suhte puhul kokku ka teatud tingimused oma suhte või partneri kaitseks. Näiteks, et seksi puhul kasutatakse alati kaitsevahendit või et sellistest juhtumitest räägitakse alati teineteisele. Avatud suhe eeldab väga suurt usaldust, austust ja armastust partnerite vahel ning võib olla tõsiseks proovikiviks suhte tugevusele. Vahel võib see suhet ka oluliselt tugevamaks muuta. Partneritel on alati võimalus ses osas kokku leppida ja oma kokkulepet suhte avamise või sulgemise kohta ka muuta. Kumbki pool ei tohiks olla seejuures surve all ning nõusolekut suhte avamiseks ei tohi partnerilt välja pressida. Valitud suhtemudel peab olema mõlemale poolele vastuvõetav ja mõlema vaba tahe. Miks ollakse armukadedadja mida tähendab paaritruudus?Armukadedus kaitseb monogaamiat ning selle bioloogiline ülesanne on saavutada ja säilitada lastele turvaline kasvukeskkond. Kuna monogaamia ainuüksi põhimõtte pärast ei taga kellelegi õnne, püüavad paljud väliseltseda normi täita ja tekitavad püsisuhte kõrvale salasuhteid. Selline teguviis on pigem taunitav. Mõistlikum oleks olla pigem mõlema poole teadlikul kokkuleppel avatud suhtes. Vales elamine võib olla väga kurnav. Ausus partnerite vahel ja teineteise austamine on igas suhtes kõige olulisem. Lapsed, ühiskondlikud ja religioossed normid on teisejärgulised, kuid nendega tuleb siiski arvestada. Hea on suhte alguses enda ootused ja soovid partneriga läbi rääkida. Muidugi on suhe alalises muutumises, kuid avatus ja ausus muudab keeruliste olukordadega hakkamasaamise kergemaks. Nii kasvab paar koos tugevamaks. Kultuurilised erinevused Erinevates kultuurides on olnud mitmesuguseid kombeid. Normiks on olnud nii ühe kui mitme partneriga seksuaalsuhtes või isegi abielus olemine. Mõnedes kultuurides on mitmenaisepidamine siiani igapäevane norm, küll lisaklausliga, et mees peab olema võimeline kõiki oma naisi majanduslikult üleval pidama ja seksuaalselt rahuldama. On eksisteerinud ka kultuure, kus on olnud normiks, et ühel naisel võib olla mitu meest või abikaasat. Samuti on mitme abikaasapidamine olnud normiks muistsetel Eesti aladel. Siin on esinenud nii mitmenaisepidamist kui ka mitmemehepidamist. Tihti on mitme abikaasa, kas siis naise või mehe pidamine olnud sotsiaalse staatuse või majandusliku jõukuse märgiks. Kehtiv perekonnaseadus määrab, et Eestis võib abielus olla samal ajal vaid ühe vastassoost isikuga. Seksuaalpartnerite arv ja valik on aga selgelt igaühe enda kultuurilise tausta, tõekspidamiste ja sisetunde küsimus. Kuna viimase kaheksasaja aasta jooksul on Eestis püütud ühel või teisel viisil kristlikku religiooni levitada, siis on Eesti kultuuriruumile omane pigem monogaamia. Lähtuvalt inimese isiklikust taustast ja kasvatusest võib mõne inimese puhul olla monogaamia pooldamine isegi niivõrd automaatne, et teistsugune lähenemine ei tule talle isegi mõttesse. Seega on mõistlik antud teema oma partneriga võimalikult varajases faasis läbi arutada, et vältida hilisemaid arusaamatusi. Nii monogaamial kui polügaamial on omad positiivsed ja negatiivsed küljed, millest tuleb valiku tegemisel teadlik olla.
Monogaamia või polügaamia Monogaamia Monogaamia tähendab seda, et lähisuhtes ja seksuaalsuhtes ollakse vaid ühe partneriga. Monogaamia on Euroopa kultuuriruumile omane. Selle eeliseks on, et partneriga tekib usalduslik suhe. Vaid ühe partneriga seksides puudub suguhaigustesse nakatumise oht. Samuti on teada võimalike laste isa ja on hea võimalus laste saamist planeerida. Plussiks on ka see, et moodustuv pere loob toimiva ühise majandusmudeli. Suurimaks monogaamia puuduseks võib lugeda võimaliku omandiinstinkti tekkimist. Üks partneritest võib hakata teist oma eraomandiks pidama. Üks pool võib seada teisele erinevaid piiranguid, samal ajal uskudes, et tal on õigus anda teisele korraldusi, mis ei kuulu vaidlustamisele. Mida intiimsema küsimusega on tegemist, seda tugevamalt kipub omandiinstinkt väljenduma.   Kuivõtta lähisuhet kui enda arengu peeglit ja pakkuda seda ka teisele, siis käib siia juurde teisele vabaduse andmine, et ta saaks areneda just talle vajali

Artikli nägemiseks logi sisse

4.8 Suudlemine

  Suudlemine Suudlemine ei ole lihtsalt huulte kokku surumine ja sülje vahetamine. See on midagi palju enamat. Kas on see tehnika või energiavahetus? On see kiire ja kirglik või aeglane ja pikaajaline või midagi vahepealset? Suudlemine on meeldiv, ahvatlev, sensuaalne ja intiimne kogemus, mis võib samuti olla uskumatult erootiline, teraapiline ja sügavalt siduv. Dopamiin ja serotoniin on neurotransmitterid, neist esimene on enesekindluse ja heaolu hormoon ning teine tasakaalustab tuju. Kirgliku suudlussessiooni jooksul päästavad need ained valla oksütotsiini, mis on tuntud kui armastuse hormoon. Oksütotsiin toob kaasa üldise sära, sügava rahulduse ja naudingut pakkuva emotsiooni. Sensuaalsed suudlemistehnikad pane oma kallim su huuli ihkama suudle hästi aeglaselt hinga suudlemise ajal seksuaalenergiat läbi oma keha suudle vaheldumisi aeglaselt ja sensuaalselt ning jõuliselt ja karmilt vaata suudlemise ajal oma partnerile silma lase suudeldes häälel julgelt väljuda Aeglane intiimne suudlemine võib kaasa tuua ka orgasmi, mis on veel võimsam, kui kasutad enda väljendamiseks häält. allikas: Orgastiline suudlus Tihti suudleme oma partnerit nii, nagu soovime, et meid suudeldaks. Seega on oluline tähele panna, kuidas su partner suudleb. Naised võivad jõuda suudeldes suure tõenäosusega orgasmini, kuna huuled on üks naiste erogeensemaid tsoone ja seal on palju närvilõpmeid. Huuled on sada korda tundlikumad kui sõrmeotsad ja palju tundlikumad kui naise genitaalid. Naise suu on peegeldus genitaalidest – huuled on kui häbememokad (ingl k vaginal lips), ülemise huule kurvide vaheline nõgusus on kui kliitor ja esihammaste kohal olev suulagi kui G-punkt. Naisele orgastilise suudluse pakkumiseks kasuta sama tehnikat nagu suudleks ta genitaale. Selleks on oluline kaasata suudlusesse terve suu, uuri mahlaselt huuli, keelt ja hambaid. Suudlemine hõlmab kolme meelt – maitse, puudutus ja lõhn. Seetõttu on oluline, et sinu suu oleks puhas ja huuled pehmed. Samuti on oluline eelmäng ning lähedase ja mugava asendi tagamine mõlemale. Toeta käega kaela tagant pead ja silu õrnalt juukseid ning kaela. Teise käega silita õrnalt nägu ja kõri piirkonda, samuti võid silitada üle kogu keha. Lõdvesta huuled ning musita õrnalt naise huuli ja tervet nägu. Kui hetk tundub õige, sisene rahulikult keeleotsaga suhu ja tõmba välja, nagu imiteeriks vahekorda. Korda seda regulaarse rütmiga ja tõsta iha. Peatu ja jälgi partneri suudlemist. Näksi õrnalt huuli ning limpsi ja näksi ülahuule kurve, liigu huulte servadesse ja alahuule alla. Samuti ime kordamööda huuli ja keelt. Kõdistamine on üks lihtsamaid vahendid erutamiseks, kuid kõigile ei pruugi see meeldida. Proovi huuli õrnalt keelega kõdistada ja jälgi reaktsiooni. Kui see on partnerile meeldiv tegevus, rulli keelega aeglaselt üle huulte ning kõdista samal ajal. Huulte kõdistamise ja näksimise järel liigu kõrvalestade juurde ja õlgadele ning tagasi üles kaela suudlema ja väga õrnalt näksima (ilma haiget tegemata ja jälgi jätmata). Suudlemise vahepeal masseeri ka rindu ja suudle nibusid ning liigu tagasi huulte õrritamise juurde, samal ajal kui käed jäävad edasi rindadega tegelema. Teine viis kire tõstmiseks on hingamise sünkroniseerimine – kui üks hingab sisse, siis teine hingab samal ajal ja sama sügavusega välja. Suudlemise intensiivistudes tuleb kohaneda kiirema hingamisega. Orgasm suudluse kaudu ei pruugi juhtuda kohe, see vajab praktiseerimist. Tähtis on mitte keskenduda orgasmi saavutamisele, vaid pigem nautida iga sensuaalset kogemust. Orgasm tuleb, kui on valmis tulema. Jälgige teineteise huulte liikumist. Mitte kõik ei saavuta suudluse kaudu orgasmi ja kõigile ei pruugi selline suudlemisviis sobida. Oluline on märgata suudlussessioonil teineteist ja jälgida, kuidas su suudlusi vastu võetakse. Kõik head seksuaalsed kogemused ei tule mitte füüsilisest stimulatsioonist, vaid pigem ühendusest ja keemiast, mis partnerite vahel tekib. Orgastilist suudlust võib kasutada ka penetratiivse seksi tulemusel saadud orgasmi pikendamiseks. Selleks naase armatsemise sessioonidel regulaarselt sensuaalse suudluse juurde, et saata bioelektrilist šokki läbi keha. Nii stimuleerid ja võimendad tundlikkust ning lood ekstaatilise kogemuse, millel on kauakestev erootiline mõju. Orgastilise suudluse tõeline kunst seisneb kohalolus, seega lase suudlusel kesta ja ole täielikult teadlik tunnetest, mis tekivad.  Koge täielikku naudingut andmisest ja saamisest. Oma partneri märkamine on alati palju olulisem kui igasugused tehnilised võtted. Katsetage, lõdvestuge, sosistage teineteisele kõrva, võtke kontroll, alistuge, lisage üllatuselemente, märgake energiat ja kirge kehade vahel. Ärge keskenduge lõpptulemusele, suurem osa naudingust, rahulolust ja põnevusest peitub alati teekonnal kulgemises, mitte kohalejõudmises. allikas:
  Suudlemine Suudlemine ei ole lihtsalt huulte kokku surumine ja sülje vahetamine. See on midagi palju enamat. Kas on see tehnika või energiavahetus? On see kiire ja kirglik või aeglane ja pikaajaline või midagi vahepealset? Suudlemine on meeldiv, ahvatlev, sensuaalne ja intiimne kogemus, mis võib samuti olla uskumatult erootiline, teraapiline ja sügavalt siduv. Dopamiin ja serotoniin on neurotransmitterid, neist esimene on enesekindluse ja heaolu hormoon ning teine tasakaalustab tuju. Kirgliku suudlussessiooni jooksul päästavad need ained valla oksütotsiini, mis on tuntud kui armastuse hormoon. Oksütotsiin toob kaasa üldise sära, sügava rahulduse ja naudingut pakkuva emotsiooni. Sensuaalsed suudlemistehnikad pane oma kallim su huuli ihkama suudle hästi aeglaselt hinga suudlemise ajal seksuaalenergiat läbi oma keha suudle vaheldumisi aeglaselt ja sensuaalselt ning jõuliselt ja karmilt vaata suudlemise ajal oma partnerile silma lase suudeldes häälel julgelt välj

Artikli nägemiseks logi sisse

4.9 Tantramassaaž

  Tantramassaaž Tantramassaaž on kombineeritud erinevatest massaažitehnikatest. See hõlmab kogu keha, sealhulgas ka suguorganeid. Just suguorganites peitub tohutu energiapotentsiaal, mille äratamisel võid saavutada oma tõelise väe. Teiste massaažiliikide puhul jäetakse intiimpiirkonnad tavaliselt puutumata, mis süvendab nende suhtes võõristust ja kontakti puudumist. Tantramassaažis ei keskenduta suguorganitele, kuid need kaastakse kehatöö protsessi. Tantramassaaži võtmemõiste on energia – see töötab seksuaal- ehk elu- ehk loomisenergiaga, mis asub meie teises ehk sakraaltšakras. Vahel kustutakse seda ka seksuaaltšakraks. Massaaži eesmärgiks on keha seitsme energiakeskuse ehk tšakra äratamine. Need energiakeskused paiknevad piki selga ja massaaž aitab vabaneda energial, mis on neisse talletunud. Tantramassaaži seansid aitavad järk-järgult puhastada keha energiasüsteemi, tšakraid ja meridiaane. See lubab kinni jäänud energial levida ja voolata laiali üle kogu keha, alustades seljast ja kandudes kõigisse teistesse kehaosadesse. Keha on meie alateadvuse kodu, just kehasse talletuvad rakutasandil kõik hirmud, häbid, uskumused ja allasurutud tunded. Iga kord kui satume sarnasesse olukorda, mis need tunded kunagi tekitas, reageerime taas lapse tasandilt ning mõistus siin ei aita. Seega on keha justkui kaart, mis juhatab meid takistuste juurde, neist annavad märku valusad kohad ja haigused. Üks tantramassaaži oluline eelis ongi võime vabastada kehast neid seksuaalseid ja energeetilisi takistusi: meestel enneaegne seemnepurse ja erektsiooniga seotud mured (erektsiooni mitte tekkimine, ebapiisav erektsiooni tugevus, ebastabiilne erektsioon), naistel iha puudumine, tundlikkuse puudumine, orgasmide mittesaamine, valulikkus seksimisel ja vaginism. Kehas võib esineda ka teisi takistusi, mis on varjatumad: näiteks huvi puudumine seksi vastu võib olla tingitud sellistest emotsionaalsetest haavadest nagu vägistamine, seksuaalne kuritarvitamine või füüsiliste ja emotsionaalsete piiride lõhkumine. Vähese huvi põhjuseks võivad olla ka varasemad valulikud või tundetud seksikogemused. Takistused väljenduvad meestel ja naistel tihti erinevalt ning võivad olla põhjustatud ka seksuaalsest asjatundmatusest või eelarvamustest, mis tulevad haridusest, religioonist või sotsiaalsest situatsioonist. Seksuaalenergia tõkestumise põhjusi ja viise, kuidas see avaldub, on väga arvukalt. Lisaks energeetiliste takistuste ja füüsiliste pingete kõrvaldamisele aitab tantramassaaž ka emotsionaalset valu vähendada. Võid peale seanssi tunda vähem süütunnet või vähem hirmu. Sügavamaid tulemusi annavad korduvad seansid. Massaaži käigus võivad vabaneda allasurutud emotsioonid – nutt või naer – need tuleb kindlasti välja lasta, mitte alla suruda. Samuti võid tunda sisemise õnnetunde ja rahulolu kasvu, selgust oma elu erinevate tahkude osas jne. Kui tantramassaaži teha teadlikult ja süsteemselt ning käivitada elujõu energia kehas, annab see võimaluse väga sügavaks tervenemiseks. On võimalik jõuda teadvuse avardatud seisundisse, kus valitsevad sügav rahu ja lõõgastumine. Massaaž avardab tundlikkust füüsilisel ja vaimsel tasemel, suurendab meelelisust, enesekindlust ja eneseusaldust, vähendab oluliselt stressi ja aeglustab vananemisprotsesse. Selle tulemusena võid tunda, et mõtete müra peas vaibub, mõtted on selgemad ja suudad paremini keskenduda. Tunned igapäevaselt endas rohkem jõudu ja positiivset energiat ning suudad oma elu igat hetke rohkem nautida. Tantramassaaž annab loa tunda naudingut ilma häbita. Sina oled täiuslik ja kõik, mis sinuga toimub, on teretulnud – olgu see siis emotsionaalne vabanemine, sügav lõõgastumine või suurepärane nauding sinu kehas. Keha kõiki osi masseeritakse ja koheldakse aupaklikult ning ainult ühesuunaliselt – andjalt vastuvõtjale. Nii saad õppida vastu võtma midagi täiuslikku. Peale massaaži võid veel mitu päeva tunda selle mõju. Allasurutud negatiivsetest emotsioonidest vabanemine võib esile kutsuda emotsionaalset ebastabiilsust ja sagedast meeleolu muutumist.  Ole sellest teadlik ja jälgi enda emotsioone, see läheb paari päeva kuni nädalaga üle. Ettevalmistus massaažiks Kui sa soovid kellelegi pakkuda sensuaalset tantristlikku massaaži, siis on kõige olulisem sinu enda meelestatus. Suhtu sellesse tegevusse kui pühasse rituaali, ole hetkes ja kohal, jäta maha kõik psüühilised ning mentaalsed barjäärid. Tegija häälestus ja kavatsus, keskendunud olek, enesekindlus, armastus ja aktsepteerimine on väga olulised ning tulemus sõltub nendest aspektidest. Ole saaja jaoks kohal, tähelepanelik ja toetav. Massaaži tehes on parim olla kingituse andja rollis, see kutsub kingituse saajas esile eriti võimsad ja sügavuti tervendavad reaktsioonid.  Vaata ka  peatükki 3.9 Puudutus ja “nõusoleku ratas“ Sinu oma energia kandub massaaži tehes saajale üle, ta tunnetab sinu emotsionaalset seisu, näiteks kui oled ärev, siis kandub ärevus ka temale üle. Või kui upud ainult oma naudingusse, ei märka sa enam saaja reaktsioone ning saaja võib hakata tundma end hoopis andjana. See aga omakorda mõjutab massaaži tervendavat jõudu. Pea alati meeles „Nõusoleku ratast“! Valmista end ette – ole puhas, meeldiv, keskendunud, teadlik ja usu endasse. Ole hoiakuga „puudutan ja see juhtub“. Sügav ja aeglane hingamine aitab sul lõdvestuda ja keskenduda. Ole loominguline ja kasuta oma mängulisust ning intuitsiooni. Kujuta ette, kuidas universumi energia liigub sinu sõrmeotstesse ja sealt edasi saaja kehasse ning kõik, mida sa teed, on õige – see on loomuliku armastuse ja toetuse protsess, kus ei saa midagi valesti teha. Saajana on oluline keskenduda oma kehale ja esilekerkivatele aistingutele, olla lõdvestunud, usaldav ja vastuvõtlik. Juhi oma tähelepanu peast või seksuaalelunditelt ära, loo kontakt kogu oma kehaga, kasutades selleks rahulikku ja sügavat hingamist, silmade sulgemist ning keskendumist sellele piirkonnale oma kehal, kus on parajasti andja käed. Massaaži käigus on hea kui väljendad oma tundeid ja juhendad andjat, kuid pea meeles, et rääkimine võiks siiski olla nii minimaalne kui võimalik. Katsuge mõlemad siseneda sellesse pühasse protsessi ilma konkreetsete ootusteta. Kõik, mis massaaži ajal ja selle järel esile kerkib või siis ei kerki, on kohane ja sobiv. Emotsioonid, värinad, surinad ja muu võib ilmneda, aga ei pruugi. Pidage ka mõlemad meeles, et energia otsib alati, kuhu liikuda ja järgneb teie tähelepanule. Looge üheskoos sobiv massaažiruum, mis on puhas ja soe, kus on värske õhk ja hea lõhn, pange põlema küünlad ja mängima rahulik meditatiivne muusika. Kasutage sooja kookos-, seesami- või muud looduslikku päritolu õli. Massaaž naisele Andjana kata saaja alustuseks rätikuga, pane käed tema peale, too end kohale nii emotsionaalselt kui mõtetes, ava oma süda, hinga ja jaga armastust läbi oma käte. Masseeri läbi keha tagumine pool, selg, õlad, kael, tuharad, jalad, seejärel keha eesmine pool. See on kui tervitus ja kutse järgnevale intiimsusele. Alusta seksuaalpiirkondade masseerimist suunaga väljastpoolt sissepoole. Naisel masseeri kõigepealt rindade ümbert ja jõua pikkamisi rinnanibudeni. Samamoodi alusta vaagnapiirkonnas esmalt kõhu ja reite sisekülgede masseerimisest, seejärel lahkliha* ja häbemeluu servad, välimised häbememokad, sisemised häbememokad. Alles siis, kui erutus on juba piisavalt suur, võid stimuleerida kliitorit, tupeava ja aegamisi siseneda tuppe. Naine annab oma valmisolekust tavaliselt kehaliigutuste ja häälitsustega märku. Tuppe võib siseneda alles siis, kui see on silmnähtavalt märgunud, veel parem on aga küsida naiselt sisenemiseks luba. Masseeri ühe või kahe sõrmega aeglaselt kuid kindlalt läbi kõik tupeseinad, vajuta läbi kõik punktid, samal ajal kuula naise tagasisidet tundlike või valusate punktide kohta. Viimaste korral jäta sõrm survega paigale ja hingake koos rahulikult, kuni valu väheneb ja piirkond lõdvestub. Jälgi pidevalt, et õli oleks tupes piisavalt, vastasel korral võib massaaž tunduda ebamugav. Võid tempot veidi tõsta, kuid ära mine liiga kiireks – orgasmid tulevad lõdvestusseisundis, mida aitab luua ja hoida just sujuvalt voolav rütm. Aeg-ajalt tee kätega silitavaid liigutusi lahklihast* üles südame poole, et levitada tekkinud seksuaalenergia üle kogu keha. Sellest tekkivas naudingus peitub potentsiaal taasavastada oma jumalikkus ja üksolemine Universumiga. Massaaž mehele Masseerides mees alusta samamoodi kui naise puhul. Esmalt masseeri läbi keha tagumine pool, selg, õlad, kael, tuharad, jalad, seejärel keha eesmine pool. Seksuaalpiirkondi masseeri suunaga väljastpoolt sissepoole. Ka mehel masseeritakse esmalt rinnapiirkonda ja seejärel rinnanibusid – need võivad olla täpselt samamoodi tundlikud nagu naistel. Jätka kõhupiirkonna ja reite sisekülgede, lahkliha* ja häbemeluu servadega. Seejärel masseeri põhjalikult ja sügavalt läbi munandikott, aga kui jõuad munanditeni, siis ära neid pigista, vaid kasuta pigem õrnu nahapealseid võtteid. Liigu edasi peenise juureni ja sealt pikkamisi peenise peani. Kasuta algul aeglasemaid ja õrnemaid liigutusi ning tõsta järk-järgult tempot ja surve tugevust, võid massaaži käigus neid ka omavahel varieerida. Meeste suguorganite tundlikkus on väga erinev, seega palu mehelt tagasisidet kui tugevat survet ta soovib. Siiski on veidi jõulisemad võtted nii nauditavad kui ka kasulikud. Seega võib valu piiril masseerimine anda häid tulemusi. Võid küsid tagasisidet valule näiteks 10 punkti süsteemis ja tegutseda kuni 6 (8) punktini. Palu endale teada anda, kui mehe erutus on tõusnud 60% peale enne seemnepurset ning siis tee kätega silitavaid liigutusi lahklihast* üles südame poole. Nii levitad tekkinud seksuaalenergia üle kogu keha. Peale mõningast rahunemist võid massaažiga jätkata, vaheldumisi energiat üles ehitades ja seda seejärel kehas levitades ja ülesepoole lükates. Tee seda täpselt niikaua kuni tunnete, et selleks korraks piisab. Hea on mitte lõpetada seemnepurskega, et jätta kogunenud energia kehasse alles. Samal ajal on tähtis mitte jätta energiat suguorganite piirkonda, vaid lükata see kehasse laiali ja tõsta kõrgemale. *Lahkliha ehk perineum on nii naisel kui mehel jalgevaheline piirkond mis jääb suguelundi ja päraku vahele. Massaaži lõpetamine Tunded on kogu protsessi oluline osa. Kui kusagil kehas tekib pinge, vastupanu või hirm, siis püsi kätega paigal, hingake sellest läbi ja olge seal kogu tähelepanuga kohal. See vabastab talletunud trauma. Andjana tuleta endale ja saajale aeg-ajalt hingamist meelde. Tee alati kõik kehapooled ja -osad võrdselt, et saaja saaks kogeda tasakaalustatud tunnet. Lõpetades kata saaja linaga kinni, jaga talle armastust ja valgust ning toeta teda hingamisega. Kallistage pikalt, hoidke teineteist kaisus, tänage ja jagage üksteisele häid sõnu ja kirjeldage saadud kogemust. Yoni ja lingami masseerimise tehnikate demovideod leiad (NB! tasulised videod):  http://jayashivani.ee/videod
  Tantramassaaž Tantramassaaž on kombineeritud erinevatest massaažitehnikatest. See hõlmab kogu keha, sealhulgas ka suguorganeid. Just suguorganites peitub tohutu energiapotentsiaal, mille äratamisel võid saavutada oma tõelise väe. Teiste massaažiliikide puhul jäetakse intiimpiirkonnad tavaliselt puutumata, mis süvendab nende suhtes võõristust ja kontakti puudumist. Tantramassaažis ei keskenduta suguorganitele, kuid need kaastakse kehatöö protsessi. Tantramassaaži võtmemõiste on energia – see töötab seksuaal- ehk elu- ehk loomisenergiaga, mis asub meie teises ehk sakraaltšakras. Vahel kustutakse seda ka seksuaaltšakraks. Massaaži eesmärgiks on keha seitsme energiakeskuse ehk tšakra äratamine. Need energiakeskused paiknevad piki selga ja massaaž aitab vabaneda energial, mis on neisse talletunud. Tantramassaaži seansid aitavad järk-järgult puhastada keha energiasüsteemi, tšakraid ja meridiaane. See lubab kinni jäänud energial levida ja voolata la

Artikli nägemiseks logi sisse

4.10 Vaginaalseks ehk tupeseks

Vaginaalseks ehk tupeseks Vaginaalseks ehk tupeseks, kui kõige tavapärasem seks, kus mehe peenis on naise tupes. Vaginaalseksi ehk tupeseksi all peetakse silmas seda, kui mehe peenis siseneb naise tuppe. Kuigi tegemist on kõige tavalisema ja rutiinsema seksuaalvahekorra viisiga, võib see olla ka kõige sügavamate ja erilisemate kogemuste allikas. Kuna loodus on loonud mehe ja naise suguorganid ühenduma, siis võidki sellises ühtes leida täieliku kokkusulamise ja lõputu ühenduse oma partneriga. Sageli peetakse tupeseksi omaette eesmärgiks, kuhu iga seksuaalne tegevus peaks välja jõudma. Vaginaalne vahekord on tõesti üks sügavamaid viise, kuidas partneriga ühendust luua, kuid kindlasti ei pea see olema eesmärk omaette. Selline eeldus ja ootus võib tekitada pingeid mõlemas partneris ning hoopis takistada vaginaalseksist sügavama naudingu saamist. Vaginaalseksi nautimiseks on oluline, et mõlemal partneril oleks üksteisega mugav olla. Pingetest ning ootus- ja sooritusärevusest vaba mees jõuab lihtsalt ja loomulikult erektsioonini. End turvaliselt ja vabalt tundev naine suudab lõdvestuda ning ta tupp avaneb ja märgub. Naise tupp olgu sisenemiseks valmis Vaginaalseksiväga oluliseks eelduseks on, et naise tupp oleks mehele avatud ja sisenemiseks valmis. See tähendab, et tupp peab olema iseseisvalt piisavalt märg, pehme ja avatud, et mehe peenis lihtsalt sisse libiseks. Vahekorda ei tohi astuda, kui tupp ei ole märg ja pehme ning lihased pole lõdvestunud. Peenist ei tohi jõuga sisse suruda. Naisele on see väga ebamugav või isegi valulik ning ka mehele ei ole penetratsioon kuiva tuppe just kõige mugavam. Naistel võib tupe valmisolek võtta erinevalt aega. Samuti võib sama naise puhul vahekorraks valmisolek päeviti või erinevate partneritega erineda. Tupe avanemine sõltub mitmest faktorist Eelmängu pikkus. Keskmiselt on naisel vaja vähemalt 20–40 minutit ettevalmistavat aega, et tupp oleks vahekorraks valmis. See võib aga erineda olenevalt naisest ja olukorrast. Võib ka juhtuda, et mõnel päeval tupp ei avanegi ning sellisel juhul ei tohiks vahekorda alustada. Siis on võimalik pakkuda üksteisele naudingut ja hellitusi muul viisil. Samas võib aga eelmäng alata ka juba spordirajal või tantsusaalis. See loob head eeldused nn “kähkukateks”, mis on omaette põnev ja erutav seksi kategooria. Ruumi temperatuur. Naised tunnevad üldiselt rohkem külma kui mehed. Et naine suudaks täielikult lõdvestuda, on vaja, et tal oleks piisavalt soe. Partneri usaldamine. Naise tupe avanemine on tihedalt seotud naise südame avanemisega. Kui naine usaldab partnerit, suudab ta ennast nii emotsionaalselt kui ka füüsiliselt partnerile avada. Juhul kui on jäänud mingid konfliktid või ebakõlad suhtes arutamata, võivad need naise lõdvestumist ja usaldust häirida ning naise keha ei pruugi mehele avaneda. Stress ja pinged. Suhtevälised tegurid nagu stress ja pinged võivad takistada naisel lõdvestuda. Näiteks massaaž, sealhulgas ka suguorganite massaaž, on sellisel juhul hea viis, kuidas pingetest vabaneda. Turvaline keskkond. Kuigi ekstreemsed situatsioonid ja kohad võivad nii mõnelegi erutust pakkuda, on eriti alguses mõistlik valida seksiks turvaline ja privaatne paik. Koht peaks olema selline, kus sa ei pea muretsema, et keegi teile peale satub, ning kus on võimalik piisavalt kõva häält teha. Sunnitud tagasihoidlikkus ja naudingu ning hääle allasurumine võib tekitada soovimatuid käitumismustreid. Iga naise tupp on võimeline loomulikul teel piisavalt märjaks muutuma ning see on oluline märk, et naine on vahekorraks valmis. Küpsemas eas naise tupe märgumisvõime küll väheneb, kuid jääb siiski piisavaks, et seksi nautida. Loomulikuks vaginaalseks vahekorraks ei ole vaja kasutada jaekaubanduses pakutavaid libesteid. Kui libestit on siiski vaja kasutada, peaks see olema võimalikult looduslik, kuna kemikaalid võivad häirida tupe mikrofloorat ning tekitada põletikke. Libestiks võib kasutada näiteks naturaalset külmpressitud kookosõli. NB! Kondoomiga koos ei tohi kasutada õli ja õli baasil valmistatud libesteid. Need rikuvad kondoomi ja seeei pruugi enam olla piisavalt tõhus kaitsevahend. Kui naine ei ole küllalt märg, on see märk, et tema tupp ei ole vahekorraks valmis ja tupelihased ei ole lõdvestunud. Libesti kasutamine sellises olukorras ei lahenda tegelikku probleemi ning naine ei naudi vahekorda, kui ta keha ei ole selleks valmis. Kui naise tupp on piisavalt märg ja pehme, saab peenis mugavalt siseneda. Penetratsiooni tuleb alustada siiski väga aeglase sisenemisega, sest naise tupe avanemisel võivad ka olla nii-öelda etapid. Näiteks tupp on küll avatud ning penetratsiooniks valmis, kuid võtab veel aega, et täielikult ja sügavalt avaneda. Vahekorra ajal ei tohiks naine kordagi tunda valu ega ebameeldivust. Vähimatki ebamugavust tundes peab naine seda kohe ja kindlasti oma partnerile ütlema ning mitte mingil juhul vaikides kannatama ja lootma selle möödumist. Sellised ebameeldivad või valulikud kogemused jätavad kehasse ja kehamällu alati jälje, mis ajapikku võib põhjustada tõsisemaid seksuaalsusega seotud probleeme. Mees peab samuti olema tähelepanelik, jälgima tupe avanemist, et naisele mitte liiga teha ning mitte põhjustada ebameeldivaid kogemusi ja usalduse kaotust. Kui tupes on siiski valulikke või tundetuid punkte ja piirkondi, siis ei tohiks neid ignoreerida. Parem on teadlikkuse ja kohaloluga neid punkte õrnalt masseerida kas peenisega, oma või partneri käega või mõne ilma mootorita mänguasjaga. Liiga tugevat survet tuleb kindlasti vältida. Õrna massaažiga luuakse teadlikkus ja ühendus nende piirkondadega ning äratatakse need punktid tundlikkusele ja naudingule. Naise tupe sügavaim koht on emakakaela avaus. Penetratsioon ja peenise kontakt emakakaelaga võib viia äärmiselt sügava naudingu ja orgasmini, kuid taas on ülioluline rõhutada, et selle kogemiseks peab naise tupp olema lõdvestunud ja avatud. Seega tuleks ettevaatlikult minna järjest sügavamale ja püüelda lõdvestuse poole, et jõuda rahuldustpakkuva naudinguni. Naised naudivad jõulist vahekorda ainult siis, kui tupp on täielikult avatud. Kui mees on kindel, et naise tupp on tõeliselt avatud ning naine ei tunne valu, võib edasi liikuda jõulisema või kiirema penetratsiooniga. Vaginaalseks pakub väga sügavat rahuldust, kui mõlemad partnerid suudavad täielikult lõdvestuda. Regulaarne praktika on oluline nii naise kui ka mehe üldiseks heaoluks füüsilisel, emotsionaalsel ja mentaalsel tasandil. Pane tähele! Vaginaalseksi täielikult nautima õppimine vajab teadlikku praktikat. Naistel on vaja õppida lõdvestuma ja tuppe tunnetama, et vaginaalseksi täiel määral nautida. Meestel on vaja õppida kontrollima oma seksuaalenergiat ja seda, kuidas seemnepurset edasi lükata, et vahekorda pikendada. Samuti peaksid mehed tundma tupe anatoomiat, et suuta piisavalt kaua naisega seksida. Nii saab pakkuda naisele ja kogeda ise sügavat rahuldust. On loomulik, et alguses ei tule kõik ideaalselt välja. Jätka rahulikult praktiseerimist, võta asja huumoriga ning naisena kindlasti hoolitse selle eest, et sa endale haiget ei tee. Iga partner on erinev! On tõenäoline, et sügavama läheduse ja naudingu kogemiseks peate veidi koostööd harjutama. Kui naise tupp on lõdvestunud, siis tavaliselt ei ole penetratsioon valulik. Naise tupp on väga veniv, kuna see on osa sünnituskanalist, mida suudab läbida isegi sündiv beebi. Seega esineb harva olukord, kus mehe peenis on naise tupe jaoks liiga suur või jäme. Naiste tuped on erineva suurusega, samuti võib erineda ühe naise tupe suurus erineval tsükliperioodil. Vahel võib juhtuda, et mehe peenis ulatub naisele liiga sügavale tuppe ning tekitab tupepõhjas ja emakakaela piirkonnas valulikkust. Sellisel juhul aitab tavaliselt mõne teise poosi valimine. Seega räägi oma partneriga ja katseta julgelt! Naise tupp on kõige lühem asendis, kus naine on selili ja jalad rinnal või mehe õlgadel. Selline poos sobib emakakaela ja tupepõhja stimuleerimiseks ka juhul, kui mehe peenis muidu tupe põhja ei ulatu. Partnerite teadlik üheskoos harjutamine aitab valuliku tupepõhja ja emakakaela piirkonna rahuliku ja tundliku massaaži abil mõnuaistinguks muuta. Keskmisest märksa väiksema peenisega võib avarama tupega naise puhul tekkida probleem, et naine ei tunne meest oma tupes piisavalt. See võib juhtuda näiteks peale seda, kui naine on sünnitanud.  Ka sellisel juhul tuleb abi otsida eelkõige sellele paarile sobivatest poosidest, samuti teadlikust, rahulikust ja kaalutletud lähenemisest. Erinevad harjutused aitavad tupe taas toonusesse viia, näiteks PC-harjutus ehk nn Kegeli harjutus, tupekuulidega või yonimunaga treening jms.
Vaginaalseks ehk tupeseks Vaginaalseks ehk tupeseks, kui kõige tavapärasem seks, kus mehe peenis on naise tupes. Vaginaalseksi ehk tupeseksi all peetakse silmas seda, kui mehe peenis siseneb naise tuppe. Kuigi tegemist on kõige tavalisema ja rutiinsema seksuaalvahekorra viisiga, võib see olla ka kõige sügavamate ja erilisemate kogemuste allikas. Kuna loodus on loonud mehe ja naise suguorganid ühenduma, siis võidki sellises ühtes leida täieliku kokkusulamise ja lõputu ühenduse oma partneriga. Sageli peetakse tupeseksi omaette eesmärgiks, kuhu iga seksuaalne tegevus peaks välja jõudma. Vaginaalne vahekord on tõesti üks sügavamaid viise, kuidas partneriga ühendust luua, kuid kindlasti ei pea see olema eesmärk omaette. Selline eeldus ja ootus võib tekitada pingeid mõlemas partneris ning hoopis takistada vaginaalseksist sügavama naudingu saamist. Vaginaalseksi nautimiseks on oluline, et mõlemal partneril oleks üksteisega mugav olla. Pingetest ning ootus- ja sooritus

Artikli nägemiseks logi sisse

4.11 Oraalseks ehk suuseks

Oraalseks ehk suuseks Oraalseks ehk suuseks tähendab seda, kui üks partner teise suguelundeid ja erogeenseid piirkondi (peenis, kliitor, häbememokad, rinnanibud, tupeava, pärak jms) suuga erutab ja nii oma partnerile ja ka endale naudingut pakub. Suuseksi tegemine nii naiselt mehele kui mehelt naisele on laialt levinud ja tänapäeval igati aktsepteeritud. Selleks, et suuseksi saamisest või andmisest naudingut saada, peavad partnerid seda ise selgelt soovima. Kui sulle tekitab suuseks  vastumeelsust või on lihtsalt ebameeldiv, siis keegi ei sunni sind seda tegema selleks, et sa „normaalne” oleksid. Suuseks ei pea ilmtingimata kuuluma kohustusliku osana paari seksipraktikate hulka, kuid võib seda värvikamaks ja nauditavamaks muuta. Kui ühele partneritest suuseks esmapilgul ei sobi, tasuks leida ka selle põhjused, miks suuseks on ebameeldiv, ning sellest partneriga rääkida. Kindlasti on oluline genitaalide hügieen, et suuseksi oleks meeldiv pakkuda. Samuti on tähtis rahulik ja aeglane lähenemine. Nii suuseksi andmist kui saamist on võimalik õppida sügavalt nautima. Sealjuures võib mõlemast soost suuseksi tegija jõuda väga suure naudinguni, rääkimata saajast. Tuleb meeles pidada, et ka suuseksi praktiseerimisel on oht nii saada kui üle anda sugulisel teel levivaid haigusi, samuti huuleherpest, mis võib muunduda genitaalherpeseks. Nii nagu tavapärase tupeseksi õppimiseks pole pornofilmid parim näidismaterjal, siis kehtib see ka suuseksi puhul. Tuleb meeles pidada, et pornofilmide tootmisel pannakse pearõhk vaatemängulisusele ning osatäitjate tegelik nauding on tähtsusetu. Seetõttu ongi pornofilmides suuseks tihti väga aktiivne ja jõuline, vahel ka jõhker. Praktikas on mõistlik alustada suuseksiga võimalikult hellalt ja tundlikult. Tuleb kuulata oma partneri soove ning enda intuitsiooni ja tunnetada kuidas ja mida soovid oma partnerile pakkuda. Sügav kurk Pornofilmidest tuntud nn „sügav kurk“ on tehnika, kus naine suudab mehe peenise kogu pikkuses oma suhu võtta. Vajaduse korral neelab naine peenise otsa oma kurku ja stimuleerib nii peenist kogu ulatuses. Viimasel paarikümnel aastal on see tehnika pornofilmides tugevalt üleekspluateeritud. Tegelikult on see aga iidne tantrajooga tehnikaga, mis taasavastati legendaarse filmi „Deep Throat” (eesti keeles „Sügav kurk”) kaudu aastal 1972. Internetifoorumites on palju kriitikat selle kohta, et sügava kurgu tehnika on naistele vägivaldne ja pealesurutud. Ometi võib see oskusliku lähenemise puhul olla mõlemale poolele vägagi nauditav ning sel võib olla ka teisi joogalikke kasutegureid. Tehnika harjutamisel on oluline kogu õppimise teekond ja koostöö partneriga läbi arutada ning läheneda sellele õppimisprotsessile väga rahulikult, tundlikult ja lõdvestunult. Tehnika õppimise juures peaks liigutama ainult naine, sest mehe tugev puusanõks võib õrnas kurgus vägagi palju haiget teha. Kuigi antud tehnika õppimiseks võib leida erinevaid abistavaid juhendeid, suudab enamik naisi leida endale sobiliku tee oma intuitsioonile tuginedes ja eksperimenteerides. Alguses tasub seda okserefleksi ohu vähendamiseks harjutada tühja kõhuga. Sügavat kurku praktiseerides ei tasu liialt peljata võimalikku seemnepurset, kuna seemnepurske vallandumisel satub seemnevedelik söögitorusse ja sealt edasi makku, seega spermasse lämbumise ohtu pole. Sügava kurgu tehnika toodab tugevat eriliste omadustega süljeeritust kurgust ehk kurgu eskalatsiooni. Kurgust erituv vedelik võib olla äärmiselt veniv ja ülimalt libe. Sperma neelamisest Paljude meeste arvates on väga seksikas, kui naine suuga meest spermapurskeni stimuleerib ja siis purske käigus vallanduva sperma alla neelab. Sperma neelamine või mitteneelamine peab olema selgelt naise vaba valik ja ta ei tohiks olla selleks kuidagi survestatud. Seemnevedelikus ei leidu iseenesest midagi ebatervislikku või halba, et seda ei tohiks alla neelata. Pigem on seemnevedelikus hulk erinevaid toitaineid ja hormoone, mis mõjuvad allaneelamisel naisele, aga ka mehele endale positiivselt. Samuti mõjub hästi, kui spermat nahale määrida. Mitmes esoteerilises süsteemis räägitakse ka sperma müstilistest ja väestavatest omadustest. Sperma maitse sõltub väga palju mehe toitumisharjumustest. Ebameeldivat maitset tekitavad eelkõige vürtsid, suhkur, alkohol ja tugevamaitselised toidud. Üldiselt arvatakse, et ananassi söömine muudab sperma maitse paremaks, kuid ilmselt kehtib see reegel enamiku pehme maitsega ja veerohkete puuviljade kohta. Tõeliselt ebatervisliku toitumisega, alkoholi ja tubakat tarvitava mehe puhul oleks mõistlik sperma neelamisest siiski loobuda, et vältida nende ainete sattumist naise organismi.
Oraalseks ehk suuseks Oraalseks ehk suuseks tähendab seda, kui üks partner teise suguelundeid ja erogeenseid piirkondi (peenis, kliitor, häbememokad, rinnanibud, tupeava, pärak jms) suuga erutab ja nii oma partnerile ja ka endale naudingut pakub. Suuseksi tegemine nii naiselt mehele kui mehelt naisele on laialt levinud ja tänapäeval igati aktsepteeritud. Selleks, et suuseksi saamisest või andmisest naudingut saada, peavad partnerid seda ise selgelt soovima. Kui sulle tekitab suuseks  vastumeelsust või on lihtsalt ebameeldiv, siis keegi ei sunni sind seda tegema selleks, et sa „normaalne” oleksid. Suuseks ei pea ilmtingimata kuuluma kohustusliku osana paari seksipraktikate hulka, kuid võib seda värvikamaks ja nauditavamaks muuta. Kui ühele partneritest suuseks esmapilgul ei sobi, tasuks leida ka selle põhjused, miks suuseks on ebameeldiv, ning sellest partneriga rääkida. Kindlasti on oluline genitaalide hügieen, et suuseksi oleks meeldiv pakkuda. Samuti on tähtis ra

Artikli nägemiseks logi sisse

4.12 Anaalseks ehk pärakuseks

Anaalseks ehk pärakuseks Anaalseks on suguühe päraku kaudu, kus peenis või mõni ese viiakse naudingu tekitamise eesmärgil pärakusse. Anaalseksi on vähemalt korra elus katsetanud märkimisväärne osa inimestest, seega ei saa seda pidada vaid pornograafia valdkonda kuuluvaks tegevuseks. Loomulikult peavad enne pärakuseksi katsetamist mõlemad osapooled sellest huvitatud olema ning selleks tuleb rahulikult ja teadlikult valmistuda. Pärakuseks ei pea kuuluma igapäevase seksuaaltegevuse hulka, kuid mõned paarid peavad seda vägagi naudingut pakkuvaks, väestavaks ja energeetiliselt stimuleerivaks, sealhulgas ka vastuvõtvale poolele. Tihti kogetakse esmakordse anaalseksi katsetamise käigus valulikkust ja seetõttu loobutakse sellest. Anaalseksi puhul on tähtsamaid märksõnu rohke libestamine. Anaalseksi ettevalmistamisel on vaja teada, et päraku rõngakujuline sulgurlihas koosneb n-ö topeltrõngast. Kui libestit määritakse pärakule vaid väljastpoolt või libestatakse peenis, siis tegelikult libestatakse vaid välimist rõngaslihast. Peenise sisestamisel pärakusse puhastab esimene rõngaslihas sel juhul peenise libestist ja teise rõngani jõudes on peenis juba kuiv. Kui sisemine rõngas jääb libestamata, tekibki sellest ebamugavustunne ja valu. Seega on oluline anaalseksi teadlikult ette valmistada: lõdvestada masseerides kogu pärakupiirkond, seejärel libestada välimine, aga kindlasti ka sisemine rõngaslihas (näiteks libestiga määritud sõrme korduvalt piisavalt sügavale pärakusse viies) ning vähehaaval ja rahulikult masseerida pärakut avanema.   Millega anaalseksi puhul arvestada? Päraku sulgurlihastel on n-ö mälu ja kord avanenud sulgurlihas jääb mõneks ajaks avatuks, seega uuesti sisenemine on lihtsam kui esmakordne sisenemine. Peenise pärakusse sisestamisel ei tohi seda kohe jõuliselt liigutama hakata, vaid tuleb veidi oodata, kuni sulgurlihased on täiendavalt avanenud ja vastuvõttev pool selleks selge loa annab. Mõned anaalseksi regulaarselt harrastavad paarid puhastavad enne anaalseksi pärasoolt klistiiri* tehes, muutes protsessi puhtamaks ning vähem lõhnavaks ja määrivaks. Sellise meetodiga saab puhastada küll pärasoole nähtavast ja lõhnavast materjalist, kuid jätkuvalt tuleb arvestada bakteriaalse keskkonnaga sooles. Kindlasti ei ole klistiir* vältimatu eeldus anaalseksile. Isegi ilma klistiiri tegemata toimub märgatav määrdumine anaalseski puhul  vaid vahel harva, kuna väljaheide paikneb kehas reeglina sügavamal kui peenis aanusesse siseneb ulatub. Anaalseksi puhul tuleb arvestada, et võrreldes tupega ei ole peenist pärakus eriti kuhugi vastu stimuleerida, välja arvatud sulgurlihas, mis jääb sügaval sisenemisel peenise juure juurde. Stimulatsiooni vähesus võib negatiivselt mõjuda sisenenud peenise erektsiooni tugevusele. Anaalseks võib nauditav olla ka mehele, kes on vastuvõtja rollis – eriti siis, kui stimuleeritakse mehe eesnääret. Seda saab teha pärakusse viidud mehe kõhu poole kõverdatud sõrme või näiteks spetsiaalse veidi kõvera anaaldildo Ka anaalseksi puhul tuleks vibreerivaid mänguasju vältida, et tundlikkust mitte vähendada. *Klistiir – vältimaks võimalikku väljaheitega määrdumist anaalseksi ajal, võib anaalsekesiks ette valmistudes teha klistiiri ehk viia suure süstla või spetsiaalse kummist pudeli abil aanuse kaudu pärasoolde ihusooja puhast vett. Vee viimine pärasoolde käivitab roojamise ning puhastab (loputab) pärasoolt. Tegemist on ohutu ja lihtsa protseduuriga mida saab teha endale ise. Pane tähele! Anaalseksi puhul määrdub siseneja vastuvõtja väljaheitega, mis sisaldab rohkelt baktereid ja muid haigustekitajaid. Seega pese oma peenist korralikult peale anaalseksi ja urineeri, et uriinijuga puhastaks ka kusejoa. Kindlasti ei tohi peale pärakusse sisenemist määrdunud peenisega tuppe siseneda. Nii tekib suur nakkusoht. Anaalseksi käigus tekib mõlemal poolel märksa rohkem mikrohaavandeid kui tupeseksi puhul, seega on sugulisel teel levivate haiguste ülekandumise oht märkimisväärselt suurem.
Anaalseks ehk pärakuseks Anaalseks on suguühe päraku kaudu, kus peenis või mõni ese viiakse naudingu tekitamise eesmärgil pärakusse. Anaalseksi on vähemalt korra elus katsetanud märkimisväärne osa inimestest, seega ei saa seda pidada vaid pornograafia valdkonda kuuluvaks tegevuseks. Loomulikult peavad enne pärakuseksi katsetamist mõlemad osapooled sellest huvitatud olema ning selleks tuleb rahulikult ja teadlikult valmistuda. Pärakuseks ei pea kuuluma igapäevase seksuaaltegevuse hulka, kuid mõned paarid peavad seda vägagi naudingut pakkuvaks, väestavaks ja energeetiliselt stimuleerivaks, sealhulgas ka vastuvõtvale poolele. Tihti kogetakse esmakordse anaalseksi katsetamise käigus valulikkust ja seetõttu loobutakse sellest. Anaalseksi puhul on tähtsamaid märksõnu rohke libestamine. Anaalseksi ettevalmistamisel on vaja teada, et päraku rõngakujuline sulgurlihas koosneb n-ö topeltrõngast. Kui libestit määritakse pärakule vaid väljastpoolt või libestatakse p

Artikli nägemiseks logi sisse

4.13 Grupiseks

Grupiseks Grupiseks on kolme ja enama osaleja vaheline seks, kus võib toimudapartnerite jagamine ja vahetamine. Olukorda, kus mitu paari lihtsalt samas ruumis seksivad, ei peeta üldiselt grupiseksiks. Grupiseksi puhul tuleb eriti hoolikalt silmas pidada turvaseksi nõudeid, kuna sugulisel teel levivate haiguste oht on mitme partneriga seksides suurem. Osalejate hulk võib olla paaris või paaritu. Grupiseks on sageli tugev tuleproov suhtes olevatele partneritele, sest näha oma kallimat kellegi teisega seksimas võib olla nii väljakutse kui ka usaldust ja lähedust suurendav akt. Oluline on enne grupiseksi kõik mängureeglid selgelt ja üheselt kokku leppida, et vältida hilisemaid probleeme ja süüdistusi. Grupiseksi peetakse sageli veidi keelatuks ja patuseks, kuid seda erutavamaks. Vabas ühiskonnas  ja juhul kui tegu on selgelt osaliste vaba tahtega, ei puutu see kuidagi kolmandatesse osapooltesse ja osalejatel on vaba voli seda nautida. Tähtis on, et kõik osalejad tõesti sooviksid grupiseksis osaleda. Oluline, et keegi poleks selleks kuidagi survestatud ning igaühel oleks võimalik mistahes hetkel tegevusest taanduda. Grupiseksi puhul tuleb endale teadvustada, et mida rohkem inimesi on korraga seksuaalse tegevuse juures, seda tugevamat survet tunnevad osalejad oma soorituse välise efektsuse pärast. Seega võib tagaplaanile jääda pühendumine partnerile, talle naudingu pakkumine ja tema vajaduste rahuldamine. Samuti võib selline lisasurve mõjuda negatiivselt meeste erektsiooni stabiilsusele ja tugevusele ning pärssida kõikide osalejate lõdvestumise ja orgasmide kogemise võimet. Liigub legende, et grupiseks loob selles osalejatele erilist sära ja karismat. Näiteks Vana-Hiinas oli grupiseks lubatud vaid keisrile. Kõigi teiste puhul oli grupiseks karistatav surmanuhtlusega, et keisrile karisma poolest lähedast konkurenti ei kasvaks.
Grupiseks Grupiseks on kolme ja enama osaleja vaheline seks, kus võib toimudapartnerite jagamine ja vahetamine. Olukorda, kus mitu paari lihtsalt samas ruumis seksivad, ei peeta üldiselt grupiseksiks. Grupiseksi puhul tuleb eriti hoolikalt silmas pidada turvaseksi nõudeid, kuna sugulisel teel levivate haiguste oht on mitme partneriga seksides suurem. Osalejate hulk võib olla paaris või paaritu. Grupiseks on sageli tugev tuleproov suhtes olevatele partneritele, sest näha oma kallimat kellegi teisega seksimas võib olla nii väljakutse kui ka usaldust ja lähedust suurendav akt. Oluline on enne grupiseksi kõik mängureeglid selgelt ja üheselt kokku leppida, et vältida hilisemaid probleeme ja süüdistusi. Grupiseksi peetakse sageli veidi keelatuks ja patuseks, kuid seda erutavamaks. Vabas ühiskonnas  ja juhul kui tegu on selgelt osaliste vaba tahtega, ei puutu see kuidagi kolmandatesse osapooltesse ja osalejatel on vaba voli seda nautida. Tähtis on, et kõik osalejad tõesti

Artikli nägemiseks logi sisse

4.14 Orgasm

Orgasm Mehe orgasmid Tavaliselt seostatakse mehe orgasmi seemnepurskega ja mehe jaoks kaasnebki reeglina seemnepurskega oluline mõnuaisting. Kui mehe füüsiline keha on väga väsinud, on see naudinguaisting oluliselt väiksem kui puhanud ja vitaalse keha puhul. Väga vähesed mehed ei tunne seemnepurskega kaasnevaid naudinguid. Mehe seemnepurskega seotud orgasmi võib pidada nii energeetiliseks kui füüsiliseks nähtuseks. Samas on selle orgasmiga saadavad naudingud pigem füüsilist laadi. Need tulenevad lahkliha piirkonnas asuvate seemnepaunakesi ümbritsevate tahtele allumatute lihaste kokkutõmmetest ja kestvad vaid mõne sekundi. Seejärel tunneb mees end väsinuna ja tema huvi seksi vastu kaob seniks kuni keha ennast kogub. Tantristlike ja taoistlike tehnikatega saab mees õppida oma seksuaalenergiat juhtima selliselt, et ta tajub orgasmilisi tundeid ka ilma seemnepursketa. Kuivõrd seemnepurset ei toimu, siis on mees võimeline seksiga jätkama sisuliselt lõputult, tajudes ikka ja jälle korduvaid energeetilisi- orgasmilisi tundeid. Sellist meest nimetatakse multiorgasmiliseks meheks. Naise orgasmid Iga naine on võimeline eri kehaosades kogema erineva sügavusega orgasme. Kui naine on sügavalt erutunud ja lõdvestunud, siis on kogu tema keha erogeenne tsoon ning orgasm võib vallanduda ükskõik millisest kehaosast. Kirjeldame siin peamisi orgasme, mida iga naine on võimeline kogema. Samas paljud naised ei koge neid ja see on tingitud mitmetest faktoritest – puudulik enesearmastus, vähene usaldus partneri vastu, ebatervislik eluviis, teadmatus, võimetus lõdvestuda jne. Kui ka naine on õppinud oma seksuaalenergiat juhtima ning seeläbi on võimeline tajuma mitmeid orgasme ühtejärgi, saab selline multiorgasmiline paar omavahelise seksi muuta äärmiselt võimsaks paarismeditatsiooniks. Sel juhul tunnevad nad lõputut lähedust, armastust ja ühtesulamist. Sellise seksi käigus loodud seksuaalenergia muutub oskuslikul juhtimisel võimsaks tervendavaks ja vaimset kasvamist toetavaks kütuseks. Vaata ka peatükk 3.14 Erinevate kultuuride seksuaalpraktikad.84 Lisaks sellele suudab multiorgasmiline mees tajuda oma multiorgasmilise partneri erinevaid orgasme energeetilisel tasandil. Nii saab mees osa naise laiadest ja naudinguterohketest orgasmidest. Välised orgasmid Välised orgasmid tulevad enamasti kliitori ja tupeavause välisest stimulatsioonist. Kliitori ja tupeavause stimulatsioon on igati naudingut pakkuv ja positiivne, kuid üldiselt ei paku siit vallanduvad orgasmid sügavat rahuldust. Need on lühiajalised ja intensiivsed ning tavaliselt ei soovi naine pärast sellise orgasmi kogemist enam seksiga jätkata, erutus on kadunud ning ta on väsinud ja energiast tühi. Kliitoriorgasme on võimalik kogeda ka kehasiseselt, nii et energia ei lähe kehast välja ning pärast orgasmi erutus jätkub ja naisel on soov jätkata. Tihti nõuab see teadlikku praktikat, kuid see võib naistel ka spontaanselt toimuda. Kehasisesed orgasmid Sügavate orgasmide ajal jääb seksuaalenergia naise kehasse. Selline orgasm võib kesta väga kaua. Pärast orgasmi kogemist on naisel endiselt soov seksiga jätkata, kuna ta ei heitnud orgasmi kehast välja, vaid jättis selle energia endasse. Tuntumad kehasisesed orgasmid on G-punkti orgasm ning emakakaela orgasm. Mõlemad on väga sügavad ja rahuldustpakkuvad ning iga naine peaks pürgima selle poole, et ta suudaks neid orgasme kogeda. G-punkti orgasmiga võib vallanduda ka naise ejakulatsioon, kus eritub olulises koguses vedelikku. See on samuti väga vabastav ja nauditav protsess. Lisaks võib naine kogeda ka anaalorgasmi, mis võib samuti olla väga sügav ja vabastav, eriti kui naisel on häbitundeid seoses anaalpiirkonnaga, vähe vitaalsust või palju hirme ja paranoiasid. Samuti on naise rinnad väga tundlikud ning naised on võimelised kogema ka rinnaorgasme. Orgasmi kogemine võib olla puhtalt füüsiline nauding, kuid väga rahuldustpakkuv on ka kogu keha energeetiline orgasm, kus seksuaalenergiad voolavad üle keha. Orgasmi kogemine võib minna veelgi sügavamale peentasandile, kus enam ei tajuta füüsilist naudingut ega energialaineid, vaid lihtsalt vaikust, tühjust ja õndsust. Kuidas kogeda kehasiseseid sügavad orgasme? Kõige olulisem on võime lõdvestuda. Sügav lõdvestus on sügavate orgasmide kogemise võtmeks. Hinga sügavalt tuppe, ava ja lõdvesta tupp, välja hinga suu kaudu nii, et lõualihased on lõdvad. Kui sa ei suuda lõdvestuda, proovi eneseanalüüsi abil jõuda selle põhjusteni. Kas sa armastad ja aktsepteerid oma keha sellisena, nagu see on? Negatiivne kehapilt tekitab pingeid, kui peame end partneri ees alasti võtma. Oma keha aktsepteerides ja armastades suudame täielikumalt lõdvestada. Kas sa näed oma suguelundites ilu ja suudad neid armastada? Suguelundite ümber võib olla palju häbitundeid. Tuppe ja häbet tuleks vaadata suure austuse ja armastusega. Nad on elu ja naudingu allikas. Kõik suguelundid on kaunid. Kas seksuaalsus tekitab sinus häbi, piinlikkust või süütundeid? Seksuaalne naine, kellele meeldib seks ning kes soovi korral seksib mitmete erinevate partneritega, ei ole ühiskonnas tihti aktsepteeritud. Meil võib olla alateadvusesse juurdunud arusaam, et väga seksuaalne naine on litsakas. Seksuaalenergiasse tuleks suhtuda austusega – seks andis meile elu. Seega enda seksuaalse loomuse ja seksuaalse tungi, iha ja kire aktsepteerimine on oluline, et nautida seksi täiel rinnal. Oled sa kontaktis oma tupega? Oled sa teadlik oma tupelihastest? Vaagnapõhja ja tupelihaste treening võib oluliselt võimendada naise orgasmide kogemist. Seda piirkonda on vaja äratada, tundma õppida, et vallanduksid sügavad tupesisesed orgasmid. Naise_orgasm Usaldus partneri vastu. Kui sul on partneriga konflikte või sa ei suuda teda veel täielikult usaldada ega talle oma südant avada, ei pruugi ka tupp täielikult avaneda ja see takistab sügavate orgasmide kogemist. Eneserahuldamine. Kas sa oskad ennast ise rahuldada? Ennast üksi erutuseni viia, nautida oma keha ja seda puudutada? Kui sa ei suuda iseendaga harmoonilises seksuaalses suhtes olla, on seda keeruline ka partneriga saavutada. Tervislik eluviis. Ebatervislik toitumine, liigne alkohol, tubakas, medikamendid, suhkur jms võivad meie kehale negatiivselt mõjuda ning takistada sügavate orgasmide kogemist. Sügavalt lõdvestavad ja energiatega tegelevad praktikad nagu jooga või tai chitoetavad tugevalt sügavate orgasmide kogemist. Massaaž. Pinges kehal on raske lõdvestuda ja sügavaid orgasme kogeda. Regulaarne massaaž võib seksuaalnaudingut toetada.
Orgasm Mehe orgasmid Tavaliselt seostatakse mehe orgasmi seemnepurskega ja mehe jaoks kaasnebki reeglina seemnepurskega oluline mõnuaisting. Kui mehe füüsiline keha on väga väsinud, on see naudinguaisting oluliselt väiksem kui puhanud ja vitaalse keha puhul. Väga vähesed mehed ei tunne seemnepurskega kaasnevaid naudinguid. Mehe seemnepurskega seotud orgasmi võib pidada nii energeetiliseks kui füüsiliseks nähtuseks. Samas on selle orgasmiga saadavad naudingud pigem füüsilist laadi. Need tulenevad lahkliha piirkonnas asuvate seemnepaunakesi ümbritsevate tahtele allumatute lihaste kokkutõmmetest ja kestvad vaid mõne sekundi. Seejärel tunneb mees end väsinuna ja tema huvi seksi vastu kaob seniks kuni keha ennast kogub. Tantristlike ja taoistlike tehnikatega saab mees õppida oma seksuaalenergiat juhtima selliselt, et ta tajub orgasmilisi tundeid ka ilma seemnepursketa. Kuivõrd seemnepurset ei toimu, siis on mees võimeline seksiga jätkama sisuliselt lõputult, tajudes

Artikli nägemiseks logi sisse

4.15 Seks ja uimastid

  Seks ja uimastid Uimastid tuimestavad kogu keha ja vähendavad suguorganite tundlikkust. Uimastite, näiteks alkoholi, mõju all on kergem lõdvestuda. Nii mõnedki takistused ja piirangud kaovad ning tuleb ette, et voodisse jõutakse kiiremini kui kainelt. Samas kipub seksikogemus alkoholiuimas sageli keskpäraseksvõi lausa kehvapoolseks jääma. Tagasihoidliku kogemuse tingib just keha tuimestamine, mis omakorda nõuab suuremat füüsilist stimulatsiooni ega lase seetõttu piisaval määral partnerile keskenduda. Uimastite mõju võib mehel pärssida ka erektsiooni tugevust ja stabiilsust ning liigutuste täpsust. Samuti kipub mõte uimastite mõju all rohkem rändama, seega on keerulisem käesolevale hetkele ja partnerile keskenduda. Uimastite mõju all võib juhtuda, et satutakse voodisse inimesega, kellega kaine peaga seda ilmselt ei juhtuks. Nii võib hommikune „üllatus” olla negatiivne. Eksisteerib selge trend, et uimastite mõju all saadud seksikogemusi kahetsetakse märksa rohkem kui kaineid seksuaalkogemusi. Kuna uimastite üheks eesmärgiks ongi ju kontrolli vähendamine, siis on uimasteid kasutades ka suurem tõenäosus, et eiratakse turvaseksi reegleid ega kasutata rasestumisvastaseid meetmeid. Seega on märkimisväärselt suur tõenäosus, et uimastite mõju all seks kas ebaõnnestub või ei ole tegu just parima kogemusega.
  Seks ja uimastid Uimastid tuimestavad kogu keha ja vähendavad suguorganite tundlikkust. Uimastite, näiteks alkoholi, mõju all on kergem lõdvestuda. Nii mõnedki takistused ja piirangud kaovad ning tuleb ette, et voodisse jõutakse kiiremini kui kainelt. Samas kipub seksikogemus alkoholiuimas sageli keskpäraseksvõi lausa kehvapoolseks jääma. Tagasihoidliku kogemuse tingib just keha tuimestamine, mis omakorda nõuab suuremat füüsilist stimulatsiooni ega lase seetõttu piisaval määral partnerile keskenduda. Uimastite mõju võib mehel pärssida ka erektsiooni tugevust ja stabiilsust ning liigutuste täpsust. Samuti kipub mõte uimastite mõju all rohkem rändama, seega on keerulisem käesolevale hetkele ja partnerile keskenduda. Uimastite mõju all võib juhtuda, et satutakse voodisse inimesega, kellega kaine peaga seda ilmselt ei juhtuks. Nii võib hommikune „üllatus” olla negatiivne. Eksisteerib selge trend, et uimastite mõju all saadud seksikogemusi kahetsetaks

Artikli nägemiseks logi sisse

4.16 Seksimänguasjad ja abivahendid

  Seksimänguasjad ja abivahendid Tänapäeva seksitööstus on väga suur äri ja sekspoed on täis kõige erinevamaid mänguasju, kostüüme ja abivahendeid, milleni fantaasia vaid ulatub. Kauba kvaliteet ja hinnatase on väga erinev. Müügil olevate mänguasjade eesmärgiks on eelkõige võimalus oma seksuaalelu huvitavamaks ja mitmekesisemaks muuta. Tihtipeale on sekspoe külastamine või internetikaubamajas ringivaatamine ja kauba valimine isegi põnevam kogemus, kui soetatud kauba hilisem kasutamine. Mänguasjade kasutamine on maailmas laialt levinud ja ilmselt leidub enamike seksuaalselt aktiivsete inimeste kodudes mõni vastav ese – on see siis aktiivses kasutuses või mitte. Seksikaupade kasutamises ei ole midagi halba ega taunimisväärset, oluline on, et kõik asjaosalised seda ise sooviksid ja tegevust naudiksid. Kindlasti ei ole kohane ega õigustatud ühele poolele mõne vahendi, mängu või fantaasia pealesurumine. Aruta oma mõtteid sel teemal avameelselt partneriga ja tehke otsus abivahendite soetamise ja kasutamise kohta koos. Kindlasti pea meeles oma õigust keelduda ning aktsepteeri solvumiseta seda, kui partner keeldub mänguasja kasutamast. Vibreerivad mänguasjad Paljud tänapäevased mänguasjad on vibreerivad. Neil on elektriline vibroerguti, mis töötab väikese elektrimootori abil. Rootori keskvõlli külge on ebasümmeetriliselt kinnitatud raskus. Rootori pööreldes pöörleb kaasa ka ebasümmeetriline raskus, mis tekitab vibratsiooni ja annab selle edasi seadme korpusele. Mootori pöörlemiskiirust muutes muutub ka vibratsiooni kiirus ja tugevus. Vibreeriv seade on väga tõhus erogeensete piirkondade stimuleerimiseks, kuid tekkiv erutus on pigem selline, mida kirjeldatakse kui mehaanilist ja elektrilist. Seadmega on võimalik saavutada küll kiiret ja intensiivset stimulatsiooni ja naudingut, kuid see ei ole pikaks ja sügavaks nautimiseks eriti tõhus. vibreeribmanguasi Vibreeriva seadme kasutamisega kaasneb oht, et tugeva ja kiire vibratsiooniga harjutakse liialt ära ning õrnemad erutajad, sh sinu partner, ei tundu tulevikus enam piisavad. Soovides säilitada ja tõsta oma loomulikku tundlikkust, ei ole elektriliste vibreerivate abivahendite kasutamine soovitatav ning nende kasutamisse tuleb suhtuda ettevaatlikult. Elektrilise mootoriga vibraatorid on laialt saadaval ja tänapäeva kiirustav ühiskond isegi propageerib neid. Siiski tuimestavad need sinu tundlikkust. Tõenäoliselt ei suuda ükski su partner tulevikus nii intensiivsele vibratsioonile konkurentsi pakkuda. Ükski abivahend ega mänguasi ei saa iial võistelda lihast ja luust inimese füüsilise ja emotsionaalse lähedusega. Domineerimismängud Samad põhimõtted kehtivad ka sadomaso, sidumismängude ja muu säärase kohta, kus üks osapool mingil moel teise üle domineerib, teise teovõimetuks muudab või naudingu tekitamise eesmärgil mängult või päriselt valu tekitab. Seni, kuni kõik toimub mõlema poole soovide ja varem kokku lepitud reeglite kohaselt, on tegemist osalejate vahelise otsusega, mis ei puutu teistesse ning seega pole teiste asi hinnata selliste mängude sobivust. Domineerimismängude puhul on kindlasti vaja kokku leppida mingi kindel märguanne, mis mängu samal hetkel peatab ja annab märguande andjale võimaluse mängust viivitamata väljuda. Märguande kokkuleppimine on vajalik selleks, et mängust oleks tõesti võimalik kohe väljuda ning teine osapool ei arvaks, et palved lõpetada on vaid osa mängust. Seksimänguasjade ajaloost Sekslelusid on teada juba antiikajast. Olgu siis tegemist kas seksuaalsete kujukeste, piltide või otseste abivahenditega nagu dildod või vibraatorid. Dildo on erinevast materjalist peenise simulaator ning vibraator võib olla mistahes kujuga ese, milles tekitatakse kunstlikult vibratsioon, et seda keha erogeensete piirkondade, näiteks kliitori, rinnanibude või aanuse vastu asetades seksuaalset erutust tekitada. Arheoloogid on kirjeldanud muistsest Egiptusest pärit algupärast vibraatorit, mille puhul oli tegemist otstest suletud metallist torukesega, mida sai ühest otsast avada ja korgiga sulgeda. Torukesse pandi mesilased ja kork suleti. Kui torukest raputati, siis mesilased ärritusid ja hakkasid torukeses ringi sebima, pannes torukese vibreerima.
  Seksimänguasjad ja abivahendid Tänapäeva seksitööstus on väga suur äri ja sekspoed on täis kõige erinevamaid mänguasju, kostüüme ja abivahendeid, milleni fantaasia vaid ulatub. Kauba kvaliteet ja hinnatase on väga erinev. Müügil olevate mänguasjade eesmärgiks on eelkõige võimalus oma seksuaalelu huvitavamaks ja mitmekesisemaks muuta. Tihtipeale on sekspoe külastamine või internetikaubamajas ringivaatamine ja kauba valimine isegi põnevam kogemus, kui soetatud kauba hilisem kasutamine. Mänguasjade kasutamine on maailmas laialt levinud ja ilmselt leidub enamike seksuaalselt aktiivsete inimeste kodudes mõni vastav ese – on see siis aktiivses kasutuses või mitte. Seksikaupade kasutamises ei ole midagi halba ega taunimisväärset, oluline on, et kõik asjaosalised seda ise sooviksid ja tegevust naudiksid. Kindlasti ei ole kohane ega õigustatud ühele poolele mõne vahendi, mängu või fantaasia pealesurumine. Aruta oma mõtteid sel teemal avameelselt partne

Artikli nägemiseks logi sisse

4.17 Prostitutsioon

Prostitutsioon Prostitutsioon on seksuaalteenuste osutamine tasu või hüve eest. Prostitutsiooni mõiste ei ole üheselt defineeritav. Kitsamas mõttes on prostitutsioon elukutselise prostituudi tegevus ehk seksuaalteenuste müük raha või muu hüve eest. Prostitutsioon laiemas mõttes võib tähendada mistahes hüvede saamist. Hüvede hulka võivad kuuluda toit, riietus, peavari, kingitused, soosing, karjäär jms, aga ka näiteks kaitse ja turvatunne. Ülekantud tähenduses nimetatakse prostitutsiooniks või prostitueerimiseks ka igasugust kõlbeliselt ebaväärikat käitumist kasusaamise nimel. Elukutseline prostituut on isik, kelle peamiseks sissetulekuallikaks on seksuaalteenuste müük. Sissetulekuteks võib lugeda ka mitterahalisi tulusid ja hüvesid, isikul võib samal ajal olla teisi ja suuremaid sissetulekuallikaid ning prostitutsioonist saadav tulu võib olla ajutise iseloomuga. Erinevates kultuurides võidakse prostitutsiooni mõista erinevalt. Protestantliku kultuuritaustaga maades ollakse selle suhtes märksa negatiivsemalt meelestatud kui katoliiklikes maades. Aasias, Aafrikas ja mujal on mitmesuguseid kombeid ja traditsioone, mida euroopaliku taustaga inimesed peavad prostitutsiooniks, samal ajal võib nendes kultuurides selline mõiste üldse puududa või tähendada hoopis midagi muud. Sama kehtib muidugi ka teiste seksuaalkäitumise vormide kohta. Loomariigis esineb samuti käitumist, mis teatud mõttes sarnaneb prostitutsiooniga. Üks sugupooltest, tavaliselt emane, võib keelduda paaritumisest, kuni teine sugupool, tavaliselt isane, ei ole talle toonud midagi väärtuslikku (toitu vms) või teinud muud kasulikku (pesa ehitamine vms). Selline seksuaalne käitumine on loomariigis laialt levinud ning seda esineb lülijalgsetel, kaladel, lindudel, imetajatel jpt. allikas: Suhtumine prostitutsiooni Erinevatel aegadel ja eri ühiskondades on prostitutsiooni suhtutud erinevalt. Prostitutsiooni on nimetatud vanimaks elukutseks, seda on nii soositud, talutud kui ka hukka mõistetud.   Prostitutsiooni reguleeritud Euroopas. allikas: www.wkipedia.org. Kaardil: roheline – lubatud ja reguleeritud; sinine – lubatud, kuid organiseeritud prostitutsioon on keelatud; punane – keelatud               Pooltargumendid prostitutsioonile seksuaalsete pingete ja stressi maandamine seksuaalkuritegevuse vähendamine alternatiivne sissetulekuallikas Vastuargumendid prostitutsioonile suguhaiguste levimine seosed kriminaalse maailmaga ebamoraalsus traumad soovimatu rasestumine vägivald Prostitutsiooni on keerukas või lausa võimatu lõplikult keelustada, kuna mõiste on laialivalguv. Konkreetse juhtumi määratlemisel saab lõpuks määravaks pigem vaatleja sisemine moraalitunnetus ja intuitsioon kui faktidel põhinev hindamine (sh kohtus). Defineerimise keerukust selgitab järgmine näide. Koos elab aktiivselt seksi harrastav paar (üks leibkond või ka abielupaar), kellest üks pool omab regulaarset sissetulekut ja tasub vabatahtlikult leibkonna eluasemekulude, toidu ja muude kulude eest. Teisel poolel sissetulekut ja vara ei ole ning seega ta kulude katmisel osaleda ei saa. Paaril on aktiivsed seksuaalsuhted. Lisaks võime näitena oletada, et regulaarse sissetulekuga partner soovib sagedamini seksida. Toodud näite varal saab igaüks ise mõtiskleda, kas tegemist on üksteist toetava paarisuhtega või esineb siin definitsiooni kohaselt ka mõningaid elemente, mis viitavad prostitutsioonile. Kuna prostitutsiooni juhtumeid on sageli keeruline lõplikult defineerida, siis seetõttu polegi paljudes riikides, ka Eestis, prostitutsioon otseselt keelatud. Märksa enamates riikides, sealhulgas Eestis, on selgelt keelatud ja karistatav prostitutsiooni vahendamine, näiteks lõbumaja pidamine. Samuti on keelatud prostitutsioonile kallutamine ja sellele kaasa aitamine. Sealhulgas on eriti karmilt karistatavad alaealiste prostitutsiooniga seotud juhtumid või neile kaasa aitamine. Prostitutsiooni ajalugu Prostitutsiooni peetakse sama vanaks kui inimühiskond ja see on inimkultuuri juurde kuuluv nähtus. Kirjalike allikate põhjal esines prostitutsiooni kõigis vanaaja kultuurides: Sumeris, Indias, Hiinas, Egiptusesjm. Ka piiblison mitmeid lugusid prostitutsioonist: I Moosese38:15–18 – lugu Juudast ja tema prostituuti teesklevast miniast Taamarist; Johannese2:1 jj – lugu prostituudist nimega Raahab jpm. Evangeeliumitesesinevat Maarja Magdaleenatpeetakse samuti endiseks prostituudiks, kuigi esineb ka seisukohti, et tegemist oli seksuaalmaagiat praktiseeriva preestrinnaga. Vana-Kreekaühiskonnas olid prostituudid sõltumatud ning sageli mõjukad naised. Eraldi kihi moodustasid hetäärid, keda on võrreldud Jaapani geišadega. 6. sajandil eKrrajas Solonesimese lõbumaja Ateenas. 5. sajandist eKron teada ka hinnad: üks oboolehk kuuendik drahmi, mis oli umbes lihttöötaja päevapalk. Vana-Roomasoli sarnane prostituutide süsteem nagu Kreekas. Impeeriumi laienedes arenes välismaalt toodud orjade kasutamine prostituutidena. Keskajalarenes prostitutsioon peamiselt linnades. Ehkki igasugune seksuaalne suhtlemine väljaspool abielu olikatoliku kirikupoolt hukka mõistetud, oli prostitutsioon lubatud. Linnade võimud piiritlesid sageli prostituutidele lubatavat ala. Kohati tohtisid nad viibida vaid linnamüüridest väljaspool, kohati määrati nende jaoks kindlad tänavad ja piirkonnad. On teada ka palju keskaegseid lõbumaju nii Lõuna- kui Põhja-Euroopas. Eraldi kategooria moodustasid saunad, mis olid samuti prostitutsiooni teenistuses. 16. sajandialguses muutus olukord järsult, kuna Ameerikastalanud süüfilisepuhang levis kiiresti. Saunad ja lõbumajad suleti ning inimeste üldine hügieenhalvenes seetõttu tunduvalt.
Prostitutsioon Prostitutsioon on seksuaalteenuste osutamine tasu või hüve eest. Prostitutsiooni mõiste ei ole üheselt defineeritav. Kitsamas mõttes on prostitutsioon elukutselise prostituudi tegevus ehk seksuaalteenuste müük raha või muu hüve eest. Prostitutsioon laiemas mõttes võib tähendada mistahes hüvede saamist. Hüvede hulka võivad kuuluda toit, riietus, peavari, kingitused, soosing, karjäär jms, aga ka näiteks kaitse ja turvatunne. Ülekantud tähenduses nimetatakse prostitutsiooniks või prostitueerimiseks ka igasugust kõlbeliselt ebaväärikat käitumist kasusaamise nimel. Elukutseline prostituut on isik, kelle peamiseks sissetulekuallikaks on seksuaalteenuste müük. Sissetulekuteks võib lugeda ka mitterahalisi tulusid ja hüvesid, isikul võib samal ajal olla teisi ja suuremaid sissetulekuallikaid ning prostitutsioonist saadav tulu võib olla ajutise iseloomuga. Erinevates kultuurides võidakse prostitutsiooni mõista erinevalt. Protestantliku kultuuritaus

Artikli nägemiseks logi sisse

4.18 Pornograafia

Pornograafia ehk porno

Algselt tähendas pornograafia kirjutisi prostituutidest. Tänapäeval käsitleb porno pigem visuaalseid kujutlusi ja fantaasiaid, mitte inimese tegelikku seksuaalelu. Paljudele on porno seksuaalse väljenduse eriliseks ja iseseisvaks vormiks. Teistele on see aga puuduva seksuaalelu asendajaks.

Näiteks Ameerika Ühendriikides kulutatakse pornovideotele neli miljardit dollarit aastas, mis on rohkem kui kulutused jalgpallile, pesapallile või korvpallile. Iga neljas internetikasutaja külastab vähemalt korra kuus veebis pornolehekülgi. On tehtud kindlaks, et mehed vaatavad internetis pornot rohkem kui mistahes muu sisuga veebilehti ning 66 protsenti 18–34-aastastest meestest külastab pornograafilisi sisuga veebisaite iga kuu. allikas:

Fantaasia võib olla põnev ja siiras seksuaalne väljendus ning selles ei ole midagi halba. Kui fantaasia pole aga enam sinuga ühenduses, siis on midagi halvasti ja tasakaalust väljas. Paljud noored mehed on alustanud kiire robustse internetiporno vaatamisega ajal, kui aju alles areneb (vanuses 12–17 aastat), kogedes varjatud traumat. Sellest vabanemine nõuab teadlikku pikaajalist pingutust, et paraneda ja taastuda. Suurim väljakutse on seejuures väljuda oma peast ja siseneda oma keha tunnetusse ehk luua uuesti ühendus ajuga, mis suudaks reageerida päris inimlikule kontaktile, tunnetele ja intiimsusele.Pornostsõltuvad inimesed rahuldavad tihti sellega oma puudujääke muudes eluvaldkondades – töös, eraelus, suhetes vastassugupoolega.

Porno mõju meestele

Porno hävitab meie väärtused. Videot vaadates hakkab su alateadvus kiirelt lahkama, mida sulle soovitakse öelda. Sa hakkad nähtut tõlgendama ja seoseid looma. Sellest lähtuvalt muudab alateadvus hiljem sinu käitumist häirival viisil. Pornograafia programmeerib sind langetama oma seksuaalseid standardeid ja julgustab sind otsima lihtsalt seksi. Selle tulemusena võid hakata looma ebaterveid suhteid suvaliste ettejuhtuvate naistega, kes on lihtsalt ilma piiranguteta seksist huvitatud. See näitab, et mehel puudub igasugune distsipliin, kuid mehel peaks siiski olema enda seksuaalsuse üle kontroll. Sa ei peaks olema oma seksuaalse iha ori, vaid hoopis sina pead seda juhtima ja kontrollima.

Lisaks sellele loovad sajad tunnid pornovaatamist sulle kindla ootuse, kuidas seks välja peaks nägema. Näiteks peenise panemine naise suhu kohe peale selle välja võtmist aanusest ei ole pärismaailmas tervislik. Kahjuks saavad teismelised pornot vaadates sealt nn seksiõpetust, mis juurutab väärarusaamu ja -käitumist.

Pornost tekivad tihti ka erektsioonihäired, kuna sage pornovaatamine viib tiheda eneserahuldamise ja erektsioonini, mis tekib ainult hard-corepornograafia nägemise peale. See tingib aga tõsiseid probleeme päriselus piisava erutuse kogemisega. Samuti võib tekkida sooritusärevus.

Võib juhtuda, et päriselus oled edaspidi võimetu tõelist intiimsust jagama. Porno ja eneserahuldamine nõuavad privaatsust ja seda tehakse salaja, mis omakorda viib häbini. Eraldatus ja häbi ongi peamiseks põhjuseks, miks mehed ei suuda päriselus tõelist intiimsust nautida. Üks esimesi pornovaatamise tagajärgi, mis noortel meestel tekib, on sotsiaalne piinlikkus avalikus ruumis, mis viib veel suurema häbi ja ebakindluseni.

Tekib võimetus püstitada ja saavutada väärikaid eesmärke. Enamikul meestel, kes tarbivad pornograafiat, on probleemid raha, suhete ja karjääriga. Mehed ei planeeri pornograafia vaatamist nii, nagu nad planeerivad karjääri või tööd oma ettevõttes.

Suureneb oht sattuda sõltuvusse heaoluhormoonist. Seks, maitsva toidu söömine, like’i saamine sotsiaalmeedias – see kõik vallandab dopamiini. Dopamiin on neurotransmitter, kemikaal, mis vabaneb närvirakust, et edastada signaali teisele närvirakule. See mängib meie ajus põhirolli ja „tasustab“ motiveeritud tegevust. Mida rohkem sa pornot vaatad ja masturbeerid, seda enam on su aju dopamiinist üle ujutatud. Aegamööda sinu tundlikkus selle aine mõjule väheneb ja sa vajad järjest enam stimulatsiooni, et tunda ennast hästi. Seega on sinu organismi rahulolutsükkel rikutud. See on aga tähtis saavutuste jaoks, mis on mehe elus tõeliselt olulised, nagu teadmiste omandamine, karjääri edendamine, perekonna loomine, ühiskonna arengusse panustamine. Porno hävitab su võime püstitada, saavutada ja nautida oma elu tõelisi eesmärke.

Väheneb ka meessuguhormooni ehk testosterooni tase, mis on vajalik su tervise, seksuaalse toimimise ja üldise heaolu jaoks. Regulaarne seks stimuleerib ja vabastab testosterooni, samas kui masturbeerimine seda ei tee. Testosteroon tõstab energiataset, enesehinnangut ja enesekontrolli, suurendab jõudu ja füüsilist vastupidavust, tervislikku ainevahetust, tõstab luude tugevust, aitab kaasa punaste vereliblede tekkele luuüdis ja soodustab vereloomet. See on oluline ka eesnäärme tervisele, neerude talitlusele ning mälu ja keskendumisvõime jaoks. Pärast seksi oled sa õnnelik ja rahulolev, masturbeerimine koos pornoga aga hävitab su testosteroonitaseme. See omakorda jätab su kurnatuks, mitte motiveerituks ning täidab su negatiivse häbi- ja süütundega.

On veel mitmeid viise, kuidas pornograafia nõrgestab su mehelikkust, muudab sind jõuetuks ja ajab segadusse. Kui sa vaevled halbade pornoharjumuste käes, siis oleks ehk aeg vaadata ausalt üle oma suhe pornograafiaga ning alustada pääsetee otsimist. allikas:

Porno mõju naistele

Statistika kohaselt on üks kolmandik pornolehtede vaatajatest naised. Porno mõju naistele on sarnane meestega. See muudab naiste soove, suhtumist ja tegevust.

Pornovaatamisega kahaneb naiste enesehinnang ja kasvab ebakindlus. Enamasti näevad naised pornofilmides head välja ja kujundavad teadmisi naise keha väljanägemise kohta. Enamik naisi ei ole aga tegelikult sellised ning see tekitab ebakindlust ja kehakomplekse, sh genitaalide suhtes.

Kindlasti tuleb endale teadvustada, et pornonäitleja keha on tema töövahend, mida kujundatakse nõudluse kohaselt. Näiteks rindade ja häbememokkade operatsioon, kehakarvade eemaldamine, huulte suurendamine, häbeme ja aanuse jumestus, veatud kõhulihased, rasvaimu, rääkimata juuste värvimisest ja pikendustest, kunstküüntest ja -ripsmetest.

Pornonäitlejad jätavad mulje, et nad naudivad seksi igal ajal, igaühega ning igas asendis. See tekitab tavalises naises survet teha asju, mis ei pruugi tegelikult meeldida. Igasugune enesega vastuolus toimuv tegevus tekitab aga vaimseid ja füüsilisi probleeme.

Mis võib kaasneda liigse porno tarbimisega?

  • Raskused orgasmi saamisega. Porno vaatamine tõstab naiste vajadust tugeva stimulatsiooni järele. Ei rahulda enam see, mida võib saada tavalisest seksist. Naudinguni jõudmiseks on vaja rohkem jõulisemat seksi.
  • Kasvab sõltuvus orgasmist saadavast heaoluhormoonist, mille rahuldustpakkuv doos iga korraga aina suureneb. See vajadus omakorda viib tiheda masturbeerimiseni, sest ükski partner ei suuda pakkuda rahuldust, mida saadakse ekraanilt pornot vaadates ja iseennast rahuldades.
  • Äärmustesse kõikuv libiido. Võimalik, et soovitakse seksi kogu aeg või ei soovita üldse.

4.19 Vägistamine

  Vägistamine Vägistamine on mistahes moel suguühtesse astumine inimesega, kes ei ole sellega vabatahtlikult nõus. Karistusseadustik räägib vägistamisest kui seksuaalse enesemääramise vastasest süüteost. Vägistajat karistatakse ühe kuni viieaastase vangistusega. Süüdlase karistus on kuus kuni viieteist aastat vangistust juhul, kui vägistamine on toime pandud noorema kui 18-aastase isiku suhtes, grupiviisiliselt, sellega on tekitatud raskeid kehavigastusi, see on toonud kaasa ohvri surma või on ohver viidud enesetapuni või enesetapukatseni. Vägistaja kasutab vägivalda, ähvardab sellega või paneb süüteo toime, kasutades ära seisundit, milles ohver ei ole võimeline vastupanu osutama või toimunust aru saama. Vägistamise eesmärgiks ei ole seks ega seksuaalne rahulolu, vaid ohvri kontrollimine, alandamine ja hirmu all hoidmine. Vägistamise ohvriks on sagedamini naised ja mõlemast soost lapsed. Tavaliselt on vägistaja ohvrile tuttav, sageli on selleks isegi abikaasa või elukaaslane. Ka võõrad püüavad ohvriga kõigepealt tuttavaks saada ja alles siis rünnata. allikas: Kõik, mis toimub meie elus sunni tagajärjel või vägisi, jätab meisse tugeva jälje. Eriti raske on toime tulla sellise negatiivse tundega, mis puudutab intiimelu. Vägistamine on kohutav kuritegu, millel on rängad tagajärjed ning sageli jääb ohvri emotsionaalne trauma kestma palju pikemaks ajaks kui füüsilise trauma. See võib ohvri seksuaalelu jäädavalt kahjustada, põhjustada ärevust ja depressiooni, hävitada inimese enesehinnangu ning jääda teda kummitama kogu ülejäänud elu vältel. Tunded peale vägistamist: inimeste kartus häbi- ja süütunne uinumisraskused ja õudusunenäod alandatuse ja abituse tunne depressioon hirm vägistamise avalikuks tulemise ees – see on ka põhjuseks, miks paljusid vägistamise juhtumeid kunagi ei registreerita Seksuaalse väärkohtlemise ohvri füüsilised sümptomid: verevalumid vaginaalne või anaalne verejooks lihaspinged värisemine iiveldus peavalud higistamine väsimus Otsus teha vägistamise kohta politseile avaldus on ainult ohvri isiklik asi. Statistika järgi teatab vägistamisest kõigest üks naine kümnest. Politsei võimalikult kiire teavitamine on oluline süütõendite kogumiseks. Selleks on tähtis, et ohver ei hävitaks rünnaku füüsilisi asitõendeid, nagu spermat ja süljeplekke kehalt ja riietelt enne politseisse pöördumist ja kohtuekspertiisi. See aitab vägistajat tuvastada ja järgmisi vägistamisjuhtumeid vältida. Isegi juhul, kui ohver ei soovi politseid juhtunust teavitada, tuleks pöörduda kindlasti arsti poole, kuna seksuaalse rünnaku käigus võidakse nakatuda suguhaigusega või jääda rasedaks. allikas:
  Vägistamine Vägistamine on mistahes moel suguühtesse astumine inimesega, kes ei ole sellega vabatahtlikult nõus. Karistusseadustik räägib vägistamisest kui seksuaalse enesemääramise vastasest süüteost. Vägistajat karistatakse ühe kuni viieaastase vangistusega. Süüdlase karistus on kuus kuni viieteist aastat vangistust juhul, kui vägistamine on toime pandud noorema kui 18-aastase isiku suhtes, grupiviisiliselt, sellega on tekitatud raskeid kehavigastusi, see on toonud kaasa ohvri surma või on ohver viidud enesetapuni või enesetapukatseni. Vägistaja kasutab vägivalda, ähvardab sellega või paneb süüteo toime, kasutades ära seisundit, milles ohver ei ole võimeline vastupanu osutama või toimunust aru saama. Vägistamise eesmärgiks ei ole seks ega seksuaalne rahulolu, vaid ohvri kontrollimine, alandamine ja hirmu all hoidmine. Vägistamise ohvriks on sagedamini naised ja mõlemast soost lapsed. Tavaliselt on vägistaja ohvrile tuttav, sageli on selleks iseg

Artikli nägemiseks logi sisse

4.20 Sugulisel teel levivad haigused

Sugulisel teel levivad haigused

Sugulisel teel levivad infektsioonid (STLI) ehk suguhaigused levivad peamiselt kaitsmata seksuaalvahekorra ajal. Nakatuda võib nii tupe-, suu- kui pärakuseksi ajal. Inimese tupe, päraku, kusiti ja suu sisepind on kaetud limaskestaga, millel elavad ja paljunevad STLI põhjustavad mikroorganismid (bakterid, viirused, algloomad).
Seega on ainus ja efektiivne kaitsevahend sugulisel teel levivad infektsioonid ennetamiseks korrektne kondoomi kasutamine kogu vahekorra vältel.
Osa nakkusi levib lisaks ka vere kaudu, nahk-naha kontaktil või emalt lapsele raseduse, sünnituse või imetamise käigus. Mõned sellised haigused on ravitavad, mõned mitte. Avastamata ja ravimata suguhaigused võivad põhjustada pikaajalisi ebamugavusi, aga ka eluohtlikke tagajärgi.
Kaitsmata seksuaalvahekorra ajal võivad need nakkusetekitajad levida ühe inimese limaskestalt teisele. Pole oluline, kas seksuaalpartnerid on erinevast või samast soost – risk nakatumiseks on kaitsmata vahekorra puhul igal juhul. Kui sul on avastatud suguhaigus, pead kindlasti teavitama ka oma seksuaalpartnereid, et ka nemad saaksid kontrolli minna ja vajadusel õigeaegselt ravi saaksid. Mitmed suguhaigused, eriti kõige levinumad nendest nagu klamüdioos ja gonorröa, võivad sageli kulgeda ilma sümptomiteta ning seetõttu ei pruugi inimene ise nakatumisest teadlik olla! Ka sümptomiteta kulgev suguhaigus võib põhjustada pikaajalisi terviseprobleeme ja muidugi nakatada ka sinu partnereid.

Millal peaks testima?

  • Kui elad aktiivset suguelu enam kui ühe partneriga või sinu partneril on rohkem kui üks partner, siis oleks mõistlik regulaarselt ennast ja oma partnerit kontrollida.
  • Kui oled olnud kaitsmata seksuaalvahekorras uue kontrollimata partneriga (tupeseks, suuseks, pärakuseks) ning te ei kasutanud kondoomi; kondoom purunes või libises maha; te ei kasutanud kondoomi terve vahekorra vältel.
  • Sinu seksuaalpartneril on leitud sugulisel teel leviv haigus.
  • Sul esineb sümptomeid nagu näiteks rohkenenud või halvalõhnaline voolus tupest, eritis peenisest, valulik urineerimine, ebaregulaarne või vahekorrajärgne veritsus, alakõhuvalu, valu vahekorra ajal, villid või muud moodustised suguelundite piirkonnas.
  • Enne seda, kui otsustate partneriga loobuda kondoomi kasutamisest.
  • Kui planeerid rasedust.

NB! Mõnedel haigustel on nö “peiteperiood” – see tähendab, et teatud perioodi vältel pärast nakatumist ei ole veel võimalik haigust testiga avastada ning testi tuleks mõne aja pärast korrata.

Kus ja kuidas testida?

  • Noorte nõustamiskeskuses – kõikidele noortele 24-eluaastani (24.k.a.) tasuta, sõltumata sellest, kas on haigekassa või ei. Noorte nõustamiskeskuste kontaktid leiad siit.
  • Naistearsti vastuvõtul, naiste nõuandlas (günekoloog) – saatekirjata.
  • Meestearsti vastuvõtul (androloog) – perearsti saatekirjaga.
  • Uroloogi vastuvõtul – perearsti saatekirjaga.
  • Naha- ja suguhaiguste arsti vastuvõtul (dermatoveneroloog) – saatekirjata.
  • Anonüümses AIDS-i kabinetis (ainult HIV test, mis tasuta), kontaktid leiad siit.
  • Eriti mugav ja täiesti anonüümne on võimalus ennast testida kodus  testikodus.ee  keskkonna vahendusel. Korrektse teostamise juures on tegemist sama usaldusväärse testiga kui meditsiiniasutuses tehtud test, kuid test ise on suhteliselt kallis.

Analüüse saad anda:

  • Naistel günekoloogilise läbivaatuse käigus vatipulgaga tupest või emakakaelast.
  • Meestel uriiniproovist või vatipulgaga kusitist.
  • Nii meestel kui ka naistel vajadusel vatipulgaga kurgust või pärakust.
  • Teatud haiguste (nt HIV, hepatiidid, süüfilis) analüüse võetakse vereproovist. allikas:

Gonorröa ehk tripper

Gonorröa ehk tripperi tekitajaks on bakter, mis kahjustab  naistel emakakaela limaskesta ja meestel kusiti limaskesta. Haiguse tõttu võib kahjustada saada isegi neel ja pärasool. Haiguse tunnused ilmnevad 3- 5 päeva pärast nakatumist, harvematel juhtudel võivad sümptomid ilmneda hiljem. Naistel on haiguse tunnusteks rohekaskollane eritis tupest ja valulikkus urineerimisel, on võimalik ka vereseguse eritise tekkimine. Meestel on haiguse tunnuseks rohekaskollane eritis peenisest.

Gonorröa levib, kui leiab aset kaitsmata tupe-, päraku- ja suuseks partneriga, kellel see haigus on. Tripperit võib edasi anda ka inimene, kellel haigus tunnused puuduvad. Gonorröa allub ravile hästi. Ravile lisandub ka patsiendile kohustuslik klamüdioosi ravi, seda seetõttu, et gonorröa esineb sageli koos klamüdioosiga. Samasuguse ravi peaksid läbima ka kõik nakatunu seksuaalpartnerid, olenemata nende uuringute tulemustest.

Juhul, kui haigust välja ei ravita, võivad esineda tüsistused. Meestel võib tekkida munandimanuste või eesnäärme põletik, naistel munajuhade põletik, mis võib põhjustada viljatust.

B-hepatiit

B-hepatiiti tekitab väga nakkav viirus, mis põhjustab maksapõletikku ning võib tekitada ka kroonilisi maksakahjustusi. Esimesed haiguse sümptomid kerkivad esile 2-6 nädalat peale nakatumist. Haigusega kaasnevateks tunnusteks on väsimus, peavalud, palavik, isu langus, iiveldus, oksendamine, kogu keha sügelus, silmavalgete kollaseks muutumine, tume kusi, hele väljaheide, kõhuvalu. Haigus levib kaitsmata tupe-, päraku- ja suuseksi ajal ning nõelte ja kasutatud süstalde ühisel kasutamisel.

Kindlat B-hepatiidi ravimit ei ole, ent selle ennetamiseks on loodud vaktsiin. Inimene paraneb aja jooksul iseseisvalt  ja pärast seda pole haige olnud inimene enam nakkusohtlik. Mittehaigetunud püsipartner vajab kindlasti vaktsineerimist. Üksikutel B-hepatiidi juhtudel inimene ei paranegi ning jääb elu lõpuni nakkuse kandjaks.

Herpes ehk lihtohatis suguelunditel

Herpese tekitajaks on viirus, mis jaguneb kaheks: üks tekitab ohatise huultele, teine peamiselt suguelunditele. Suurel osal täiskasvanutest on viirus organismis olemas, ent enamikul ei löö see kunagi välja ja ilma analüüsi tegemata inimene ei saagi teada, et ta on herpes-viiruse kandja.

Huuleherpes võib suuseksi kaudu ka suguelunditele kanduda. Vaid ¼ nakatunutest tekib lööve, ¾ aga haigusnähud puuduvad. Sümptomid ilmnevad enamasti 3-7 päeva jooksul pärast nakatumist. Eesmalt ilmub sügelev laiguke, seejärel tekivad väikesed villid mis kiiresti lõhkevad. Järgnevalt tekivad haavandid, mis hiljem kattuvad koorikutega ja seejärel paranevad. Tihti kaasneb lööbega tugev valulikkus, kehatemperatuuri tõus ja lümfisõlmede suurenemine. Lööve võib mõne aja pärast korduda. Sageli avalduvad haigustunnused alles mõni kuu peale nakatumist, mõne inimese puhul ei avaldu need üldse – see sõltub inimese organismist.

Herpese edasikandumine on põhjustatud kaitsmata tupe-, päraku- ja suuseksist. Herpes levib ka juhul, kui herpesehaigel puudub lööve. Herpest ei saa täielikult välja ravida. Ravimid kõigest leevendavad haigustunnuseid.

Klamüüdia

Klamüdioosi tekitab klamüüdia bakter, see on kuse- ja suguelundite põletike põhjustajaks. Haiguse esimesed sümptomid ilmnevad 3-20 päeva pärast nakatumist. Omasteks tunnusteks on eritis kusitist ning valulikkus urineerimisel. Pooltel inimestel, kes on nakatunud on haigustunnused vaevumärgatavad ja seetõttu ei oska nad arsti poole pöörduda. Haigust on võimalik edasi kanda ka siis, kui haiguse tunnuseid pole. Klamüdoos levib kaitsmata tupe-, päraku- ja suuseksi ajal.

Klamüdioos on haigus, mis allub hästi ravile. Seal juures on oluline, et samal ajal ravitakse ka seksuaalpartnereid ning seda vaatamata partnerite uuringute tulemustele. Oluline on oma haigusest seksuaalpartnerit teavitada, sest ka partner peab saama samasugust ravi. Kui haigus jääb ravimata, võivad tekkida tüsistused: meestel munandimanuste ja eesnäärme põletik, naistel võib haigus olla lastetuse või emakavälise raseduse põhjuseks ning rase klamüdioosihaige naine võib sünnituse käigus nakatada ka oma vastsündinut beebit.

Kondüloomid ehk suguelundite näsad

Kondüloomide põhjustajaks on viirus, mis tekitab õrnroosasid või nahavärvi näsasid või tüükataolisi moodustisi. Neid võib esineda erineva suuruse ja kujuga, ent tihti meenutavad näsad lillkapsa kuju. Tekkinud moodustised võivad nii meestel kui naistel tekitada sügelust, valulikku eritist, vähest veritsust, lõhekesi ja muid põletikulisi nähtusi, eelkõige juhtudel, mil lisandub mingi muu nakkus. Näsad paiknevad enamasti päraku piirkonnas, pärasooles ning kusitis. Haigus levib kaitsmata tupe-, päraku- ja suuseksi kaudu. Kondüloomid on suhteliselt hästi ravile alluvad, kui määrida neid spetsiaalse ravimiga. Mõnedel juhtudel on vaja kasutada ka muid alternatiivseid ravivõtteid nagu külmutamine, kõrvetamine ning laserravi.

Kubemetäid

Kubemetäid on omapärase hallikaskollase värvusega parasiidid, kes paljunevad munedes. Nad on umbes 2-3 millimeetri pikkused. Verd imedes, tekitavad täid nahaärritust ja sügelust. Enamjaolt pesitsevad nad kubemekarvades, mõnel juhul võivad nad levida ka kehakarvadele, kaenlaaluste karvadele, harvematel juhtudel kulmudele ning ripsmetele. Täide levimise põhjuseks on kaitsmata tupe-, päraku- ja suuseks. Täid võivad levida ka muude tihedate kehaliste kontaktide ajal ning ühise voodipesu kaudu.

Et täidest vabaneda, kasutatakse erinevaid shampoone ja salve, mis on apteegis saadaval ilma retseptita. On oluline, et kõik perekonnaliikmed ja partnerid teevad sama ravi ühel ajal läbi. Kõik esemed, mis on olnud kontaktis inimesega, kes on nakatunud, tuleb pesta ja riideesemed tuleks ka triikida. Et nakatumist vältida, tuleks veenduda, et partner pole täide kandja, kindlasti ei tohiks oma aluspesu teiste inimestega jagada ja voodipesu peaks olema alati puhas.

Sügelised

Lest, mis tekitab sügelisi, on väga väike, palja silmaga vaadates on tegu peaaegu nähtamatu parasiidiga. Umbkaudselt 2-3 nädalat pärast nakatumist tekib nakatunul tugev sügelus, mis tugevneb enamasti õhtuti enne magama jäämist. Tavaliselt pesitsevad lestad kohtades, kus nahk on õrnem, seega esineb neid suguelundite ümbruses, munandikottidel, kaenlaalustes, sõrmede vahel, käsivartel, rindadel, kõhul ja reitel. Sügelised levivad, nagu ka kõik teised suguhaigused, kaitsmata tupe-, päraku- ja suuseksi ajal. Need võivad levida ka tihedate kehaliste kontaktide ajal ning ka nakatunuga ühes voodis magades.

Sügeliste ravimiseks on spetsiaalsed salvid ja kreemid, mis on apteekides saadaval ilma retseptita. Ravivormid ja -viisi määrab sellegipoolest arst. Partnerid ja pereliikmed peaksid samuti ravi läbi tegema. Nagu täide puhul, tuleb ka sügeliste puhul kõik esemed, mis on olnud kontaktis nakatunud inimestega, pesta ja triikida.

Süüfilis

Tegu on väga tõsise haigusega. Süüfilise haigusetekitajaks on bakter. Haigus algab ühest kehapiirkonnast, ent võib teatud aja pärast muutuda süsteemseks ning kogu keha hõlmavaks haiguseks. Neli nädalat peale nakatumist tekib üks või mitu tihket, valutut, roosakaspunast haavandit.

Mõne aja möödudes suurenevad selles piirkonnas paiknevad lümfisõlmed. Haavandid võivad ise paraneda, kuid see ei tähenda, et haigus ei areneks. Haigus areneb edasi. Tihti ilmnevad ka üldnähud nagu halvenenud enesetunne, väsimus jne. On võimalik, et halb enesetunne kaob ja tekib mõne aja pärast uuesti. Harvematel juhtudel võib haigus levida ilma lööbeta, teisisõnu varjatud kujul. Süüfilise leviku põhjuseks on kaitsmata tupe-, päraku- ja suuseks. Väga harva on võimalik nakatuda ka mittesugulisel teel, näiteks kui emal on suus süüfilise haavand, võib ta nakatada oma last.

Kui süüfilis on varajases staadiumis, allub see ravile hästi. Ravimiseks üldjuhul haiglasse minema ei pea. Haiglasse minnakse vaid raskekujuliste tüsistuste korral. Ravijärgselt on kohustuslik aasta vältel kontrollida antikehade hulga vähenemist ning kadumist veres. Nii nakatunu eelmised kui ka praegused partnerid vajavad uurimist ja ravi.

Kui süüfilis jääb välja ravimata, võivad tüsistustena tekkida ravile allumatud muutused ajus, närvisüsteemis ja südame-veresoonkonnas. Ravimata süüfilisehaige rase naine võib nakatada sündimata last. Lapse nakatumine haigusega võib toimuda ka sünnitusprotsessi käigus. Kuna süüfilis on tõsine haigus, mis võib kulgeda ilma haigustunnusteta või raskesti märgatavate tunnustega, on neil, kellel puudub kindel sekspartner, soovituslik end perioodiliselt kontrollida.

Trihhomonoos

Trihhomonoosi tekitab parasiit. Naistel on haiguse sümptomiks lehkav ja vahutav tupevoolus, mis võib harvematel juhtudel olla veresegune. Lisaks võib esineda suguelundite turset ja valulikkust. ⅓  nakatunutest puuduvad haigustunnused täielikult. Meestel enamasti trihhomonoosi tunnused puuduvad, aga vaatamata sellele võivad nad nakatada teisi. Võimalik, et meestel ilmneb eritist ja valu kusitis või valulikkust urineerimisel.
Haigus levib enamus juhtudel sugulisel teel, aga võimalik on ka nakatuda mittesuguliste väga intiimsete kontaktide tõttu. Trihhomonoos allub ravile hästi. Kindlasti tuleks ravida kõiki seksuaalpartnereid, olenemata nende testi tulemustest. Trihhomonoosi saab edasi anda ka siis, kui haigusnähud puuduvad.

HIV ja AIDS

HIV on viirus, mis nõrgestab inimese immuunsüsteemi ja suurendab vastuvõtlikkust teistele nakkushaigustele. Tegu on eelkõige nakkusega, mis hävitab inimese organismi võimet kaitsta end haiguste eest. Selle nakkuse tõttu muutub inimese organism väga vastuvõtlikuks erinevatele haigustele, ka sellistele, mida terve immuunsüsteemiga inimesed põevad väga harva ja mille põhjustajateks on üpris ohutud bakterid, seened jne. On võimalik, et selle nakkuse tõttu hakkavad arenema ka kasvajad. HIV-nakkuse viimases faasis kujuneb välja AIDS.

AIDS on HIV-nakkuse lõppfaas. AIDS ei ole iseseisev haigus, see avaldub enamasti mitmesuguste harvaesinevate nakkushaiguste või pahaloomuliste kasvajatena. Vaatamata sellele, et HIV-viirusega nakatumisest kuni  AIDSi kujunemiseni võib kuluda kümmekond ja rohkemgi aastat, ei kao see viirus organismist kuskile ning selle omaduseks on nõrgestada inimese immuunsüsteemi järk-järgult. Nakatunud inimene on nakkusohtlik kogu aeg, vaatamata sellele, et ta võib end pikka aega hästi tunda. HIV tekitab kroonilise seisundi, mida on võimalik vaos hoida. Viirusesse nakatumine ei tähenda veel seda, et inimene oleks haige. Kui ravi on alustatud õigel ajal ja eluviisid on tervislikud, võib nakatunu veel tükk aega hea tervise juures olla. Õigeaegne HIV ravi alustamine tagab inimesele täisväärtusliku elu aastateks.

HIVi nakatunud inimeste puhul kasutatakse ravimeid, mis muudavad viiruse paljunemise aeglasemaks ja takistavad sellega immuunsüsteemi hävimist. Korrapärase ja rutiinse raviga saab organismi nõrgestatud vastupanuvõimet tugevamaks muuta. Täna suudavad arstid viiruse arengut pidurdada. Vaatamata katsetele pole siiani HIV-vastast vaktsiini suudetud luua.  allikas:

 

error: Alert: Sisu on kaitstud!